Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 16:05, 25 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
makkasia napisał(a)
U mnie nic nie leje ja leje wodę w dzień, w dzień ale cóż taki klimat
ściskam i deszczu życzę

Nie pada ? niemozliwe - u nas leje tak ze nie wiem czy uda mi sie kosic w sobote, może jak podeschnie...
Pozdrawiam Kasiu Makasiu !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Donia72 17:21, 25 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Margarete napisał(a)

U mnie od srody wieczorem leje.......tuz przed deszczem zrobiłam jeszcze areacje trawnika - kupiłam sobie taki areator - sandałowy czyli nakładki na buty z kolcami i "przeleciałam" w nich cały trawnik wzdłuż i w szerz - jesli widzieli mnie sąsiedzi z okien to mieli ubaw....
Łaziłam w tych kolcach i podopierałam sie kijem od szczotki....co by zebów nie wychlasnąc i nie runąc, wcale to nie jest łatwe. Potem jeszcze zdażyłam podsypac trawnik nawozem i dopiero zaczeło lac. Jest szansa że nawóż dotarł gdzie miła dotrzec bo ładnie padało dwa dni, a dzis to nawet było jakby oberwanie chmury.

Czekam na efekty mojej areacji i nawożenia
Pozdrawiam weekendowo !


Malgosiu, to areacje trawnika mozna teraz robic? A ja myslalam, ze lepiej na wiosne
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Zielona 20:44, 25 lip 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Margarete napisał(a)

U mnie od srody wieczorem leje.......tuz przed deszczem zrobiłam jeszcze areacje trawnika - kupiłam sobie taki areator - sandałowy czyli nakładki na buty z kolcami i "przeleciałam" w nich cały trawnik wzdłuż i w szerz - jesli widzieli mnie sąsiedzi z okien to mieli ubaw....
Łaziłam w tych kolcach i podopierałam sie kijem od szczotki....co by zebów nie wychlasnąc i nie runąc, wcale to nie jest łatwe.

Uśmiałam się chyba kupię takie Dzieciom i przepędzę Je wzdłuż u wszerz
paniprzyroda 07:16, 27 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Taniec w kolcach i ze szczotką - wyborne Moja stipa trochę się ruszyła, pokazuje kłosy. Niektóre sadzonki jednak stoją w miejscu jak zaklęte. Miłej niedzieli
____________________
Dwa ogrody
Margarete 23:39, 27 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Donia72 napisał(a)


Malgosiu, to areacje trawnika mozna teraz robic? A ja myslalam, ze lepiej na wiosne

Hej Doniu,
nie wiem czy mozna ale ja mam taka starą i zbita darn ze chciałam ja napowietrzyc bo ostatnio walczyłam z trawnikiem i pozbywąłam sie koniczyny ( herbicydem selektywnym) a teraz chciała nawizc go ale nic by te zabegi ne dały jakbym nie napowietrzyła troche... wiec areator sanadłowy na nogi i do dzieła..mam nadzieje że nie zaszkodziłam trawnikowi tym bardziej ze potem ppo nawozeniu lało 2 dni wiec powinno byc ok....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 23:41, 27 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zielona napisał(a)

Uśmiałam się chyba kupię takie Dzieciom i przepędzę Je wzdłuż u wszerz

Kup,kup........będa miały zabawe bo to wcale nie jest łatwo łazic w tym ....tylko że rozmiary tych sandałow sa tak na moje oko na rozmiar 42-41....
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 23:42, 27 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Taniec w kolcach i ze szczotką - wyborne Moja stipa trochę się ruszyła, pokazuje kłosy. Niektóre sadzonki jednak stoją w miejscu jak zaklęte. Miłej niedzieli

U mnie do kłosów to jeszcvze ....ho, ho, ho.daleka droga.
Miłego tygodnia !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Donia72 08:32, 28 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie na trawniku mam w niektorych miejscach zolto-brazowe plamy Mysle, ze to jakies szkodniki. Bede musiala sprawdzic, ale to juz po powrocie do domku
Pozdrawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
popcorn 15:41, 28 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Usmialam sie z bucików i szczotki pozdrawiam serdecznie!!
____________________
Mój nowy ogródek
Zielona 19:09, 28 lip 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Rozmiar 41 powiadasz...? To muszę troszkę poczekać... ale wolę, żeby Dziewczynkom stopy do 41 nie urosły
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies