Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

popcorn 19:28, 29 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgosiu, dzwoniłam do Ciebie bo likwidują nomi na zamkowej i jest wielka wyprzedaż. Coś mówiłaś o remoncie, pomyslalam ze moze cos potrzebujesz..
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Ivvvona 22:19, 29 lip 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Ubawiłaś mnie tym opisem areacji Mój trawnik tez wyglądał już nieciekawie, ale nawóz i deszcz poprawiły jego wygląd. Cofnęłam się kilkanaście stron bo dawno mnie nie było na O. Twój ogród pięknie się prezentuje, bardzo mi też przypadło do gustu połączenie trawy Vertigo z białym niecierpkiem. Inspiracja na przyszłość jak znalazł Pozdrawiam upalnie
____________________
W ogródku Iwony
Madzenka 06:40, 30 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czekam teraz na fotkę poglądową trawnika po areacji
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
popcorn 11:55, 30 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś, czytałam że planujesz przechować vertigo, daj znać koniecznie czy dało to skutek! A może w mieszkaniu by dała radę? cudna jest! i ciut droga żeby traktować jak jednoroczną...
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 14:19, 30 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Widzę że jednak z trawnikiem już walczysz nie wytrzymałaś Fajnie musiałaś wyglądaś w tych ogrodowiskowych sandałkach Pozdrawiam

Chodziłam jak przetrącona... a do tego zaczynała sie mżawka wiec byłam w krótkich spodniach i płaszczu foliowym - białym , i ten kij jako laska......
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:23, 30 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Milka napisał(a)


Małgosia, szkoda, że nie ma fotki poglądowej ciekawa jestem efektu tych sandałów
Jeśli chodzi o hortensje VF, dopiero na 2 lub 3 rok są sztywne, wycinaj wiosną wszystkie cienkie pędy, zostawiaj te grubsze i tnij wachlarzowo, będą sztywne a z patyków rób kolejne, mnie jeden tak jak struna wyskoczył do 70 cm bodajże, czekam czy zakwitnie

Co do vanilek - to mam nadzieje że zdrewnieja, póki co dostana podpory.
W tym roku tez juz próbowałam ukorzeniac patyczki ale po pieresze za płytko wsadziłam do ziemi - Pani Przyroda pisze ze dwa oczka musza byc w ziemi a po drugie zostawiłam doniczki na pełnym słoncu, podlewałam je systematycznie, wypusciły listki ale padły....nie dały rady, za rok bedę madrzejsza.
Pozdrawiam Irenko !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:26, 30 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ivvvona napisał(a)
Ubawiłaś mnie tym opisem areacji Mój trawnik tez wyglądał już nieciekawie, ale nawóz i deszcz poprawiły jego wygląd. Cofnęłam się kilkanaście stron bo dawno mnie nie było na O. Twój ogród pięknie się prezentuje, bardzo mi też przypadło do gustu połączenie trawy Vertigo z białym niecierpkiem. Inspiracja na przyszłość jak znalazł Pozdrawiam upalnie

U mnie tez po areacji i nawozeniu jest lepiej, no i te deszcze zrobiły dobra robote.
Na vertigo albo na red rubrum (troche mniejsza i delikatniejsza) miałam ochote od ubiegłego roku... W tym roku 1 szt dostałam w prezencie a pozostałe 2 szt kupiłam i mam 3 donice zakomponowane z vertigo, 2 jednakowe na tarasie i 1 nieco innaczej przed domem. Mnie sie podobają, ciesze sie że tobie też.
Buziaki Iwonko !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:28, 30 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Marzena2007 napisał(a)
Czekam teraz na fotkę poglądową trawnika po areacji

Witaj Mandzen,
na razie nie ma co pokazywac trawnika bo ma brzydkie ciemne placki po koniczynie która 2 tygodnie temu usuwałam herbicydem selektywnym, musze w tych miejscach spulchnic glebe i zrobic dosiewki trawy ale to chyba dopiero w koncu sierpnia jak mina te upały, teraz by nie wzeszła.
Pozostałe fragmenty trawnika sie poprawiły - nie wiem na ile to zasługa areacji, na ile nawozu a na ile dwudniowych deszczów...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:30, 30 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
popcarol napisał(a)
Małgoś, czytałam że planujesz przechować vertigo, daj znać koniecznie czy dało to skutek! A może w mieszkaniu by dała radę? cudna jest! i ciut droga żeby traktować jak jednoroczną...

Droga bardzo nie jest u nas na RZgowskiej u pana - tego od kwiatow balkonowych i jednorocznych są po 10 zł, Sebek pisał ze u nich po 60 zł...
ale jak sie uda przechowac i za rok miec ja w dobrej kondycji to warto próbowac
Pozdrówki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 22:38, 30 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tanio, u nas od dwóch lat kosztuje 17-19 zł
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies