Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

popcorn 13:57, 05 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
polinka 14:05, 05 sie 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Margarete napisał(a)


Hej, Kasiu Makasiu _

Moje slimaki lubią i wtranżalają tylko niektóre hosty, widocznie nie wszystkie sa smaczne........... mus spróbować ......a tak na poważnie to kiedys "Maja w ogrodzie" pokazywała w TV że liście niektórych host sa jadalne
Póki co ja nic poza ziołami ze swojego ogrodu nie jadam, nie mam roslin uzytkowych, żadnych na tak niewielkiej powierzchni - tylko zioła...szczypiorek, bazylie, oregano, mięte, estragon, tymianek itd....ale moja suka namiętnie obgryzała młode listki magnolii a teraz wygryza młode źdźbła rozplenic.......moze to tez smaczne...


Mój psiak uwielbia proso ale tylko młode zdzbła
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Anita1978 16:14, 05 sie 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Wszystko obejrzałam, nadrabiam powoli, pozdrówka!
____________________
ogródek Anity
Margarete 16:07, 06 sie 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370

Moje rh - młode listki pokrywa niezidentyfikowany rdzawy nalot, który schodzi i wałkuje sie pod palcami, prysakałam na grzyba - nalot został nadal, dotyczy to 2 krzaków, pozostałe sa wolne od tego nalotu, nie wiem co to jest ? w ubiegłym sezonie tez to miałam ale rh kwitły bez problemu wiec moze to taki ich urok...?

Pozostając w temacie szkodników na rh - Skopiowałam sobie ku pamięci od Krakusa - dzieki !
Krakus napisał(a)
Gdzieś kiedyś skopiowałem z Ogrodowiska przydaje się . O chorobach RH





1 - fytoftoroza, 2 - uszkodzenia mrozowe, 3 - niedobór potasu, 4 - prześwietlik borówkowiec, 5 - niedobór magnezu, 6 - rdza, 7 - mączniak prawdziwy, 8 - niedobór azotu, 9 - zamieranie pąków, 10 - opuchlak truskawkowiec, 11 - mączlik różanecznikowy
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Agania 18:16, 06 sie 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jak dla mnie to za dużo, ale taki elementarz, jest wielce potrzebny, Małgosiu, dziękuję, może się więcej nauczę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Zielona 18:32, 06 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Małgoś - na 89 stronie Twojego wątku napisałaś, że kupiłaś liriope variegata.

Czy ta roślinka u Ciebie zimowała? Przeżyła? Jakie masz z nią doświadczenia?
Bogdzia 21:39, 06 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ładnie sie prezentuje Twój ogród a zurawki bardzo piękne i nowe donice sobie sprawiłas , bardzo ładne. Miłego czwartku.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 09:46, 07 sie 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Agania napisał(a)
Jak dla mnie to za dużo, ale taki elementarz, jest wielce potrzebny, Małgosiu, dziękuję, może się więcej nauczę

Witaj Aganiu !
Miło mi ze wpadasz do mnie- ja u ciebie tez bywam czsem po cichutku...bez wpisów

Skopiowałam te informacje - bo przydatne i tak łopatologicznie pokazane
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 09:51, 07 sie 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zielona napisał(a)
Małgoś - na 89 stronie Twojego wątku napisałaś, że kupiłaś liriope variegata.

Czy ta roślinka u Ciebie zimowała? Przeżyła? Jakie masz z nią doświadczenia?

W ubiegłym roku tak jakos o tej porze roku kupiłam 2 sztuki, ładnie kwitły prawie do przymrozków - kwiatek niewielki ale ładny, miły dla oka

Przezimowaly bez problemu, ale zima była jaka była...ja je na wszelki wypadek przykryłam stroiszem na zime ale i tak mało mroxnie było przeciez. Wiosna zbierały sie troche zanim zaczęły znow wygladac reprezentacyjnie - na pewno krócej niż trawki, jakieś tam ze 2-3 źdźbła podeschniete po zimie musiałam wyciąc bo wygladały nieestetycznie ale poza tym spoko. Teraz ładnie wygladja - zrobie fotki i jutro może wrzuce...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 09:52, 07 sie 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)
Ładnie sie prezentuje Twój ogród a zurawki bardzo piękne i nowe donice sobie sprawiłas , bardzo ładne. Miłego czwartku.

Dziekuje za miłe słowa
donice stare - zawartośc nowa
Pozdrawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies