Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 10:45, 18 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
popcorn napisał(a)
Cudne te krokusy!!

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:46, 18 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)
Cudne krokuskowo u Ciebie.Fajnie ze juz jestes.


Wiesz jak to jest i chciałabym byc w domu...w ogrodzie.. i chciałabym byc tam z dziećmi, z wnusiami... a rozdwoic sie nie mozna
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:48, 18 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
makkasia napisał(a)
Małgosiu Genie jeszcze nie przyszła, krokusy jakie ubogie byłyby nasze ogrody o tym czasie gdyby ich nie było

U mnie Genia nabiera mocy...w mojej głowie...chciejstwo i serce mówi kup a rozsądek sie sprzeciwia...zobaczymy co wygra
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:49, 18 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
rozark napisał(a)
Marzenko,

Zerknij proszę do mnie, projektuję nową rabatę, może coś podpowiesz
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5194-ogrod-maly-w-cieniu-i-na-ciezkiej-glebie?page=57#post_0

Reniu to pewnie nie do mnie ta prosn=ba...a może...potem zajrzę na ten link, teraz musze uciekac z forum
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
lojalna_ 10:49, 18 mar 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Krokusy piekne ciemiernik ach fajnie ze jestes
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Margarete 11:20, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Wklejam od Gabisi z Ogrodu o mocnych nerwach :

Ku pamięci
Walka z wrogami

Najczęściej spotykanym szkodnikiem bukszpanów jest pryszczarek bukszpanowy wywołujący pęcherzykowate zgrubienia liści. Pojawiają się one najczęściej na najmłodszych pędach, gdzie na początku czerwca owad składa jaja. W zgrubieniach rozwijają się larwy, które pozostają w nich aż do następnego roku. W maju, gdy wychodzą z kryjówki, można je zwalczać preparatami chemicznymi (Talstar). Najlepszym środkiem zaradczym jest strzyżenie krzewów i palenie porażonych pędów. Do uciążliwych szkodników należą także: przędziorek bukszpanowiec (zwalczy go Polysect, a poza okresem wegetacji – Promanal), skorupnik jabłoniowy tworzący tarczki (zwalczanie w maju: Actellic, Mospilan) oraz miodówka bukszpanowa (zwalczanie latem: Mospilan, Confidor, Actellic lub Provado Plus AE, od października do kwietnia: Promanal). Niebezpieczny jest także wzdymacz bukszpanowy, roztocz, który powoduje charakterystyczne zwijanie się i wybrzuszanie liści (zwalczanie: Talstar). Podczas podlewania należy unikać zraszania całych krzewów, gdyż pozostające na liściach krople wody sprzyjają rozwojowi chorób grzybowych. Więdnięcie i zamieranie całych pędów (od wierzchołków) wywołuje fytoftoroza. Porażone rośliny mają zbrązowiały i bardzo wątły system korzeniowy. Takie krzewy bezzwłocznie usuwamy i palimy (zwalczanie preparatami Aliette, Biosept, Previcur). Poważną chorobą bukszpanów jest zamieranie pędów wywoływane przez grzyb Volutella buxii. Widoczne z dała objawy to brązowienie i obumieranie młodych gałązek, plamy na liściach oraz pojawianie się pomarańczowych kropek. W walce z tą chorobą można stosować środki grzybobójcze (Bravo, Sarfun, Topsin i WP), a także usuwać i palić porażone pędy. Brązowe okrągłe plamy na brzegach liści wywoływane są przez grzyby Macrophoma candollei i Mycosphaerella patouillardi. Porażone pędy usuwamy i stosujemy środki grzybobójcze: Biosept, Dithane, Eminent Star, Sarfun i Topsin.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Milka 15:19, 19 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ola, la, ale przepis
Małgosiu, swoim postem, szczerością, dodałaś mi siłjesteś niesamowicie dzielna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
dorciabe 16:14, 19 mar 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gosia ja też zastanawiam się jak żyłam w erze przedogrodowiskowej bez krokusów i tulipanów. Tyle radości wiosennych mnie ominęło
Buziaki zostawiam
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Margarete 16:24, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Milka napisał(a)
Ola, la, ale przepis
Małgosiu, swoim postem, szczerością, dodałaś mi siłjesteś niesamowicie dzielna

Witaj Irenko,

odpowiedziałąm na PW
Buziam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:26, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
lojalna_ napisał(a)
Krokusy piekne ciemiernik ach fajnie ze jestes

Ale miłe słowa...
Buziaki wisenne !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies