Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 10:11, 23 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)


Małgosiu jak juz znajdziesz dla niej miejsce to z roku na rok bedzie coraz wiekszym obiektem naszej zazdrości bo jest piękna, dobrze ze kupiłas.
Wiosne masz cudna i kwiatków mnóstwo .

Będziesz miec w tym swój udział
Dzieki za dobre słowo co dotyczy moich kwiatków - twoim ilościom krokusów nie dorównam ale i areał u mnie nie ten ....
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:18, 23 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Agania napisał(a)
Małgosiu, nie zdążyłam ci odpisać, a tu widzę, że tegoroczną wiosnę już gloryfikujsz na całego krokusy, iryski i super zakupy....magnolia Gene już na zawsze zagości w Twoim ogrodzie, cieszę się razem z Tobą....z pewnością znajdziesz dla niej cudowne miejsce w ogrodzie, tak, żebyś ją miała zawsze pod okiem...miłego sadzenia

Mój ogród niewielki ale sie postaram jakieś reprezentaycyjne miejsce dla niej znależć.
Pozdrawiam Agata!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:27, 23 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
makkasia napisał(a)
Gratuluję, bardzo sie cieszę, że kupiłaś Genie (moja ma dojść w przyszłym tygodniu) napisz trochę o swojej ile ma cm ile pędów, czy ma jakiś pąk kwiatowy ?? no i ile kosztowała ? Piekne krokusy,ciemierniki
od jutra mam nadzieję będzie cieplej i już nie ma to tamto, tnę róze, lawendy i wrzosy

Moja Genia ma tak z 60-70 cm długości i jest lekko rozkrzewiona na dole ( 2 odrosty ma na boki) i 1 pąk kwiatowy. Nie było wyboru...juz były przebrane, zostały tylko takie pojedyncze patyki, wybałam i tak najlepiej "rozkrzewioną"
Zobaczymy jak sie bedzie rozrastac, ma miec pokrój kolumnowy ta odmiana co by mi bardzo odpowiadało, gdyż mam nieduzo miejsca bo i ogród mam nieduży. Musze tylko dokupic kwaśnego podłoża i wymieszac z kompostem przed posadzeniem no i zdecydowac sie gdzie sadzic
Ale sie juz nie moge doczekac ....i ciesze sie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:29, 23 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zielona napisał(a)
A jednak Genie! Co to forum z nami robi Ciekawe, kiedy ja się złamię.

Marzenia trzeba spełniać.... a ja marzyłąm o niej od ubiegłego roku...
A kiedy ty sie złamiesz...to kwestia czasu...jak znam zycie
Buziam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:30, 23 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ivvvona napisał(a)
Krokusy, ciemierniki, irysy - wszystkie cieszą oczy Piękna ta magnolia, będzie prawdziwą perełką w ogrodzie. Pozdrówka

Mam nadzieje że bedzie piekna, póki co to taki patyczek...
Pozdrawiam wiosennie Iwonko!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 10:43, 23 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Malgosiu, kulki cudne, nowy magnoliowy nabytek tez! Jestem za spotkaniem objazdowo-szkolkowym, moze w sobote w polowie kwietnia? Lodz/pod Hala + moze retkinia? szkolka w P-cach Orla i/lub ta sama nie pamietam ulicy;
posilek regeneracyjny u mnie plus dalej do Lasku? daj znac
____________________
Mój nowy ogródek
Kindzia 12:08, 23 mar 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Trzy razy się cofałam...najpierw do krokusów, potem do kulek, potem do magnolii Gieniusi to zazdroszczę trochę
Piękne krokusy masz!!! Takich ciemnych nie mam, buraczkowo-fioletowych. Jesienią trzeba pomyślećI jeszcze o granatowych iryskach cebulowych też, mam tylko fioletowe.

Czytałam, że Ci też bukszpany poraziło...walczę z tym paskudnym grzybem od jesieni. W tym roku już dwa razy je opryskałam, zobaczymy czy ruszą z tych gołych gałązek...

Wczoraj zimnica była okrutna, dzisiaj się słoneczko pokazało znowu, oby z nami zostało na dłużej
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Margarete 15:46, 23 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
popcorn napisał(a)
Malgosiu, kulki cudne, nowy magnoliowy nabytek tez! Jestem za spotkaniem objazdowo-szkolkowym, moze w sobote w polowie kwietnia? Lodz/pod Hala + moze retkinia? szkolka w P-cach Orla i/lub ta sama nie pamietam ulicy;
posilek regeneracyjny u mnie plus dalej do Lasku? daj znac

Rzeczywiście dobra jakość i niezła cena tych kulek była.
Magnolia - to moje marzenie od 2 lat było....
Co do spotkania - to ok może byc połówa kwietnia, szczegóły dogadamy jeszcze
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:52, 23 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kindzia napisał(a)
Trzy razy się cofałam...najpierw do krokusów, potem do kulek, potem do magnolii Gieniusi to zazdroszczę trochę
Piękne krokusy masz!!! Takich ciemnych nie mam, buraczkowo-fioletowych. Jesienią trzeba pomyślećI jeszcze o granatowych iryskach cebulowych też, mam tylko fioletowe.

Czytałam, że Ci też bukszpany poraziło...walczę z tym paskudnym grzybem od jesieni. W tym roku już dwa razy je opryskałam, zobaczymy czy ruszą z tych gołych gałązek...

Wczoraj zimnica była okrutna, dzisiaj się słoneczko pokazało znowu, oby z nami zostało na dłużej

Dlatego pytałam cie u ciebie o te odmiane tych twoich bo mi sie te twoje bardzo spodobały. Moje te ciemne kupowane były jak mix gatunków wiec nie wiem jak sie nazywaj,a ale sa fajne bo wielkokwiatowe, moze poxniej nieco niz botaniczne zakwitaja ale za to sa bardziej okazałe.

Bukszpany - na raze tylko 1 kulka nadaje sie do wyciepania i druga jakby tez zaczynała sie psuć - wywale obie i posadze nowe- ale to były takie tanie bukszpany kupowane w Biedronce czy w Lidlu w wielopakach i posadzone obok siebie potem były ciete w kulke. Te prawdziwe kulki z OBI i z plantacji pod Wrocławiem na szczęście trzymaja sie bezproblemowo - i oby tak pozostało
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 16:00, 23 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies