Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Bogdzia 07:47, 22 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To samo miałam napisac o sumaku. Jest piękny ale trzeba uważac bo się rozrasta ale jesienią jest zachwycający. Dużo ciężkiej pracy wykonałyście ale efekt jest , i cieszy . Ta granatowa szałwia piękna faktycznie no i hortensje masz śliczne. Teraz tylko czekac i co rok wszystko będzie coraz wieksze.Tysiące pozdrówek dla Ciebie i Mamy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 08:08, 22 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgosiu, ile pracy, chylę czoła - przed i po niesamowite!! W tak krótkim czasie! Moja limka podobnie wygląda, a szałwia granatowa cudna
Buziaki!!
____________________
Mój nowy ogródek
Anita1978 10:42, 22 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Zdjęcia przed i po superowe- widać efekt!!!
A ingrid bergman cudna
____________________
ogródek Anity
Megi 13:57, 22 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Małgoś, hostami się nie martw, one jak chwasty rosną w oczach o ile to nie odmiany wolnorosnące, ja zrobiłam sobie hostowisko w rogu wrzosowiska, niecały miesiąc temu przesadziłam hosty z podziału - po jednym liściu i korzonku miały, już teraz są znacznie większe i mają mnóstwo młodych listków, a jak się zadomowią dobrze, to na wiosnę będą już tam giganty rosły

Zmiany u Ciebie bardzo widoczne, gratuluję wytrwałości, ja dzisiaj ruszam do kancików, bo zarosły i brzydko wyglądają.
____________________
Margarete 15:50, 22 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anulka napisał(a)
Witam z samego ranka
Mnóstwo pracy zrobiłaś,tym większa radość z tego.Jakby nie ten sam ogród.Roślinki z dnia na dzień będą coraz większe i szybciutko będzie widać efekty,już je zresztą widać.

Mam u siebie jeszcze szałwię różową,też ślicznie wygląda.
Uważaj na sumaka,my pozbyliśmy sie go z ogrodu,nie mogliśmy opanować odrostów,w miejscu gdzie ma przekopane korzenie wyrasa nowy ,potem to już jest las z tego.
Pozdrawiam


Fajnie że wpadłas do mnie Anulko, dzieki za komplementy. Mam juz ochote na dalsze zmiany i plany....ze ho, ho...
Co do sumaka to mam go już wiele lat, stał sobie wśród trawy i często "częstował" mnie swoimi odrostami ale ja je wyrywałami tyle. Wiem to trudne drzewo ale ja lubie tę błękitno-siną zielen jego liści skontrastowaną z czerwonymi owocnikami no i jesienią jego kolory są nie do pobicia....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:53, 22 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)
To samo miałam napisac o sumaku. Jest piękny ale trzeba uważac bo się rozrasta ale jesienią jest zachwycający. Dużo ciężkiej pracy wykonałyście ale efekt jest , i cieszy . Ta granatowa szałwia piękna faktycznie no i hortensje masz śliczne. Teraz tylko czekac i co rok wszystko będzie coraz wieksze.Tysiące pozdrówek dla Ciebie i Mamy.

Bogdziu... mam sumaka prawie od początku w ogrodzie, własnie drogą takiego "nielegalnego" rozrostu trafił do mnie od sąsiadów. Tępię te jego rozłogi, ścinam z trawą, podkopuje, troche jest uciążliwy ale wciąż jego uroda wygrywa z uciążliwością
Za komplementy i pozdrowienia wielkie dzieki w swoim i mamy imieniu. Wzajemnie obie do ciebie tez wysyłamy serddeczności

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:55, 22 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anita1978 napisał(a)
Zdjęcia przed i po superowe- widać efekt!!!
A ingrid bergman cudna



jeszcze czekam az rozkwitnie eden rose... juz za momencik...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:56, 22 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
popcarol napisał(a)
Małgosiu, ile pracy, chylę czoła - przed i po niesamowite!! W tak krótkim czasie! Moja limka podobnie wygląda, a szałwia granatowa cudna
Buziaki!!


Fajnie, ze ci sie podoba. Dziekuje za komplementy....
Buziaczki przesyłam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:00, 22 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Megi napisał(a)
Małgoś, hostami się nie martw, one jak chwasty rosną w oczach o ile to nie odmiany wolnorosnące, ja zrobiłam sobie hostowisko w rogu wrzosowiska, niecały miesiąc temu przesadziłam hosty z podziału - po jednym liściu i korzonku miały, już teraz są znacznie większe i mają mnóstwo młodych listków, a jak się zadomowią dobrze, to na wiosnę będą już tam giganty rosły

Zmiany u Ciebie bardzo widoczne, gratuluję wytrwałości, ja dzisiaj ruszam do kancików, bo zarosły i brzydko wyglądają.


Dzieki za komplementy Megi, mnie teraz to wszystko bardzo cieszy..
Kanciki tez mam do porawienia bo trobiłysmy je pierwszy raz i w niektórych miejscach wyszły koślawo, poza tym już widzę że niektóre rosliny posadziłem "bez głowy" więc będe je jesienia przesadzac....ale z tego co czytam tu na Ogrodowisku to prawie każdy tak ma......
Teraz przyszedł czas na kosmetyke i na ... nastepne zmiany...

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:09, 22 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mam kolejne pomysły i plany na modyfikacje mojego żwirowego placyku obok grila, chcę go nieco tylko zmniejszyc, wyrzucjąc stare plastikowe obrzeże. Zamontuje nowoczesny i wygodny ekobord, obsadzę placyk obwódką z bukszpanu,żeby stworzyc dookoła taki niski żywopłocik bukszpanowy. Oczywiście fragment okregu będzie bez obwódki i tam ustawie pergole przy której dam 4 clematisy, po dwa z kazdej strony. Wywalę ten stół z ławami który mam obok grila bo ani on ładny ani funkcjonalny, do tego pokrzywił sie i nie zdobi ogrodu a jest w centralnym punkcie widokowym, patrząc od strony tarasu. Zmienie tym samym przeznaczenie tego miejsca, postawie tam ławkę, taka drewnianą z oparciem i podłokietnikami też z drewna, typu " angielskiego". Do tego ze dwie duże donice z sezonowymi roslinkami i będzie kolejne, fajne miejsce do odpoczynku. Gril niech sobie tam zostanie, uzywa sie go kilka razy w sezonie...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies