Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szykuję się do wiosny

Pokaż wątki Pokaż posty

Szykuję się do wiosny

grazyna_mich... 08:20, 09 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
Wczoraj na allegro zaszalałam zamówiłam hoste white, storczyka ogrodowego oraz krasnokwiat Katarzyny po 1 marca dostanę sadzonki i cebule ciekawe co z tego wyrośnie
____________________
Grażka
grazyna_mich... 08:48, 09 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
Działkę kupiłam 10 lat temu była strasznie zaniedbana chwast po kolana, 3 ary ugoru od kilku lat nie ruszanego, ale że był to maj więc wśród chwastu znalazłam piękne ciemno żółte irysy ( jajowe jak ja to mówię) starą leszczynę ( poszła do wycięcia) śliwkę renklodę, 2 jabłonki ale jakieś takie nie za duże wisienkę kilka krzeczków porzeczek ( już wycięte) i pyszny czerwony agrest ( został do dzisiaj). Przez te kilka lat moja działka z typowo warzywnej ( jak u innych sąsiadów po obu stronach) przeistoczyła się w ogródek bardziej kwiatowy niż warzywny. Dosadziłam brzoskwinię z samosiejek od mojej mamy ( piękne duże owoce już 2 rok zbieram), nektarynę, czereśnię i piękną leszczynę czerwoną niezwykle plenną i dekoracyjną zakrywa mój kompost i chyba to miejsce jej odpowiada bo z małego krzaczka posadzonego 7 lat temu jest teraz wielkim krzewem z którego zebrałam w ubiegłym roku koszyczek orzechów. Było ich więcej ale mój pies jest strasznie łasy na orzechy i jak wchodziła na działkę to jej pierwsze kroki były pod leszczynę i co znalazła to było jej. Mam kilka iglaków i piękną wierzbę ( chyba smocza ) która na wiosnę jest ozdobą całej działki. Kwiatów mam dużo ładnych i co roku coś przesadzam i kombinuję bo co roku mam inne pomysły, ale stwierdziłam że chyba nastawię się na wieloletnie krzewy i byliny ale jak znajdę na allegro coś ciekawego to nie mogę się oprzeć, więc znowu zakupiłam kilka cebul jak : Amarcrinum, krasnokwiat Katarzyny, nerina i storczyk ogrodowy czekam na przesyłkę i zobaczymy co mi z tego wyrośnie
____________________
Grażka
Gardenarium 11:28, 09 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy Cię Grażko, bardzo jestem ciekawa Twojego ogrodu, a szczególnie brzoskwini samosiejki, to bardzo ciekawe co opowiadasz. Czy pokażesz nam, jakie kwiaty kwitną u Ciebie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 11:40, 09 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
na ten krasnokwiat u mnie mówi się "ozor teściowej"ze względu na szerokie liście, mam biały ale to roślina domowa)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 15:13, 09 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krasnokwiat znam z czasów lat 80-tych, wczesnych, teraz nie jest to popularna roślina. Tym bardziej jestem ciekawa, jak się uda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna_mich... 16:15, 09 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
Mam nadzieję że się uda posadzę w donicy żeby coś nie podgryzło
____________________
Grażka
grazyna_mich... 16:16, 09 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
To widok z tarasu na mój śmietnik
____________________
Grażka
grazyna_mich... 16:31, 09 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
____________________
Grażka
Gardenarium 16:35, 09 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajny śmietnik wcale go nie widać, same kwiaty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna_mich... 16:36, 09 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171


Moja czerwona leszczyna wiosną ma piękne bordowe liście , które z czasem zielenieją jednak koszyczki orzechów pozostają bordowe
____________________
Grażka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies