Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z widokiem na jezioro

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z widokiem na jezioro

yolka 21:49, 31 sie 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Dzisiaj były wykopki, praca konia nie poszła na marne. Nakopaliśmy 14 worków po ok. 15 kg. Kilkumetrową redlinę zostawiliśmy na bieżące potrzeby. Ziemniaki wyrosły duże (na starym oborniku, bez żadnych nawozów ani środków chwastobójczych, stonkę zbieraliśmy ręcznie. Podlewaliśmy obficie w okresie kwitnienia. mam nadzieję, że będą sie dobrze przechowywały. Cieszę się...



Największe z rękawicą dla porównania

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 07:16, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ooo faktycznie ziemniaki zadbane były... że takie urosły....

U nas rolnicy płaczą, że ziemniaki nawet jak urosły to ich nie wykopią... bo z tej gliny ich nie wyciągną ... z wykopkami czekają na deszcze, ale jak mi mówili wczoraj to potrzeba opadu spokojnego na 2 tygodnie.. a potem pogody by obeschło.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
yolka 16:15, 01 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Mala_Mi napisał(a)
Ooo faktycznie ziemniaki zadbane były... że takie urosły....

U nas rolnicy płaczą, że ziemniaki nawet jak urosły to ich nie wykopią... bo z tej gliny ich nie wyciągną ... z wykopkami czekają na deszcze, ale jak mi mówili wczoraj to potrzeba opadu spokojnego na 2 tygodnie.. a potem pogody by obeschło.

Zal ich ciężkiej pracy, Jeszcze nie wiadomo ile będzie do wykopania, bo w okresie kwitnienia kiedy najszybciej rosna bulwy też nie było deszczu. Ja kładłam wąż w redliny i szłam popracować - rachunku za wodę aż się boję
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
GorAna 08:50, 02 wrz 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Jolka, jak tam?.....popadało u ciebie?.....u mnie 24 litry na m kw
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Donia72 21:45, 02 wrz 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie nie padało
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Edyta10 21:18, 06 wrz 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
oj dorodne te ziemniaczki pieczone bym zrobiła, do tego przyprawa do ziemniaków mniam mniam
piękny bukiet anabelkowy
____________________
Ogródek nad jeziorem
yolka 21:21, 06 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
GorAna napisał(a)
Jolka, jak tam?.....popadało u ciebie?.....u mnie 24 litry na m kw
Pozdrawiam

Tak prządnie to dopiero dzisiaj popadało, Cieszę sie ze u Ciebie był mocny deszcz
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 21:22, 06 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Donia72 napisał(a)
U mnie nie padało

Oj. mam nadzieje, że dzis padało. Byłam służbowo w okolicach Pilicha to padało, mam nadzieję, że u Ciebie również był deszcz
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 21:29, 06 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
renatamama3 napisał(a)
Jejciu ,jakbym zjadł takich wiejskich ziemniaczków ,dawniej jak dzieciaki były małe kupowałam u pani co sadziła dla siebie ,a że z jej córką chodziłam do klasy to zawsze worek dla mnie miała, chodź ceniła raz tyle co w sklepie ,to warto było ,teraz pani nie sadzi ,bo mąż zmarł a sama ,żeby robić siły brak ,dzieci się nie garną do tej roboty.
Wnuki do schrupania.pozdrawiam

Dzieki, że zajrzałaś, ale widzę, że apetytu sobie narobiłaś
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
JoannA 21:33, 06 wrz 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ale piękne ziemniory! I napewno wyjątkowo smaczne. Za swoja ciężką pracę koniku tak się odwdzięczyły
Myślałam dzisiaj o Tobie Jolu, musisz być bardzo silną kobietą . Cały czas mam ten obrazek przed oczyma jak te ziemniaczki sadziliście. Podziwiam.
A deszcz to chyba dzisiaj wszystkich uszczęśliwił, u mnie jeszcze pada ale jest bardzo nieprzyjemnie to wieje silny wiatr i zimnica.
Kiedy święto ziemniaka?
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies