Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z widokiem na jezioro

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z widokiem na jezioro

an_tre 21:01, 08 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Dziś chłonę widoki pięknych i kolorowych wiosennych w waszych ogrodach
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
yolka 21:22, 08 kwi 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
an_tre napisał(a)
Dziś chłonę widoki pięknych i kolorowych wiosennych w waszych ogrodach
pozdrawiam

*) buziolki Aniu
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AniaK 21:33, 08 kwi 2014


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Ależ u Ciebie hiacyntowo, zapach musi być niesamowity i piękny busz tulipanowy, a niedokończone dzieło ostatnich dni prezentuje się bardzo fajnie. Wiosno trwaj

Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
malgorzata_s... 21:36, 08 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
yolka napisał(a)

To już drugi sezon bez wykopywania. widać, że są cebulki młode bo obok dużych kwiatów są też mniejsze na cieńszej łodydze. W tym roku planuję wykopać, żeby odpoczęły, ale nie bardzo wiem czy tak należy zrobić, czy może zostawić na trzeci rok.[/quote

Ja tyż nie wiem Moje niewykopane słabo kwitną.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kitek81 23:39, 08 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
dawno mnie u Ciebie nie było! jak u większości w sumie ale zaległości nadrobiłam super ten chodniczek zrobiłaś-zdolniacha jesteś
ja mam w sumie 9 hiacyntów na skarpie w grupach po 3 i jak pachną, więc co za zapach musi się unosić u Ciebie?!
pozdrawiam :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
bociek 20:08, 09 kwi 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
No czytam o tym wykopywaniu i sama sie zastanawiam czy nie wykopac swoich... Z drugiej strony jak mi maja slabo kwitnac to mus wykopac Tylko kiedy, jak liscie zaschna??? I potem wsadzic na jesieni? Hmmm

Macham
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
yolka 20:25, 09 kwi 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
bociek napisał(a)
No czytam o tym wykopywaniu i sama sie zastanawiam czy nie wykopac swoich... Z drugiej strony jak mi maja slabo kwitnac to mus wykopac Tylko kiedy, jak liscie zaschna??? I potem wsadzic na jesieni? Hmmm

Macham

Doktor google radzi, żeby wykopać jak liście zasychają i ponownie wkopać na przełomie września/października. Ponadto czytałam o rozmnażaniu skomplikowanym z cebul (wcale nie chodzi o cebulki przybyszowe) i pewnie o ile nie uzysakuje się w ten sposób nowych cebul to te stare kwitną coraz słabiej, aż do całkowitego zaprzestania
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Katkak 21:00, 09 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Agania napisał(a)
Hiacynty masz zachwycające, magnolka gwiaździsta rośnie i kwitnie jak zwariowana ... ależ super chodniczek i jaka rabata powstała, nie mówiąc o obwódkach i te kamienie w tle, buksiki królują, co to za drzewko po prawej, czy to liliowca i rózyczkę jeszcze widzę



Gratuluję efektów pracy


Hej Joleczko, nadrabiam zaległości w odwiedzaniu Ale cudny ten chodniczek wymyśliłaś. Szczerze mówiąc nie wpadłabym na to, że z bądź co bądź zwykłych płyt można takie cudeńko stworzyć A na tą rabatkę dałabym np. jakiegoś klona japońskiego Strasznie je lubię), może trzmielinę na pniu (tą żółtą), a z liliowcami może jeszcze hosty, troszkę paproci, w głębi serduszkę okazałą, albo kokoryczkę Sama nie wiem, ale tak kombinuję bo wszystkie te roślinki bardzo lubię . A np. trawa red baron (ta wybarwiająca się na czerwono) wyglądałaby super Nie bierz sobie moich rad specjalnie do serca, ot tak pofilozofowałam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
yolka 22:08, 09 kwi 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Katkak napisał(a)


Hej Joleczko, nadrabiam zaległości w odwiedzaniu Ale cudny ten chodniczek wymyśliłaś. Szczerze mówiąc nie wpadłabym na to, że z bądź co bądź zwykłych płyt można takie cudeńko stworzyć A na tą rabatkę dałabym np. jakiegoś klona japońskiego Strasznie je lubię), może trzmielinę na pniu (tą żółtą), a z liliowcami może jeszcze hosty, troszkę paproci, w głębi serduszkę okazałą, albo kokoryczkę Sama nie wiem, ale tak kombinuję bo wszystkie te roślinki bardzo lubię . A np. trawa red baron (ta wybarwiająca się na czerwono) wyglądałaby super Nie bierz sobie moich rad specjalnie do serca, ot tak pofilozofowałam

Kazda rada jest cenna, muszę jednak ograniczyć się do roslin tolerujacych słoneczko. Ta rabata ma wystawę południową i częściowo zachodnią , a przy budynku jeszcze bardziej sie nagrzewa. Podlewać w dni słoneczne trzeba codziennie. Dzieki za odwiedzinki i pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
zawitka 07:28, 10 kwi 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Jola ja też tak sadziłam i siałam i zawsze albo przekopałam albo jedno na drugie sie zdażało wsadzić ---- ha ha ale i tak rosło a teraz mam znaczniki i luks Pozrówka .No i nauczyłam się u Ciebie o hiacyntach teraz wiem dlaczego nie kwitły dzięki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies