Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » SOSNOWO II czyli sosny na dobry początek.

Pokaż wątki Pokaż posty

SOSNOWO II czyli sosny na dobry początek.

bogumila 13:54, 14 lut 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Będą Cię odwiedzać wiewiórki -ja tak mam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Monika123 15:05, 14 lut 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
Witam!
Dziękuję za miłe słowa. Jeśli chodzi o mój "las" to na rozmiar tych dużych drzew nie mam wpływu - żartuję, że dostałam je w spadku. Jedyne co mogłam zrobić w tej sytuacji mając świadomość, iż sosna zwykła nigdy nie będzie typową rośliną ogrodową, to obcięłam czuby drzew i obcięłam suche gałęzie. Mam nadzieję, że w ten sposób zagęści się górna partia gałęzi i drzewa nie będą już większe.Dzięki tym obciętym gałęzią pnie zrobiły się smukłe, zrobił się ład i pod drzewami jest dużo światła.Oczywiście wszystkie wymienione przez Danusię rośliny są mi dobrze znane i znalazły się już w moim ogródeczku.Jeśli chodzi o żurawki to mam dwie odmiany(nie znam nazw) bordowe i pomarańczowe.Niesamowicie podobała mi się ta seledynowa odmiana która znajduje się u Danusi w ogrodzie. Ja bardzo lubię rośliny o takim jasnym zabarwieniu, w moim ogrodzie na tle ciemnych sosen dobrze wyglądają. Do moich ulubionych należą: pęcherzyce,tawułki i mój śliczny choć malutki żółto - zielony klonik.
A co do mojego" solitera" to faktycznie będą z niego ludzie nazywa się BOB i od 3 lat jest sukcesywnie podcinany, gałązki "wyłysiłam" a szczotki na końcach pięknie się zagęszczają.BOB jest samosiejką ale od początku miał coś takiego w sobie, że szkoda go było usunąć.

A teraz kilka słów do Danusi.
Kobietko nie powiem Ci nic nowego, wszystko to słyszałaś już po 1000 -kroć ale naprawdę Twój ogród i zdjęcia ogrodów przez Ciebie wykonanych to mistrzostwo świata.
Będę niezwykle dumna z siebie jeśli kiedyś naśladując Twoje realizacje uda mi się uzyskać choćby malutką namiastkę tak cudnej przestrzeni jaką Ty stwarzasz................
Pozdrawiam..
Gardenarium 15:59, 14 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moni, cieszę się z tych słów, a moja żurawka to "Citronelle" - ulubiona jakby co.
A BOB który to?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika123 20:11, 14 lut 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
Bogusław soliterem nazwał mojego BOBA czyli samosiewkę sosny. Mój synek kiedyś powiedział o niej, że jest taka bobiasta dlatego nazwałam ją BOB. Moje dzieci często uczestniczą w sadzeniu nowych roślin, to taka nasza zabawa często dajemy roślinką imiona. Dzieci są małe 7 i 4 lata. Córcia nie wie, gdzie rosną liliowce ale gdy powiem, żeby pokazała Lilulki wie o co chodzi. Funkie to np. Liściaki. Mam nadzieję, że przez te zabawy zaszczepię w nich miłość do roślin.
goniak 20:23, 14 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Super dzieciaczki
____________________
Małgosia mój zielony świat
monteverde 20:30, 14 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Czym skorupka za młodu..... masz rację mamusiu)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 00:09, 15 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ładnie wychowujesz dzieci, może im to zostanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 20:05, 22 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Fajne robaczki Masz bardzo ładny ogródek. Pozdrawiam. Czekam na rysunki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monika123 20:39, 22 lut 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
Dzięki za odwiedziny. Postaram się zrobić je jak najszybciej, aczkolwiek u nas są teraz ferie i robaczki chcą rysować ze mną.
Syla 21:54, 22 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Mój robaczek (5,5rż.) obok mojego biurka ma postawioną wielką tablicę, swoje krzesełko i mówi rysując , że projektuje literki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies