Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » SOSNOWO II czyli sosny na dobry początek.

Pokaż wątki Pokaż posty

SOSNOWO II czyli sosny na dobry początek.

Syla 10:50, 03 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Moniś , rysunek jest jak najbardziej czytelny
Rozumiem , że lasek znajduje się na wprost tarasu wschodniego ?
Jeśli tak to po lewej stronie jest kompostownik i obok niego postawienie altanki odpada.
I jeszcze o jedno poproszę, o ile to możliwe , zrób zdjątko widokowe z tarasu wschodniego oraz południowego.
Coś wspólnymi siłami wymyślimy Mamy mało czasu więc do dzieła
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monika123 19:38, 03 mar 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
Cześć Sylwia!
1.2 Zdjęcia z tarasiku południowego
A te 3.4.5 z tarasu wschodniego
to zimowe najbardziej aktualne. Kompostownikiem nie ma się co przejmować zawsze można zmienić jego lokalizację. W ogóle planuję duże zmiany a w zasadzie to chcę zacząć od nowa. Głupotą było sadzenie roślinek gdzie popadnie bez ładu i określonego planu. Patrząc na Wasze "Ogrodowiskowe" ogrody dopadła mnie chandra pozimowa. Czeka mnie bardzo pracowity sezon. Oby do wiosny i działam!!!!!. Tylko jeszcze muszę coś wykombinować w tym lesie, bo on mnie najbardziej martwi.
Sebek 20:25, 03 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z ciekawości - co rośnie w tych szklarniach, które widać w tle
a ogródek bardzo mi się podoba, widać, że wkładasz w niego dużo wysiłku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Syla 21:17, 03 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Coś wymyślę , może się uda .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monika123 08:40, 04 mar 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
W szklarniach u sąsiada rosną pomidory i ogórki. U następnego w foliach, których nie widać rosną przepiękne róże. Fajna okolica.
Monika123 08:41, 04 mar 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
Bardzo dziękuję Sylwia.
Buziaki !!!!!!!!!!!!!!
Syla 18:08, 04 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Monika123 napisał(a)

A oto kilka fotek z mojego ogródka.
Monika123


Monik , możesz mi opisać poszczególne zdjęcia w taki sposób, żebym mogła te puzzle poukładać w całość
Dopasuj zdjęcie do miejsca w projekcie (twojego szkicu całości ogrodu z naniesionym domem) np 1-sze to widok z tarasu wsch patrząc na prawo ? śmiesznie ale będzie pomocne.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monika123 18:48, 04 mar 2011


Dołączył: 13 lut 2011
Posty: 28
Wiem, wiem >>>>chaos
1. taras wsch. patrz w lewo
2. taras wsch. patrz w prawo
3. taras wsch.patrz w lewo
4. taras wsch patrz prawo
Ale galimatias zrobiłam....
Syla 20:24, 04 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Monika123 napisał(a)
[img size=640x480]]


Pierwsze zdjątko to widok ze wsch tarasu na stronę lewą ogrodu a drugie na prawą . Tak ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 21:55, 04 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Monika123 napisał(a)
Jeśli chodzi o azalie i różaneczniki to przyznam, że jeszcze nigdy ich nie sadziłam. Pozostałe roślinki już mam i rosną właśnie w tym moim lesie. roślin. Pomysł mam taki aby od tarasu (wsch) poprowadzić chodniczek w stronę lasku i na jego skraju zrobić altankę, ale nie taką drewnianą tradycyjną. Chciałabym ją wymurować z cegły klinkierowej tzn 4 słupy a dach zrobić ażurowy aby mogły poprzerastać go roślinki pnące. W lesie chciałabym posadzić rośliny zimozielone bo takie akurat lubię. Zależy mi na uzyskaniu tzw piętrowości roślin, tylko nie bardzo mogę sobie poradzić z ich doborem. Jest takie zdjęcie z ogrodu Danusi na tyłach domy gdzie panuje totalny busz i mnie się właśnie coś takiego podoba. Chciałabym stworzyć w moim ogrodzie poczucie przytulności. Nie jestem zadowolona z tego co zrobiłam w nim do tej pory mino tego, że zdrowo się w nim napracowałam. jestem otwarta na propozycję zawsze liczy się świeże spojrzenie.


Wydaje mi się ,że fajnym miejscem na altanę będzie postawienie jej po prawej stronie od tarasu wsch. Będzie widoczna z tarasu wsch. jak również z tarasu południowego.
Można jak już wspominałaś zrobić alejkę z płyt kamiennych wtopionych w trawę , które połączą tarasy wspólnym przejściem do altany. Powstała by wówczas rabatka IV pomiędzy.
Można zrobić takie linie w ogrodzie i będzie chyba ciekawiej ?
Zaznaczyłam dwa miejsca na plac zabaw dla dzieci , możesz sobie wybrać
Roślinki zostawiłam sobie na potem . Niedaleki potem



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies