Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

ren133 11:09, 25 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Trzymam kciuki żeby Ci się udało ze szkółką i jestem ciekawa nowego miejsca
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
AgataP 15:25, 25 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gratuluję podjęcia decyzji o pracy dla siebie. Ja stanęłam przed takim dylematem po pierwszym macierzyńskim - czy wracać na etat gdzie byłam po każdym dniu wykręcona, czy ryzykować coś własnego.... i od 8 lat jestem u siebie Bywa ciężko, pensja mniejsza, ale mam coś cenniejszego - czas dla siebie, dzieci i spokój... inaczej podchodzę do życia

A szkółka z trawami, pomysł świetny, mam podgląd na działalność innej szkółki też z trawami Miejsca potrzeba sporo Ale to pewnie wiesz
____________________
Z Pszenicznej...
Ewik 15:52, 25 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Trzymam kciuki za szkółkę, mocno ☺trawy jak zawsze cudne.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Sebek 16:48, 25 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale co Ty chcesz zmieniać w tych trawach to ja nie wiem - idealnie jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
malkul 19:17, 25 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
jakas rewolucja?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
martaibartek 20:37, 25 lip 2016


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Najpiękniejsze, najbujniejsze, najzdrowsze trawy na forum! Bosko jest
____________________
asica 17:16, 26 lip 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Polinko przeglądam wątek i dopatrzyłam dopiero, że możesz jeszcze zapodać zdjęcia skarpy z Wojsławic z Ice Dance. Wrzuć proszę, jeśli masz jeszcze.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Luki 00:17, 27 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Poczytałem o nowych planach, podziwiam i życzę powodzenia bo mnie brakło odwagi
Ładniejsze widoczki widziałem i rozbiórkowe również, na jedno i drugie miło się patrzy. Biegnę nadrabiać dalej
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
polinka 22:35, 27 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wszystkim i każdemu z osobna dziękuję za miłe słowa i kciuki!!! Bardzo to miłe i mobilizujace! Będę Was prosiła o kilka porad ale to temat na zimowy czas

Na pytania odpowiem w Waszych wątkach.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:46, 27 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Poprosiłam Mazana Walerka o pomoc w przyswojeniu choćby podstawowej wiedzy z zakresu rozmnażania traw. Niestety wiedzy jest ogrom a mój nienajmlodszy mózg czasami reaguje z opóźnieniem...

Dla wszystkich zainteresowanych uprawa traw i wiosennymi stratami wklejam odpowiedź jaka Walerek udzielił mi na pytanie o opryski na szarą pleśń.

"Trawy należy chronić nie tylko przed Botrytis, ale jeszcze ważniejsza jest ochrona przed Pythium - zgorzelą. Stąd częste wypadanie zakupionych traw, choć nie tylko i późniejsze ich choroby z wypadaniem letnio-jesiennym nie branym pod uwagę jako efekt zaniedbań/oszczędności producenta. Szara pleśń bardziej dotyczy dwuliściennych i iglastych, ale trawy nęka również. Obydwa grzyby są polifagami i obojętne dla nich co atakują - ważne że żywe.
Nawożenie gnojówkami ma tę zaletę, że wprowadza do podłoża mikroorganizmy, które w większych ilościach są szkodliwe dla patogenów i - zależnie od składu - można nimi zlikwidować zagrożenie nawet mezofauną nie tylko grzybami czy bakteriami. Na tej zasadzie działają EMy."
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies