Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Margarete 14:52, 25 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A po co sie "odkurza" te bukszpany ? może głupio pytam ale ja mam bukszpany pierwszy raz sadzone i kulkowane wiosną.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Donia72 15:08, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Małgosiu, wcale głupio nie pytasz ja też jestem ciekawa
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
polinka 21:22, 25 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dziewczyny dzięki za gratki i kwiatuchy aż przyjemniej na serduchu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:27, 25 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Donia72 napisał(a)


Bardzo podobają mi się nasadzenia na tej rabacie Czy możesz napisać co dokładnie tam rośnie?Widzę szmaragdy, hortensje, bukszpan, trawka(jaka to odmiana?). To bordowe to pęcherznica?


Doniu dobrze wszystko rozszyfrowałaś
Zaczynając od tyłu: smaragdy, pęcherznica Red Baron ( lepsza byłaby lady in red ale nie mogłam nigdzie dostać), hortki limki, bukszpan i carez ice dance.
Jutro wyprowadzam z tej rabatki miłorzęba to mogę cyknąć fotki.
Pęcherznice będę cięła na żywopłot, który ma dać bordowe tło dla limek
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Donia72 21:30, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Będę wdzięczna za każdą fotkęA jaka masz szeroką tę rabatę? U mnie troche problem, bo nie mam prostej linii, tylko fale
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
polinka 21:34, 25 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
O odkurzaniu bukszpanów pisała u kogoś Toszka tylko nie pamiętam gdzie
Ogólnie chodzi o to aby pozbyć się wszystkiego suchego ze środka, wtedy kulka ma ''przewiew'' i miejsce na zdrowe liście. Również działa to zapobiegawczo przeciw różnym chorobom.
Jutro piątek- Toszka często ma piątki wolne, może zajrzy i dokładnie Wam wyjaśni
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:40, 25 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Donia72 napisał(a)
Będę wdzięczna za każdą fotkęA jaka masz szeroką tę rabatę? U mnie troche problem, bo nie mam prostej linii, tylko fale


Jak dobrze pamiętam to 2m. ale głowy nie dam sobie uciąć Więcej na pewno tam nie będzie. Jutro zmierzę.
Na falującej rabacie może tył posadzić prosto a np. trawki tak jak idzie fala?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Donia72 21:46, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Polinko, wzdłuż ogrodzenia mam posadzone szmaragdy, co prawda jeszcze nie są wielkieprzed nimi hortensje(dwie pinky i dwie krzewiaste anabell), obok przy kratce z różą jest rozplenica, a dalej taki misz masz. Rozchodniki, kosmos czekoladowy, pysznogłówka, odętka, zawilec. Te byliny chyba przesadzę na inną rabatętaki bałagan mi się zrobił na tej rabacie
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Luki 21:50, 25 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Niedawno zastanawiałem się co by powiedzieli/pomyśleli moi sąsiedzi gdyby mnie zobaczyli z odkurzaczem z rurą wepchniętą w bukszpany ... patrząc na Twoje zdjęcia natchnęło mnie, że mógłbym to zrobić niepostrzeżenie sprzątając samochód
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
polinka 22:18, 25 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Donia72 napisał(a)
Polinko, wzdłuż ogrodzenia mam posadzone szmaragdy, co prawda jeszcze nie są wielkieprzed nimi hortensje(dwie pinky i dwie krzewiaste anabell), obok przy kratce z różą jest rozplenica, a dalej taki misz masz. Rozchodniki, kosmos czekoladowy, pysznogłówka, odętka, zawilec. Te byliny chyba przesadzę na inną rabatętaki bałagan mi się zrobił na tej rabacie


Doniu idę do Ciebie, może masz na zdjęciu pokazane to miejsce?
Wiesz, ja mam problem w ogrodzie ale sama ze sobą, jak już mam za dużo różnych roślin na jednej rabacie to nerwy moje nie wytrzymują tego i wywalam. eM się już tylko śmieje, że nawet nie zdąży zapamiętać nazwy rośliny, która w danym miejscu rośnie a już gdzie indziej jest przesadzona
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies