Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 22:27, 25 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Luki napisał(a)
Niedawno zastanawiałem się co by powiedzieli/pomyśleli moi sąsiedzi gdyby mnie zobaczyli z odkurzaczem z rurą wepchniętą w bukszpany ... patrząc na Twoje zdjęcia natchnęło mnie, że mógłbym to zrobić niepostrzeżenie sprzątając samochód


Też tak kombinowałam ale eM stwierdził, że jestem na swoim podwórku, w swoim ogrodzie i będziemy robić na co mamy ochotę Jak będzie miał taki kaprys to nawet trawnik będzie odkurzał

Jak człowiek w nocy biega z latarką po ogrodzie w poszukiwaniu opuchlaków, zdjęcia jednej rabaty robi w 100 różnych pozycjach, w czasie deszczu biegam z konewką i podlewam to myślę, że sąsiadów odkurzacz w bukszpanach nie zdziwił
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 09:51, 26 wrz 2014


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
i tak trzymać.....Twój mąż ma 100% rację
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Donia72 14:17, 26 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Polinko, to moja rabata "przystankowa" Nie mam jeszcze ławeczki, tylko placyk jest zrobiony właśnie pod nią Z jednej strony mam hortensje, rozplenicę i byliny. Z drugiej strony placyku mam zawijasek z bukszpanu z brzozą, różyczkę na pniu, hortensję, tawułę i byliny. Ogólnie taki misz-masz
Do wykopania będą byliny i pójdą na inną rabatkęDaj znać to usunę zdjęcie

____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Margarete 16:01, 26 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
polinka napisał(a)
O odkurzaniu bukszpanów pisała u kogoś Toszka tylko nie pamiętam gdzie
Ogólnie chodzi o to aby pozbyć się wszystkiego suchego ze środka, wtedy kulka ma ''przewiew'' i miejsce na zdrowe liście. Również działa to zapobiegawczo przeciw różnym chorobom.
Jutro piątek- Toszka często ma piątki wolne, może zajrzy i dokładnie Wam wyjaśni

O ! to dobrze wiedziec, jak już odrobie inne zaległości ogródkowe to może i ja sie za "odkurzanie" kulek wezmme
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:08, 26 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
polinka napisał(a)


Też tak kombinowałam ale eM stwierdził, że jestem na swoim podwórku, w swoim ogrodzie i będziemy robić na co mamy ochotę Jak będzie miał taki kaprys to nawet trawnik będzie odkurzał

Jak człowiek w nocy biega z latarką po ogrodzie w poszukiwaniu opuchlaków, zdjęcia jednej rabaty robi w 100 różnych pozycjach, w czasie deszczu biegam z konewką i podlewam to myślę, że sąsiadów odkurzacz w bukszpanach nie zdziwił


Dobre dobre
Jestem tego samego zdania co twój eM. A tak nawiasem mówiąc ja tez chyba dla moich sąsiadów nie jestem całkiem "normalna", fotki też robię bardzo często, po kilka razy tym samym roslinom, pędzelkuję chwasty, latam z łopatą czy grabiami w niedziele, a w tym roku nawet w Boże Ciało..., podlewam nawozem w czasie deszczu, robiłam areacje sanadłową w czasie deszczu - w wielkiej pelerynie i z kijem od szczotki jako podporą żeby sie nie wywalić, a w ubiegłym roku sadziłam cebulowe późnymi popołudniami z latarką - czołówka na głowie...więc jakbym zaczęła odkurzac....spoko
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
polinka 20:07, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)
i tak trzymać.....Twój mąż ma 100% rację


Chyba będę się częściej słuchać eMa
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
JoannA 20:12, 26 wrz 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
polinka napisał(a)
Toszka pisała o ciekawym sposobie na czyszczenie bukszpanów.



Potwierdzam Metoda w 100% skuteczna i bezproblemowa


Piękna ta rabata Polinko, a bukszpany Ci się odwięczą za ten zabieg.
Masz bardzo zdrowe roślinki, widać że bardzo o nie dbasz.
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
polinka 20:14, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Doniu moja rabata ma 1,65 m. szerokości- od siatki do kostki.
Smaragdy od następnej wiosny będę cięła w poziomie aby tworzyły regularny żywopłot i tak samo będę postępować z pęcherznicą, tylko pęcherznica będzie prowadzona na niższy żywopłot
Tak to wygląda teraz. Limki są w tym roku okropne ale to tylko i wyłącznie moja wina ponieważ zle je na wiosnę przycięłam. W kolejnym roku będę mądrzejsza












____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:21, 26 wrz 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Margarete napisał(a)

O ! to dobrze wiedziec, jak już odrobie inne zaległości ogródkowe to może i ja sie za "odkurzanie" kulek wezmme


Małgosiu dzisiaj do czyszczenia smaragdów wyciągnęłam sprzęt o większej sile rażenia




____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
asica 20:26, 26 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
polinka napisał(a)


Małgosiu dzisiaj do czyszczenia smaragdów wyciągnęłam sprzęt o większej sile rażenia





Hehe, a u mnie jest odkurzacz ogrodowy, a ja grabkami tuje wyczesuję. Ech te Toszki rady - bezcenne.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies