Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

MirellaB 11:15, 29 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Trawki bardzo ładne żółte w ogrodniczej widziałam Carex Everillo - podobał mi się ich soczysty kolor

A może Hakone all gold - też soczyste

A może zaszalej i daj czarne trawki konwalnik, ale ona chyba wśród buksików by się nie odznaczała?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
aga_pe 11:46, 29 sie 2015


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
poczytałam, jestem na bieżąco...mogę się szykować do pracy. Tzn. jeszcze trochę mebli poprzesuwam
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Madzenka 12:38, 29 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Widziałas Everesty u Danusi, jak ja je mogłam ominąć.... Musze je kupic. Ja na razie amazonkami jestem rozczarowana... One jednka tak jak frosted curls potrzebuja wody. Zrobiłam eksperyment. Mam FC w donicach, te ktore są stale mokre FC urosły szybko i maja piekny kolor , a w tych których woda szybko wysycha sa brzydkie, brązowe i niemal nie rosna. Wg mnie tak samo z amazonkami. Na przekór kupiłam sobie dzisiaj dwa piekne FC w Castoramie, cena była barbarzyńska ale jesnią ida do donic bo bukszpany wylądują pod grabami w podjezdzie

Patasimi łapkami zachywacajaca sie ale teraz mi zaczeły chyba od suszy podsychać i łysieć w srodku...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polinka 13:14, 29 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Karabela napisał(a)


Toszka a gdzie kupowalas Everillo? Szukam od jakiegoś czasu bezskutecznie.


Karabelcia a u Tomka albo u Finki?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 13:16, 29 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
paulina_ns napisał(a)
Witaj Polinko, Obejrzałam Twój ogród i musze Ci powiedzieć, że PIEKNIE się u Ciebie zrobiło. Super sobie radzisz,zresztą efekty są widoczne ja sama jestem zakochana w trawach co prawda dopiero zaczynam z nimi przygodę, ale chcę ich więcej i więcej


Witaj Pailinko

Jedni chorują na różycę a drudzy na chorobę trawkową

Trawy są rewelacyjne tylko wiosną jest ból...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 13:18, 29 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
MirellaB napisał(a)
Trawki bardzo ładne żółte w ogrodniczej widziałam Carex Everillo - podobał mi się ich soczysty kolor

A może Hakone all gold - też soczyste

A może zaszalej i daj czarne trawki konwalnik, ale ona chyba wśród buksików by się nie odznaczała?


Mirelka chyba jeszcze nie jestem przekonana do żółtego w ogrodzie ale czas pokaże na co się zdecyduję KOnwalik zginie w korze choć kiedyś miałam na niego chęć Dzięki za chęć pomocy!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 13:18, 29 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)
poczytałam, jestem na bieżąco...mogę się szykować do pracy. Tzn. jeszcze trochę mebli poprzesuwam


Jesteśmy w kontakcie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 13:32, 29 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)
Widziałas Everesty u Danusi, jak ja je mogłam ominąć.... Musze je kupic. Ja na razie amazonkami jestem rozczarowana... One jednka tak jak frosted curls potrzebuja wody. Zrobiłam eksperyment. Mam FC w donicach, te ktore są stale mokre FC urosły szybko i maja piekny kolor , a w tych których woda szybko wysycha sa brzydkie, brązowe i niemal nie rosna. Wg mnie tak samo z amazonkami. Na przekór kupiłam sobie dzisiaj dwa piekne FC w Castoramie, cena była barbarzyńska ale jesnią ida do donic bo bukszpany wylądują pod grabami w podjezdzie

Patasimi łapkami zachywacajaca sie ale teraz mi zaczeły chyba od suszy podsychać i łysieć w srodku...


Everesty fajne, muszę poszukać dokładnego opisu.
Myślę, że z tymi trawami jest różnie. Czytam, że Ice Dancy potrzebują dużo wody i cień/półcień. U mnie ID nie podlewam, dostaną tylko tyle wody co pobiorą od Red Baronów, słońce od rana do 16 a rosną jak szalone, zero przypaleń itd. Jestem zdania, że ID to najmniej problemowe trawy Reszta traw dostaje u mnie codziennie porządne dawki wody.

Amazony ma Ola, muszę się Jej podpytać czy leje pod nie jakieś większe ilości?

Marta Zielona ma FC i ma nawadnianie. Podejrzewam ( ale nie jestem w 100% pewna), że nie leje tam hektolitrów wody a FC ma wielkie!

Ja dopiero drugi sezon zajmuję się trawami, na razie uczę się ich, uważnie obserwuję ale myślę, że bardzo dużo zależy od ziemi i sposobu przygotowania podłoża.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
leon60 16:12, 29 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Poli z ID u mnie jest dokładnie tak samo piękne są na słońcu i też swoich nie podlewam a rosną na patelni cały dzień.
AM mam także na słońcu od rana do ok 16.30 kiedy to już hortki dają im cień. Podlałam je dwa razy na ponad miesiąc suszy tylko u mnie glina trzeba to brać pod uwagę
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
nawigatorka 16:25, 29 sie 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Everesty sprawdza się ale tylko w cieniu-u mnie gdy były w częściowym słońcu usychaly.ale w cieniu są piękne i po zimie w lepszej formie dużo niż Id.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies