Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 14:04, 06 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beta napisał(a)
boskie te Twoje trawy i fajne porównanie jednych i drugich...w zasadzie tez chyba mogę potwierdzić, ze zbytnie przelewanie je florowitem powoduje pokładanie się...pozdrawiam Poli


Betko, też uwielbiam te moje trawy. Dobrze, że one takie bezobsługowe bo ogród już do końca sezonu będzie musiał być samowystarczalny...
Trawy chyba ogólnie nie lubię nawożenia. W tym roku dostały tylko kompost i jest ok.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 14:05, 06 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ivo napisał(a)


Iwonko, sama się dziwię, że wszystko tak porosło mimo suszy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 14:07, 06 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)
Przeczytałam o 28 letnim synu, nie rodzonym i zgłupiałam... Ale moja sztuczna inteligencja blond przecież zobowiązuje..


Rodzina zastępcza...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 14:08, 06 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Olili napisał(a)
W wolnej chwili zapraszam do mnie ,bo roślinek się doczekałam


Ooo jestem ciekawa zakupów od Finki!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 14:09, 06 paź 2015


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Niedzielę masz wolną? Bo się pogubiłam
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
polinka 14:15, 06 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
MirellaB napisał(a)
Paulinka - dziękuję Ci za opis gracków i fajne pokazowe zdjęcia
Opis wydrukowałam i wklejam do zeszyciku

Więc jeszcze dopytam
1. To co ile radzisz je sadzić, żeby swobodnie mogły się rozrastać?
2. Jak radziłaś sobie z ich dzieleniem, bo już swoja masę miały?
3. Czy wiesz jak maksymalnie one się rozrastają? Chodzi mi o to co z nich będzie jak ich nie będę dzieliła, bo to dzielenie traw mnie w dalszym ciągu przeraża.

Myślę, że na bylinową zakupię właśnie Gracki i Miskanty Klaine Fontane, które widziałam u Iwonki i też mi się spodobały i oczywiście wystosowałam pytania tak jak do Ciebie Wiesz ja najpierw robię wywiad, należycie się przygotowuję do wyboru i sadzenia Tego mnie Ogrodowisko nauczyło - przemyśleć

Może głupie pytanie gracki to Miskant Gracillimus?


Mirelka nie ma za co Cieszę się, że na coś się przydałam.

Więc odpowiadam
1. Nie mam pojęcia co ile sadzić...ML sadziłam co metr ale one są mniejsze od grailimusów, choć nie wiadomo do jakich rozmiarów się rozrosną...Jeśli bardzo boisz się przesadzania to 1,5m powinno wystarczyć na kilka lat.
2.Dzieliłam siekierką ale dziewczyny radziły aby użyć zwykłej, ręcznej piłki do drewna i na wiosnę muszę sobie taką sprawić
3. Na wiosnę jak będę dzieliła swoje to mogę Ci zrobić dokładną fotorelację. Naprawdę to nic strasznego tylko ciężko trochę. Najpierw ścinam te trawy po zimie, póżniej wykopuję i dzielę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 14:24, 06 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ola, Marta, dzięki dziewczyny, że zaglądacie! Będzie mnie teraz troszkę mniej, na ogród nie mam nastroju...przyszedł czas na walkę o przysżłość!
Mam nadzieję, że na wiosnę powrócę z dobrymi wiadomościami, niestety bez cebulowych

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 14:25, 06 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)
Niedzielę masz wolną? Bo się pogubiłam


Praca Jedziesz do Ogrodu Bot.?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
iwka 14:37, 06 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
polinka napisał(a)
Ola, Marta, dzięki dziewczyny, że zaglądacie! Będzie mnie teraz troszkę mniej, na ogród nie mam nastroju...przyszedł czas na walkę o przysżłość!
Mam nadzieję, że na wiosnę powrócę z dobrymi wiadomościami, niestety bez cebulowych



daj spokój z cebulowymi, ważne żeby wszystko inne było ok., buźka
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kasia73 14:44, 06 paź 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
polinka napisał(a)
Ola, Marta, dzięki dziewczyny, że zaglądacie! Będzie mnie teraz troszkę mniej, na ogród nie mam nastroju...przyszedł czas na walkę o przysżłość!
Mam nadzieję, że na wiosnę powrócę z dobrymi wiadomościami, niestety bez cebulowych



Przytulam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies