Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

MirellaB 15:31, 18 paź 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Paulinko - kancików nie masz przy kostce? Teraz oglądając zauważyłam

Ty jesteś perfekcyjna, nawet planujesz gdzie jakie cebulowe będą ładnie pasowały Mi jeszcze została do posadzenia połowa skrzynki, czekam na lepszą pogodę, mam nadzieję, że się doczekam

Paulinko czy Ty będziesz wiązała trawy?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewakatowice 15:37, 18 paź 2015


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
och jak zazdroszczę tych posadzonych cebul i rozmyślań ... mnie jakoś takie lenistwo ogrodowe ogarnia, że tylko ... siedzę i piję kawkę a sadzenie czeka hi hi hi na... wenę
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Toszka 16:21, 18 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bardzo przepraszam, ze wczoraj nie odpisałam Po prawdzie pisałam posta i to trzy razy, ale jak za trzecim razem znowu omyłkowo (nowa klawiatura, jakaś porąbana, bo shift jest 3x mniejszy od ctrl) wcisnęłam ctrl i post pooooszedł, to się wkurzyłam i poszłam pichcić żurawinę z gruszką
Ale widzę, że doskonale dałaś sobie radę.
Szafirków w ID nie było by widać.
Co do SC i jego zimowania - on później i dłuzej zbiera się niz ID. Odradzam cięcie, bo to co obetniesz i tak uschnie i finalnie będzie trzeba skubać. Radzę od początku skubać, ale nie śpiesz się dopóki nie zobaczysz nowych zielonych piórek. Czasami w środku kępki podgniwa - trzeba pracowicie wyskubać. Prawda jest taka, ze SC wczesną wiosną nie jest tak żywotny jak ID. Twoja próba wkopania cebulek jest odpowiedzią dlaczego.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 07:42, 19 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
babka napisał(a)
Cześć Polinka, ja pierwszy raz u Ciebie choć często Cię spotykam na innych wątkach, muszę się poprawić i pospacerować po Twoim ogrodzie
Pytałaś u Jazzy o gracki, to u mnie Waldek opisał dokładnie jak powinny wyglądać i po czym je rozpoznać. Ja w dalszym ciągu śmiem wątpić w ich "rodowód" ale nie będę się upierała dopóki się nie przekonam
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4924-moja-walka-z-wiatrakami-czyli-kamieniolom-troche-z-przypadku?page=315


Cześć Ola Zapraszam na spacer choć u mnie to tylko kilka kroków. Ogród mały to nie ma gdzie się rozpędzić Miło mi Ciebie gościć

Dzięki za opis, muszę gdzieś sobie to przykleić. Moje gracki z "rodowodem" ale jak ktoś zainteresowany pyta o opis to nie potrafię dokładnie opis jak to robi Waldek
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 07:43, 19 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Juzia napisał(a)
Czyli latem i jesienią króluje czerwień....a wiosną niebieskośći?



Hm, na to wychodzi Niebieski jako kolor średnio mi się podoba ale w ogrodzie może być
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 07:49, 19 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasia73 napisał(a)
Dawno nie pisałam, czytam na bieżąco trawy piękne bardzo piękne silverów zazdroszczę! z szafirkami będzie pięknie już czekam na ten wiosenny widok.
Przesylam dużo dobrych myśli


Ps.
Upolowałam tuje mają przyjechać w czwartek, kopiemy pod nie DOŁY się dzieje.


Za pozytywne myśli dziękuję! W tym tygodniu kolejne badanie...wrry

Kasiu Silvery kupiłam w szkółce z męskim imieniem w nazwie Szczerze polecam to miejsce, wszystkie zakupione tam trawy ładnie bujnęły przez jeden sezon. Jestem bardzo zadowolona, że MAdzia Noemi podzieliła się kontaktem.

Cieszę się, że znalazłaś tujki, wydawałoby się, że taka popularna odmiana a tu zonk...Ładnie popadało to można kopać

Ponawiam prośbę o wątek

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 08:04, 19 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
MirellaB napisał(a)
Paulinko - kancików nie masz przy kostce? Teraz oglądając zauważyłam

Ty jesteś perfekcyjna, nawet planujesz gdzie jakie cebulowe będą ładnie pasowały Mi jeszcze została do posadzenia połowa skrzynki, czekam na lepszą pogodę, mam nadzieję, że się doczekam

Paulinko czy Ty będziesz wiązała trawy?


Mirelka, nie mam kancików przy kostce ponieważ zrobiłam próbę i żle wyglądały. Mam za daleko zrobioną podsypkę cementową i nijak tam wbić szpadelek Przycinam "wąsy" trawy nożyczkami i też jest ok.
Cebulowych najpierw miało nie być, póżniej dłuższy czas nie mogłam zdecydować się gdzie co dam, Kasia Siakowa jednym pytaniem o szafirki w ID zmobilizowała mnie do konkretnego myślenia i działania W planach jeszcze czosnki ale najpierw trzeba zrobić zakupy

Trawy są wiązane co roku inaczej Mirelko pod wpływem śniegu albo marznącego deszczu położą się a tak nawet w zimę zdobią ogród.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 08:06, 19 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ewakatowice napisał(a)
och jak zazdroszczę tych posadzonych cebul i rozmyślań ... mnie jakoś takie lenistwo ogrodowe ogarnia, że tylko ... siedzę i piję kawkę a sadzenie czeka hi hi hi na... wenę


Ewka przyjdzie dzień na wenę Ja też myślałam, że w tym roku nie posadzę cebulowych...a tu proszę, kilka minut rozmyślania i cebulki siedzą w ziemi

Buziaki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 08:12, 19 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)
Bardzo przepraszam, ze wczoraj nie odpisałam Po prawdzie pisałam posta i to trzy razy, ale jak za trzecim razem znowu omyłkowo (nowa klawiatura, jakaś porąbana, bo shift jest 3x mniejszy od ctrl) wcisnęłam ctrl i post pooooszedł, to się wkurzyłam i poszłam pichcić żurawinę z gruszką
Ale widzę, że doskonale dałaś sobie radę.
Szafirków w ID nie było by widać.
Co do SC i jego zimowania - on później i dłuzej zbiera się niz ID. Odradzam cięcie, bo to co obetniesz i tak uschnie i finalnie będzie trzeba skubać. Radzę od początku skubać, ale nie śpiesz się dopóki nie zobaczysz nowych zielonych piórek. Czasami w środku kępki podgniwa - trzeba pracowicie wyskubać. Prawda jest taka, ze SC wczesną wiosną nie jest tak żywotny jak ID. Twoja próba wkopania cebulek jest odpowiedzią dlaczego.


Iwonko,mój komputer domowy po wysłaniu jednego postu odmawia współpracy więc rozumiem nerwy... Też czytałam o tym cięciu i zamieraniu ale nie do końca wierzyłam ID jeszcze jakoś sobie wyobrażam skubać ale Silvery...buuu roboty będzie ogrom ale wiosną człowiek tak spragniony ogrodu, że może nie będzie aż tak żle

Dobrze, że jednak nie udało się posadzić tych szafirków w ID, na wiosnę nerw byłby nie mały

Spokojnego tygodnia
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
siakowa 09:00, 19 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a ja posadziłam ale przed zobaczymy, na próbe wiec niedużo, łatwiej bedzie taką ilość wykopac
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies