Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 22:14, 08 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zastanawiam się nad takim połączeniem? Zdjęcie derenia z trawami i niskie iglaczki ( Witek z konewką)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=227
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:17, 08 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Druga myśl to dereń z carexami.
http://www.pinterest.com/pin/510595676475584110/
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Loosiuu 22:19, 08 mar 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jeśli masz tam sucho to dereń z turzycami odpada. Ew. nawodnienie, bo będziesz musiała latać z konewką.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
polinka 22:25, 08 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Filip na szczęście nie mam sucho ale też nie podmokle. Wczoraj kopałam dołek pod buka to ziemia wilgotna
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AgnieszkaW 23:09, 08 mar 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ależ tu się dzieje. Buczek piękny, placyk nabiera blichtru - będzie pięknie Posadź tam białe jeżówki, miskanta ML, białe tulipany, a z przodu bukszpany, a jeszcze bardziej z przodu turzyce Frosted Curls.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
polinka 23:33, 08 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Agnieszko dziękuję bardzo Kolejny głos za bielą i bukszpanami. Prawdą jest, że trzeba ten kącik rozjaśnić. eM. dzisiaj zaczął mieć wątpliwości czy dobrze zrobił , że postawił na swoim i wybrał buka? Nawet przez chwilę zastanawiał się czy nie dałoby rady zamienić na brzozę Do brzozy miałam wszystko zaplanowane...a tak ma marudną żonę w dzień kobiet
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margarete 00:37, 09 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Polinko, rewizyta
Wersja derenia z Witkiem bardziej mi odpowiada niż ta z pinsa.....wydaje mi sie że na danusiowej rabatce jest wiekszy ład i porządek a ta z pinsa troche poczochrana mi sie wydaje, szczególnie jak dereniom pojawią sie liście. Ale to moje zdanie - ty tu decydujesz.

Co do mojej koncepcji rabaty z vanilkami to dosadze do hortensji miskanty grallicimusy a z przodu przed nimi dam żurawki berry smoothie więc utrzymam to w tonacji bordo-róż. Nie wiem tylko czy nie dac jakiegoś posredniego piętra ale to wyjdzie mi doświadczlnie jak hortki zakwitna. Póki co obciełam je dośc nisko więc wydaje mi sie że piętro pośrednie nie bedzie konieczne. Na rabacie którą sie inspiruje czyli u Any pomiedzy wysokimi hortensjami i trawami a żurawkami jest poziom pośredni - rozchodnik okazały, też bordowo-rózowy, zobaczymy.

Nie wiem co u ciebie nowego, musze sie cofnąc i poczytac.
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 01:11, 09 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No już doczytałam i jestem na bieżaco, buk śliczny - wygooglałam go sobie, bedzie pięknie kontrastował z zielenią tuji, a co do niego ? na dole carrexy na pewno, wybór jest jesli chodzi o kolory turzycy jest ogromny a do tego jako pośrednie piętro dać tawuły japońskie - one maja takie ożywcze kolory to ci tam tym kącie rozjaśnia, tylko strzyc je trzeba mocno żeby sie zagestniały np w kulki jak pokazuje na fotce tutaj Danusia : http://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica

Doradca ze mnie byle jaki.... czekam na twoje roztrzygniecia i pozdrawiam

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 04:47, 09 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Polinko dylematy ..... W dolnej partii dałabym bordowe źurawki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
aga_szsz 12:17, 09 mar 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Przyleciałam się przywitać oficjalnie, bo bywała tu już nie raz
Dawno temu byłam w Miliczu, mam tam rodzinę
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies