Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 07:03, 01 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Aniu dziękuję za informacje o brzozach Potrzebowałam takiego rozwiania wątpliwości. Ja się pracy nie boję, mam tak mały ogród, że wręcz kocham rosliny, które śmiecą Naczytałam się różnych opinii o pyleniu i jakoś spanikowałam
Kącik wypoczynkowy chyba musi mieć powtarzalność po jednej i drugiej stronie. Tam jest mało miejsca i nie wiem czy różnorodność nie wprowadzi chaosu.


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
gusiarz 07:50, 01 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Polinko - Matildis ma rację. Roślin bezobsługowych nie ma! Brzoza blisko domu (a nawet w pewnym oddaleniu) śmieci bardzo nasionkami - miliony małych gwiazdeczek..., które wcisną sie totalnie wszędzie... nawet do domu, gdy uchylisz okno. Gałązki też lecą... Buki muszę i formować i pryskać. Na sąsiedniej działce rosną dwie olbrzymie topole... pylą na żółto - taras i okna co chwilę trzeba sprzątać... I co lepsze?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Milka 10:57, 01 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
W projektowaniu nie pomogę, ale wybieraj rośliny, które cieszą cały rok
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
polinka 11:06, 01 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
gusiarz napisał(a)
Polinko - Matildis ma rację. Roślin bezobsługowych nie ma! Brzoza blisko domu (a nawet w pewnym oddaleniu) śmieci bardzo nasionkami - miliony małych gwiazdeczek..., które wcisną sie totalnie wszędzie... nawet do domu, gdy uchylisz okno. Gałązki też lecą... Buki muszę i formować i pryskać. Na sąsiedniej działce rosną dwie olbrzymie topole... pylą na żółto - taras i okna co chwilę trzeba sprzątać... I co lepsze?


Aguś dowiedziałam się, że doorenbos nie śmieci tak dużo jak pozostałe i można powiedzieć, że jest najmniej kłopotliwa z brzóz. A nawet jak będzie inaczej to nic się nie stanie Kocham ogród a brzozie chyba już nie odpuszczę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:08, 01 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
irena_milek napisał(a)
W projektowaniu nie pomogę, ale wybieraj rośliny, które cieszą cały rok


Irenko jak ścięłam w tamtym tygodniu hortki i miskanty to zasadą nr 1 jest właśnie wybór roślin, które również będą zachwycać zimą. Dlatego myślę o dereniach i carexach
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Milka 11:16, 01 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Co do dereni nie jestem przekonana, choć te ich patyki ładne, ale tzreba często ciąć i tak nie ułądzisz ich, raczej odradzam; ponadto raz posadzony dereń, nie do usunięcia, wiem coś o tym, bo się poddałam..
Zrób rekonesans, co mają w Miliczu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 19:06, 01 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dorenbosy nie brudzą tak jak pospolite. Graby lub buki nie zrzucają liści jesienią,w ięc wszystkie gatunki dobre rokuja. Polecam bordowe buki, bo wkoło masz zieleń, warto dodać troszke koloru.
Ja poluję teraz na bordowe buki do formowania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kindzia 20:19, 01 mar 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jednak brzozy nie będzie w tym moim rogu, za mało miejsca i one piją sporo, a tam hortusie będą. Stanęło na umbrze i bukach pendula po obu stronach.
Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
polinka 20:45, 06 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
irena_milek napisał(a)
Co do dereni nie jestem przekonana, choć te ich patyki ładne, ale tzreba często ciąć i tak nie ułądzisz ich, raczej odradzam; ponadto raz posadzony dereń, nie do usunięcia, wiem coś o tym, bo się poddałam..
Zrób rekonesans, co mają w Miliczu


Irenko myślę nad czymś innym ale coś te derenie siedzą mi mocno w głowie i co spojrzę na ten zakątek to po prostu nic innego tam nie mogę sobie wyobrazić.
Jutro jadę zrobić rekonesans za kulkami cisu.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:46, 06 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marzena2007 napisał(a)
Dorenbosy nie brudzą tak jak pospolite. Graby lub buki nie zrzucają liści jesienią,w ięc wszystkie gatunki dobre rokuja. Polecam bordowe buki, bo wkoło masz zieleń, warto dodać troszke koloru.
Ja poluję teraz na bordowe buki do formowania


Marzenko dzięki za głos. Jutro jadę do szkółki i chyba tam ostatecznie podejmę decyzję
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies