Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Piaskownia na zakręcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Piaskownia na zakręcie

ewsyg 09:07, 05 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ivvvona napisał(a)
Ewo, u Ciebie jakby lato w pełni a nie jesień. Róże masz obłędne, jeżówki też. Czy znasz może nazwę tej białozielonej? Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę


Iwonka, Odpowiedziałam u Ciebie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:09, 05 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
an_tre napisał(a)

a ja wszystkim kwiatkom pozwoliłam przekwitnąć i teraz mam tylko nasionka...


Jeżówki się same dobrze rozsiewają. Jak zostawiałam kwiatostany na zimę to wiosną miałam setki małych siewek. Podobnież ptaki lubią ich nasiona, dlatego zostawiałam kwiatostany.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:11, 05 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
barbara_krajewska napisał(a)
Podziwiam Twoje zafascynowanie różami, w końcu to królowe. Ale liliowców zdradzać nie zamierzasz?

Jakie środki ochrony róż przed czarną plamistością stosowałaś? Bo wyjątkowo zdrowe je masz!


Nie zamierzam zdradzać liliowców. Ja skupiłam się na kilku rodzajach roślin, w tym są róże i liliowce.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ivvvona 09:38, 05 paź 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Ewo, dziękuje za odpowiedź w sprawie jeżówki. Tak myślałam że tam właśnie kupowane. Oglądałam ich ofertę i zamierzam dokupić na wiosnę. Ta o która pytam wpadła mi w oko, potrzebuję białej. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
eda 10:15, 05 paź 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Ewcia miłej niedzieli
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ewsyg 11:26, 05 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ivvvona napisał(a)
Ewo, dziękuje za odpowiedź w sprawie jeżówki. Tak myślałam że tam właśnie kupowane. Oglądałam ich ofertę i zamierzam dokupić na wiosnę. Ta o która pytam wpadła mi w oko, potrzebuję białej. Pozdrawiam


Odpowiedziałam u ciebie. Jest biała podobna do niej. Ta jest jasno seledynowa.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 11:26, 05 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
eda napisał(a)
Ewcia miłej niedzieli


Dziękuje wzajemnie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
an_tre 11:29, 05 paź 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
ewsyg napisał(a)


Jeżówki się same dobrze rozsiewają. Jak zostawiałam kwiatostany na zimę to wiosną miałam setki małych siewek. Podobnież ptaki lubią ich nasiona, dlatego zostawiałam kwiatostany.
słowem i tak dobrze i tak jak będę chciała długiego kwitnienia to przekwitłe precz
pozdrawiam w słoneczną niedzielę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
monteverde 12:29, 05 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ewsyg napisał(a)


Dzięki Aniu za miłe słowa Pokochałam róże i mam zamiar mieć ich więcej. Dopiero masz 30 odmian

To i tak bardzo dużo moja Chippendale nie powtórzyła jesiennego kwitnienia nie wiem czemu?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewsyg 13:08, 05 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
monteverde napisał(a)

To i tak bardzo dużo moja Chippendale nie powtórzyła jesiennego kwitnienia nie wiem czemu?

Zauważyłam, że kwitnienie powtórzyły róże, które przycięłam po pierwszym kwitnieniu. Nie zrobiłam tego przy róży Baronesse i ona nie kwitnie.

a Przycinałaś Chippendale ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies