Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mathildis 22:09, 25 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315



to samo miejsce dziś i 29-04-2014
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:18, 25 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Spójrzcie na to zdjęcie

troszkę ten pomarańcz Gibraltara (3szt niestety już przekwitnięte) gryzie mi się z "czerwienią" a raczej różem Novej Zembli
na prawo od Gibraltara są posadzone hortensje..... i tak sobie myślę czy może na miejsce Gibraltara wsadzić jakieś RH (o białych kwiatach) a Gibraltar może wyglądałby lepiej tutaj za berberysami


nie będzie to zbyt duży kontrast między berberysem a pomarańczowymi kwiatami azalii?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Jag_58 22:21, 25 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Mathildis napisał(a)



Taaaak już od pewnego czasu zdaję sobie sprawę, że przychodzicie do mnie tylko dla tej rudej


No Matylda nie tylko dla tej rudej modelki ,przecież Twój ogród jest piękny i chętnie w nim spaceruję
____________________
Jagoda
Mathildis 22:23, 25 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Ten szczodrzeniec też chyba zmieni miejsce.... ogólnie nie lubię żółtych kwiatów - wyjątkiem są krokusy, forsycja i moja kremowo żółta magnolia...


Myślę by w jego miejsce wstawić rozplenice rubrum lub fireworks... wiem że u nas nie zimują ale są takie śliczne
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Nallar 23:23, 25 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mathildis napisał(a)
Ten szczodrzeniec też chyba zmieni miejsce.... ogólnie nie lubię żółtych kwiatów - wyjątkiem są krokusy, forsycja i moja kremowo żółta magnolia...


Myślę by w jego miejsce wstawić rozplenice rubrum lub fireworks... wiem że u nas nie zimują ale są takie śliczne



Dziś znowu spacerowałam po Twoim ogrodzie, pozachwycałam się rodkami, wiewiórami, sunią ogólnie całością. Klimat....lalunia.
Aniu czy to jest szczodrzeniec czy janowiec? czy Ty go przycinasz? Jeśli tak to kiedy.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Mathildis 23:38, 25 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Nallar napisał(a)



Dziś znowu spacerowałam po Twoim ogrodzie, pozachwycałam się rodkami, wiewiórami, sunią ogólnie całością. Klimat....lalunia.
Aniu czy to jest szczodrzeniec czy janowiec? czy Ty go przycinasz? Jeśli tak to kiedy.


kupowałam jako szczodrzeniec, ale ...... we wtorek (jutro nie dam rady) zrobię dokładniejsze foto i spróbuję porównać z internetowymi.... przycięłam o 1/3 w zeszłym roku po kwitnieniu, bo się strasznie rozciapierzył .... a w tym jet fajnie zwarty...

RH mam stanowczo za mało już myślę nad roszadami na rabacie ..... w przyszłości rododendronowej ..... wiewiórki to fajna ciekawostka, ale moja sunia - to prawdziwy przyjaciel nie odstępuje mnie na krok, cały czas jest przy mnie i mnie pilnuje i w przeciwieństwie do wiewiórek nie zakopuje mi nigdzie orzechów i żołędzi
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mala_Mi 10:00, 27 maj 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Matylda... mam niedoczas.... oglądam tylko ostatnią stronke.. wybacz...
Sunia przesłodka...
Azalię przesadź, będzie lepiej.. ja bym przesadziła, ale ja to ja..... a mój gust to często jest inny niż większości..

Naparstnice .. jak chcesz.. to wiesz Daj znać... pogrzebię przy białych W niedzielę firletek wyrzuciłam kilka wielkich wader ... naparstnice też idą fruuu na kompost..
Buziak Aniu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Jag_58 10:28, 27 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Mathildis napisał(a)
Spójrzcie na to zdjęcie

troszkę ten pomarańcz Gibraltara (3szt niestety już przekwitnięte) gryzie mi się z "czerwienią" a raczej różem Novej Zembli
na prawo od Gibraltara są posadzone hortensje..... i tak sobie myślę czy może na miejsce Gibraltara wsadzić jakieś RH (o białych kwiatach) a Gibraltar może wyglądałby lepiej tutaj za berberysami


nie będzie to zbyt duży kontrast między berberysem a pomarańczowymi kwiatami azalii?

Matylda ja tez bym przesadziła te Gibraltary a tam dosadziła rh Nona Zemble miałabys ładna plamę a dal Gibraltarów stwórz nową rabatę bo z tym berberysem to moze nie być za fajny duet
____________________
Jagoda
Jagodaa 10:43, 28 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Też wymieniłabym azalie na rh, albo taką samą odmianę, albo jakieś wcześniej kwitnące. Może białe lepiej będą się komponować z berberysami, bo po ewentualnym dosadzeniu, te rośliny będą obok siebie na rabacie.

Te pomarańczowe azalie niby fajnie wyglądają obsypane kwiatami, ale dla mnie ten kolor jest za trudny . Może jakoś lepiej by wyglądały z bordowo-brązowymi berberysami, bo z tymi limonkowymi niezbyt...

Pozdrawiam po przerwie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Milka 17:21, 28 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też jestem za białymi rh i to kilka sztuk, będą miec tam doskonale, za 3 lata będą tam jarzyć i może jeszcze złote cisy i z nich kulki? widziałam coś takiego w Wojsławicach, ślicznie
A sama Ty Aniu, co byś tam chciała mieć?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies