Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mathildis 17:58, 17 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ale miewasz fajnych gościFurczakowi trudno zrobić lwepsze foty Buziaczki


heh, już się przyzwyczaiłam, że wszyscy bardziej się moimi gośćmi niż ogrodem zachwycają
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
kachat 18:13, 17 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
To jak sprawdzisz pH to daj proszę znać U mnie strasznie kwaśny piach jest, ale kocimiętki akurat sadziłam zdaje się w nawiezionym zasadowym.. Jak w kwaśnym dobrze rosną to nie będę się w jakieś wymiany gleby bawiła w przyszłości
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mathildis 19:20, 17 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
sprawdziłam jest tam mnie więcej ph 5-6 czyli kwaśna/lekko kwaśna
dokładniej sprawdzić nie mogę bo płyn sprawdzam za pomocą płynu ligola (edit Helliga nie lugola - nie dość że pomyliłam nazwy to jeszcze literówka mi wskoczyła), a jednoznaczny kolor trudno uzyskać. Na pewno nie ma tam ziemi zasadowej.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
kachat 19:55, 17 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ja też płynem sprawdzam, ale nie Lugola No to dzięki, fajnie, że w kwaśnej tak dobrze rosną U mnie jest mega kwaśno, bo w okolicach 3,5-4, i płyn się na wyraźny czerwony kolor zabarwia.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mathildis 20:04, 17 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Poprawiłam... jak się człowiek śpieszy...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
admete 20:23, 17 lip 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Aniu mnie się bardziej podoba evergold, ale ja lubię kontrasty.
Moim zdaniem lepiej wygląda z zielenią kosodrzewiny (dobrze widze? - bo trochę się wakacjuję i mam błędne spojrzenie ), która też spora urośnie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
kaisog1 20:41, 17 lip 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ania jak chcesz rozjaśnić daj Evergolda jak wolisz zieloności daj Curla
Zastanowiłabym się nad dodaniem tam różnej wysokości kul na pniu, takich rozrzuconych... ale jak wolisz prostotę to bez kul będzie lepiej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Juzia 22:37, 17 lip 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38892
No dobra już mam!
Kosodrzewinki z Frosted wyglądają obłędnie! I szałwia z Frosted też wygląda obłędnie!
Więc kosodrzewinki i szałwie z Frosted nie mogą być beeee!!!

Tylko carexy muszą podrosnąć i będzie szałowo!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mala_Mi 22:58, 17 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jestem kobieta praktyczna.....
U mnie frostet po 2 latach po prostu zawsze wypada, rosną pięknie, bujnie, a potem łysieją w środku i mam taka kupę rozlazłą na boki.. a łysą w środku. Nie wiem co im robię nie tak... ale frostet należy u mnie traktować jak trawę maks 2 letnią. Natomiast Evergold.. jak na razie trzyma sie lepiej...

Myślę, że z frostet szałwa może wyglądać lepiej, ale z evergold praktyczniej. Frostet poza tym rośnie mega wielka... może trzeba wiosna ciąć??? Ale ścięta jest łysa..... i to długo..

Nie oddam głosu... bo jedna strona mówi co innego niż druga..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
asiach 01:17, 18 lip 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Aniu, mamy głosować ja jestem za lewą stroną czyli za evergold. Teraz wszystko jest małe przede wszystkim mam na myśli kosodrzewninę, która urośnie wi wówczas zasłoni małe mniej wyraziste roślinki. Sory jeżeli się komuś naraziłam. Lubię kontrast
Pozdrawiam Ciebię i całą Rodzinkę i futrzaki i puchacze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies