Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

igacz3 08:15, 09 mar 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Gardenarium napisał(a)


Nie sadź, będą po zimie brązowe to co wystawało ponad śniegiem, tracą na urodzie i w mroźnych rejonach Polski to po prostu strata pieniędzy.


O proszę dobrze , ze sie zapytałam przed zamówieniem, bo wiadomo w ofercie wyglądają super, ale chodzi o sprzedaż.
A co by pani proponowała do półcienistego(on nie jest oczywiscie taki bardzo cienisty) zakątka do rododendronów???
____________________
mstrzes 21:22, 09 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Proszę Danusiu o opinie na temat moich planów. Rzut z gory to plan rabat, a pod spodem skarpa. Nie wiem czy zaproponowane rośliny przeżyją od strony południowej???

SKARPA:Całość w irdze major, do tego coś na pniu (trzmielina lub cyprysik), skarpety z Carex Everest White lub Hakonechloa macra "Aureola", a przy schodach na dole rozplenica. Obwódka z bukszpanu. Po bokach pergoli - trawy w donicach lub coś pnącego.
____________________
Pozdrawiam Magda
ewa101 13:24, 10 mar 2015

Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 1
Pani Danusiu, Przede mną założenie pierwszego własnego ogrodu. Na pierwszy ogień idzie teren przed domem (2x5m). Jest on od strony północnej i przez cały dzień jest zacieniony. Proszę o doradzenie jakie roślinki mogę zasadzić by nie wykończył je brak światła i które zdobiłyby wejście do domu. Pozdrawiam
brzydula 13:39, 10 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Utknełam w miejscu siedze od kilku dni i sie zastanawiam co dalej. Zrobie zdjęcia i przesle z prosbą o pomoc w doborze drzew . Mam nadzieje ze mi pomożecie ...
as226 19:26, 10 mar 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Bardzo proszę o porady odnośnie tej rabaty - róg działki. Te małe iglaki są do wysadzenia. Róże Chopin chce zamienić na hortensje Limelight i nie wiem, co dalej. Jest to miejsce słoneczne, strona zachodnia. Drugie zdjęcia uaktualnia doszła tam stipa między kulki bukszpanowe.
Dziękuje z góry za wskazówki.

____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Paulaa 13:32, 11 mar 2015

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Witam planuję w tym roku zabrać się za skończenie rabatek na froncie
Potrzebuję jakichś wypełniaczy, na razie wygląda to tak:

1. wymiar 7m x 4m
posadzony świerk Conica, 3 bukszpany, 2 trzmieliny, wypust z oczyszczalni planuję zakryć szarymi deskami


2. 2 identyczne po obu stronach ścieżki do domu
wymiary 3 m x 3m
posadzony stożek z cisa i 3 kulki z bukszpanu
po prawej stronie ścieżki:


po lewej stronie:


3. przy oknie kuchennym:
wymiary 5 m x 5m
Posadzone 3 jałowce płożące, wypust studni docelowo ma być zakryty deskami




Będę wdzięczna za każdą radę
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
gonia2013 17:57, 11 mar 2015

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 22
Od jakiegoś czasu obserwuję Wasze forum, szukając inspiracji. Jesteśmy na etapie rozmyślania jak zagospodarować nasze areały Chce zacząć od zrobienia dwóch rabat na froncie przed domem (strona południowo-zachodnia)

Bardzo proszę o jakieś sugestie w doborze krzewów/ bylin/ iglaków, mam nadzieję, że mi pomożecie. Może pani Danusia rzuci okiem fachowaca pasjonata?

Poniżej rzut z wymiarami




A tak wygląda to co chce zagospodarować

Przy siatce na około posadzimy thuje prawdopodobnie szmaragd

Na rabacie między chodnikiem, a wjazdem chciałabym żeby między innymi znalazł się jakiś iglak, który w okresie świątecznym można by było oświetlić.
Na tej rabacie z prawego boku chciałabym żeby znalazły się między innymi jakieś kwitnące krzewy np azalie, różaneczniki,albo magnolia może też by się znalazło miejsce dla jakiejś karłowatej brzozy(bardzo mi się marzy mieć na działce brzoze). Za tą planowaną rabatą w tyłu w rogu jest drewutnia i ona tam zostanie.





Czekam na Wasze sugestie, bo niestey za bardzo wiem co mogę posadzić w tych miejscach, a sezon tuż tuż Pozdrawiam

____________________
Gonia
gonia2013 17:58, 11 mar 2015

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 22
Liczę na Waszą pomoc
____________________
Gonia
Malgosik 22:17, 11 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja bym iglaka przerzuciła na bok, bo będzie rósł i zasłoni Ci widok z okna
i nie wiem co dalej
____________________
Ogród na glinie
gonia2013 11:20, 12 mar 2015

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 22
Malgosik napisał(a)
ja bym iglaka przerzuciła na bok, bo będzie rósł i zasłoni Ci widok z okna
i nie wiem co dalej


O tym nie pomyślałam dziękuje
____________________
Gonia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies