Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Fabiola 18:36, 26 lut 2015


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73
Do cienia jeszcze z trawek hakonechloa.
____________________
Pozdrawiam Fabiola.
atena13 20:29, 26 lut 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Może jednak nie będę dawać żadnego tła na ścianę może wystarczą same hortensje i trawy ,hosty i może rhododendrony.Chciałbym też dać tam rozplenice
____________________
atena - Mój ogródeczek
Malgosik 20:40, 26 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
atena13 napisał(a)
Może jednak nie będę dawać żadnego tła na ścianę może wystarczą same hortensje i trawy ,hosty i może rhododendrony.Chciałbym też dać tam rozplenice


to ograniczyłabym liczbę gatunków, jak hortensje to nie różaneczniki, obydwa podobnej wielkości
____________________
Ogród na glinie
karolina84 22:51, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Danusiu a namalowała byś coś dla mnie uśmiecham się ładnie
Kratownicą zaznaczyłam przyszłą nową nawierzchnię. Ta drewniana skrzynia z kratownicą służy jako zasłona (szambo, drewutnia).

____________________
atena13 12:17, 27 lut 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
dzięki masz rację,to w takim razie hortensje,a co myślisz o tym żeby zostawić te dwa duże kamienie?iwyznaczyćinaczej tą rabatę? pod płotem są dwie kule z bukszpanu i jakby połaczyć to razem?co myślicie?
____________________
atena - Mój ogródeczek
Gardenarium 12:52, 27 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
karolina84 napisał(a)
Danusiu a namalowała byś coś dla mnie uśmiecham się ładnie
Kratownicą zaznaczyłam przyszłą nową nawierzchnię. Ta drewniana skrzynia z kratownicą służy jako zasłona (szambo, drewutnia).


Ja tak wpadam i wypadam, bo opisuję zdjęcia, a to pilna robótka jest. Ale zamieść schemat (rzut z góry) najlepiej z wymiarami, bo na zdjęciu z tą kratą to nie ośmielę się nic narysować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 17:30, 27 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
atena13 napisał(a)
dzięki masz rację,to w takim razie hortensje,a co myślisz o tym żeby zostawić te dwa duże kamienie?iwyznaczyćinaczej tą rabatę? pod płotem są dwie kule z bukszpanu i jakby połaczyć to razem?co myślicie?


z kamieni bym zrezygnowała
jeśli chodzi o linię rabaty to bez rzutu, czyli planu ogrodu niewiele da się powiedzieć
____________________
Ogród na glinie
karolina84 19:04, 27 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Nie jest to arcydzieło ale już bez kraty
Tak sobie pomyślałam może wywalić tą skrzynię i zrobić żywą zasłonę


____________________
atena13 23:38, 27 lut 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Spróbuję naskrobać jakiś rzut,ale niestety nie umiem tak rysować jak Ty
____________________
atena - Mój ogródeczek
Nadia 16:32, 28 lut 2015

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 62
Dopomóżcie proszę w moim wątku..już wkrótce będzie można wsadzać drzewka a ja bez konkretnej odpowiedzi..za to z nowym pomysłem..a czy dobrym?



ciemnozielony kolor - świerki serbskie - posadzone bardzo nieregularnie, także wzdłuż działki
jasnozielony - brzózki

Dlaczego tak a nie inaczej? Po lewej stronie znajduje się u sąsiada obora, a po prawej inny sąsiad ma blaszak Okolica: lasy, stawy więc chciałam nawiązać do terenu, otworzyć się na naturę..

Za odpowiedzi dziękuję i w ramach podziękowania wysyłam fotkę okolicy..


Oto mój wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5294-co-posadzic-wokol-dzialki-36-x-60-m?page=5#post_8
____________________
ZAPRASZAM: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5294-co-posadzic-wokol-dzialki-36-x-60-m?page=3#post_2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies