Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

EwciaK 12:07, 14 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
lena napisał(a)
Dziekuje Malgosik, jednak chce jeszcze dac ja tak aby byla wkolo zwirku, na ktorym bedzie hustawka, dodatkowo chce dac tam jeszcze jakies trawy i anabelki oraz rozaneczniki, tylko nie wiem za bardzo gdzie


Będzie naprawdę ślicznie.
Ja wczoraj posiedziałam trochę na Ogrodowisku i czytałam porady Pani Danusi i jedna z nich utkwiła mi w głowie na dobre, a mianowicie żeby nie traktować każdej rabaty oddzielnie, a raczej ogród jako całość i spać nie mogłam, bo zastanawiałam się co zrobić z ogródkiem przed domem. Jest teraz w kiepskim stanie po remoncie dachu i narazie obsadzać go roślinami nie będę, bo czeka mnie jeszcze zrobienie elewacji, ale przy okazji zmiany ogrodzenia chciałabym tu posprzątać. Zresztą zobaczcie sami.

Po wyburzeniu schodów i tych nieszczęsnych płotków z lewej (czerwone krzyżyki) będę chciała wyrównać teren i przynajmniej posiać trawkę. Tylko z tymi iglakami coś będzie trzeba zrobić i nie wiem co. Są tam jeszcze trzy piwonie, które będą musiały znaleźć nowe miejsce, chociaż wiem, że wiosna to nie pora na ich przesadzanie. Straszny mętlik mam w głowie.
____________________
Ogród na Kurpiach
lena 12:40, 14 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
te plozace bym poprzesadzala moze w inna czesc ogrodu, przy plotku z lewej co ma go nie byc bym nic nie dawala, dobrze jest zostawic sam trawnik przy sciezce do domu zeby np zima miec gdzie snieg zgarnac ze sciezki(podjazdu), jesli te niebieskawe iglaki to lawsony to lepiej je zebrac w jednolity szpaler, nie wiem co to jest za glak pomiedzy (lawsonami)?to tak na szybko


lawsony w szpalerze, pod nimi miskanty, pod nimi berberysy green carpet, pod nimi cyprysiki filifera aurea nana, pod nimi obwodka z wrzoscow plus kostrzewa (tu pasuje ) na pienku z lewej bukszpan na paliku i kulka zeby nawiazac do drugiej strony sciezki, za nimi hosty, po prawej moze byc jakis iglak na paliku ale nie musi, zostawilam ten plozacy jalowiec a pod nimi berberysy thunberga atropurpurea.
tak by mniej wiecej wygladaly te 2 rabaty z frontu.


EwciaK napisał(a)

Będzie naprawdę ślicznie.
Ja wczoraj posiedziałam trochę na Ogrodowisku i czytałam porady Pani Danusi i jedna z nich utkwiła mi w głowie na dobre, a mianowicie żeby nie traktować każdej rabaty oddzielnie, a raczej ogród jako całość i spać nie mogłam, bo zastanawiałam się co zrobić z ogródkiem przed domem. Jest teraz w kiepskim stanie po remoncie dachu i narazie obsadzać go roślinami nie będę, bo czeka mnie jeszcze zrobienie elewacji, ale przy okazji zmiany ogrodzenia chciałabym tu posprzątać. Zresztą zobaczcie sami.

Po wyburzeniu schodów i tych nieszczęsnych płotków z lewej (czerwone krzyżyki) będę chciała wyrównać teren i przynajmniej posiać trawkę. Tylko z tymi iglakami coś będzie trzeba zrobić i nie wiem co. Są tam jeszcze trzy piwonie, które będą musiały znaleźć nowe miejsce, chociaż wiem, że wiosna to nie pora na ich przesadzanie. Straszny mętlik mam w głowie.
____________________
Kardówka
EwciaK 13:01, 14 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Dzięki Lena. Sprawdziłam i te iglaki to najprawdopodobniej właśnie lawsony. Ty to masz oko, nawet z takiej wysokości to wypatrzyłaś. To pomiędzy to taka thuja jak ta w szpalerze na rabacie, którą pokazałam wczoraj. Pojęcia nie mam jak się nazywa. Jedno jest pewne na pewno czeka ją przeprowadzka już w niedługim czasie. Tej ścieżki do domu chyba w tym miejscu nie będzie, chyba będzie biegła od tej bramki na środku i po skosie do kostki, która leci od bramy wjazdowej. Z płożącymi mam problem, bo nie wiem gdzie je przesadzić. Może rozdam wśród bliskich jeśli znajdzie się chętny. A nad szpalerem z lawsonów pomyślę, tylko to też nie będzie proste zadanie. Może w miejsce gdzie planuję altankę żeby osłonić ją trochę.
____________________
Ogród na Kurpiach
lena 14:43, 14 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
EwciaK, jak chcesz teraz cos porobic u siebie to zacznij od wyrownania tujek, teraz mozna je poprzycinac ladnie i rowno, beda sie zageszczac

EwciaK napisał(a)
Dzięki [b]Lena[b]. Sprawdziłam i te iglaki to najprawdopodobniej właśnie lawsony. Ty to masz oko, nawet z takiej wysokości to wypatrzyłaś. To pomiędzy to taka thuja jak ta w szpalerze na rabacie, którą pokazałam wczoraj. Pojęcia nie mam jak się nazywa. Jedno jest pewne napewno czeka ją przeprowadzka już w niedługim czasie. Tej ścieżki do domu chyba w tym miejscu nie będzie, chyba będzie biegła od tej bramki na środku i po skosie do kostki, która leci od bramy wjazdowej. Z płożącymi mam problem, bo nie wiem gdzie je przesadzić. Może rozdam wśród bliskich jeśli znajdzie się chętny. A nad szpalerem z lawsonów pomyślę, tylko to też nie będzie proste zadanie. Może w miejsce gdzie planuję altankę żeby osłonić ją trochę.
____________________
Kardówka
lena 14:51, 14 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
ta tuje miedzy lawsonami obkop dookola,(poprzycinaja sie korzenie) tak zeby mozna ja bylo na jesieni ruszyc z tego miejsca, inaczej moze sie nie przyjac i padnie. Lawsony niech rosna jak sa poprostu doku kilka sztuk aby zrobic z nich szpaler.

EwciaK napisał(a)
Dzięki [b]Lena[b]. Sprawdziłam i te iglaki to najprawdopodobniej właśnie lawsony. Ty to masz oko, nawet z takiej wysokości to wypatrzyłaś. To pomiędzy to taka thuja jak ta w szpalerze na rabacie, którą pokazałam wczoraj. Pojęcia nie mam jak się nazywa. Jedno jest pewne napewno czeka ją przeprowadzka już w niedługim czasie. Tej ścieżki do domu chyba w tym miejscu nie będzie, chyba będzie biegła od tej bramki na środku i po skosie do kostki, która leci od bramy wjazdowej. Z płożącymi mam problem, bo nie wiem gdzie je przesadzić. Może rozdam wśród bliskich jeśli znajdzie się chętny. A nad szpalerem z lawsonów pomyślę, tylko to też nie będzie proste zadanie. Może w miejsce gdzie planuję altankę żeby osłonić ją trochę.
____________________
Kardówka
Gardenarium 18:10, 14 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewcia - to wszystko na rabacie się nie zmieści. Ten program daje zmyłkę niestety. Rób rzut z góry. Ti wszysto jest ekscytujące ale tak ogrodu się nie zrobi niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwciaK 18:17, 14 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Gardenarium napisał(a)
Ewcia - to wszystko na rabacie się nie zmieści. Ten program daje zmyłkę niestety. Rób rzut z góry. Ti wszysto jest ekscytujące ale tak ogrodu się nie zrobi niestety

Pani Danusiu, ja im dłużej przyglądam się tym moim zakątkom tym bardziej jestem przekonana, że powinnam się zgłosić do Pani po projekt, bo sama temu wszystkiemu chyba nie dam rady. Sporo tego i chyba zacznę od narysowania wszystkiego na kartce, a potem dopiero będę myśleć co i jak i wtedy dopiero pytać o rady.
____________________
Ogród na Kurpiach
lena 18:22, 14 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Pani Danusiu, czy moglaby mi Pani napisac co moge dosadzic do tem mojej rabty, chcialabym rozaneczniki dac, ale nie wiem gdzie. Tak zeby ja urozmaicic, bo sasiada choinki i moje nasadzenia sa monotonne w swojej zieleni. Z gory dziekuje za podpowiedz.
Fotka z aktualnymi nasadzeniami.
____________________
Kardówka
ika84 19:12, 14 mar 2015

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 8
witam, mam prośbę o pomoc w zaprojektowaniu mojej małej rabaty na ogródkach działowych (jedyne miejsce na którym mogę wypocząć, na co dzień mieszkam w miejskim blokowisku). Kompletnie nie mam pomysłu na rabatę na razie chcę zacząć z jednej strony od przodu i boku. Myślałam o czymś na pniu ? jakiejś trzmielinie?! może też małe trawy? Proszę o porady co gdzie umieścić? miejsca nie ma za dużo bo z przodu tylko 6,5 m od bramki do siatki. a to drzewo które chyba trochę przeszkadza to tzw. bez, zastanawiam się nad wycięciem go?
gonia2013 11:33, 16 mar 2015

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 22
Zwracam się do Was ponownie z prośbą

Chce zrobić 2 rabaty na froncie przed domem (strona południowo-zachodnia) i za bardzo nie wiem co i jak.


Poniżej rzut z wymiarami




A tak wygląda to co chce zagospodarować



Na około orodzenia posadzimy thuje prawdopodobnie szmaragd( thuji nie będzie od strony frontowej na szerokości rabat.
Na tej rabacie z lewej strony chciałabym żeby znalazły się między innymi jakieś kwitnące krzewy np azalie, różaneczniki, albo magnolia może też by się znalazło miejsce dla jakiejś karłowatej brzozy(bardzo mi się marzy mieć na działce brzoze). Za tą planowaną rabatą w tyłu w rogu jest drewutnia i ona tam zostanie.



Na rabacie między chodnikiem, a wjazdem chciałabym żeby między innymi znalazł się jakiś może nie za duży iglak (żeby nie zasniałam za bardzo okna), który w okresie świątecznym można by było oświetlić. Z drugiej strony chodnika, chyba pasuje też coś posadzić, żeby to wszystko współgrało ze sobą, może bukszpan?




Może mi coś doardzicie, co i gdzie posadzić (strona południowo- zachodnia)
____________________
Gonia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies