Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

EwciaK 16:59, 12 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Witajcie Kochani, wracam po długiej zimie i jak Wy wszyscy chcę uporządkować swoje otoczeniae. Całą zimę myślałam i myślałam i coś tam wymyśliłam, ale utknęłam zupełnie w tym miejscu. Poradżcie proszę co tu jeszcze mogę dosadzić.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady.
Pozdrawiam słonecznie.
____________________
Ogród na Kurpiach
lena 01:02, 13 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
EwciaK, ja bym zaslonila plotek np dereniem rozlogowym, wyrownala tujki, po slupie bym puscila winobluszcz zimozielony ( nie wiem czy mozna) ale moze mozna kontrolowac przyrost tak aby w zasiegu wzroku bylo zielono, do Twojego zamyslu bym dodala moze hortensje i rozplenice, zeby ozywic ten zakatek? tak sobie podlubalam na Twoim zdjeciu nie bylo w programie zurawek wiec wrzucilam tawule goldmund, ale obwodka z bukszpanu tez by pasowala ( to istniejace drzewko to bez?) opcja w 4 porach roku.


____________________
Kardówka
lena 01:20, 13 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
lub obwodka bukszpanowa. Zamiast rozplenicy moze byc np miskant morning light
____________________
Kardówka
emilia 08:34, 13 mar 2015

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 91
Lena, ostatnie z wydłużeniem rabaty świetne
Malgosik 08:51, 13 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja miałam też zaproponować ten drugi kształt rabaty, ale mam jakiś problem z programem graficznym
nawet jak przed tujami nie ma być poszerzenia, to kształt podobny do tego drugiego bym nadała
kulki rozrzuciłabym luźno, nie pod sznurek (dorzucone kuliste hortensje dają już wrażenie rozrzucenia)
a tą obwódkę z przodu zamieniłabym na 2-3 rodzaje kontrastujących ze sobą roślinek, mogą być żurawki, trzmielina, turzyce, czy coś innego, w zależności od nasłonecznienia, takim plamami
____________________
Ogród na glinie
EwciaK 12:02, 13 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Dziewczyny dziękuję bardzo. Super pomysły.
Lena tak, to drzewko to bez, biały "dubeltowy". Naprawdę śliczny. Nie ma za nim niestety miejsca żeby coś wcisnąć, rośnie za blisko płotu. Płot będzie zmieniany jak tylko pogoda pozwoli, ale nie da się go dalej odsunąć.
Pomysł z przedłużeniem rabaty jest świetny, szczególnie, że wzdłuż thuji, które widać na zdjęciu chciałam posadzić hortensje Lime Light na przemian z miskantem Morning light. Powiedzmy o coś takiego, mając oczywiście na uwadze Wasze propozycje. (Wybaczcie moje zdolności malarskie )

Dziewczyny pewnie od tego powinnam byla zacząć, bo to istotna informacja; ta rabata jest od wschodu i tylko rano jest tam słoneczko, później zasłania ją dom. Myślicie, że te roślinki poradzą sobie w tym miejscu?
____________________
Ogród na Kurpiach
lena 12:04, 13 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
tawula, trzmielina, zurawki, berberys

____________________
Kardówka
EwciaK 12:48, 13 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Zastanawiam się tylko czy nie będzie za nudno. Tak wygląda ta część na drugim jej końcu.

Powiedzcie szczerze, nudno będzie jak po całej długości thuji posadzę hortensje. Pobiegnę zaraz na zewnątrz i zrobię panoramiczne zdjęcie. Będę mogła wtedy pokazać wszystko dokładnie.
____________________
Ogród na Kurpiach
EwciaK 12:49, 13 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Lena ale bosko. Już zmykam na dół po panoramiczne zdjęcie.
____________________
Ogród na Kurpiach
lena 13:28, 13 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
EwciaK napisał(a)
Lena ale bosko. Już zmykam na dół po panoramiczne zdjęcie.


Fajnie, ze Ci sie podoba Z tymi hortensjami po calosci bedzie troche nudno, najlepiej, zeby przez caly rok cos sie tam dzialo i zmienialo kolory. Na pewno cos pokombinujemy, jak pokazesz zdjecie calosci
____________________
Kardówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies