Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 19:36, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgol napisał(a)
Pod wpływem Ogrodowiska postanowiłam zmienić swoją frontową rabatkę na narożniku domu ,ale nie wiem jak Bardzo proszę o pomoc.

Chciałabym żeby była ładna długi czas w roku, nowoczesna, ale niezbyt minimalistyczna. Wokół mam wiele drzew( mieszkam pod lasem)tj sosen i brzóz.
Maślałam, żeby wysadzić różę Golden Celebration ,która tu rosnie teraz i mnie wkurza bo strasznie wielki krzaczor się z niej zrobił i zabił częściowo lawendę a posadzić np. miskanta Morning Light. Lawendę chciałabym zostawić bo to jedno z niewielu miejsc w moim ogrodzie gdzie jest cały dzień słońce( południowy-zachód)i dobrze tu rośnie.Co do takiego zestawu może jeszcze pasować?
Na poniższych zdjęciach widać rabatke z obu stron narożnika domu


W lawendzie pasuje coś żółtego na pniu, w wielu ogrodach doradzałam trzmielinę żółtą na pniu i sprawdziła się, mogą być 3 sztuki, lub miłorzęby Mariken, lub inna forma pienna żółta. Ożywi siność lawendy i jej brzydki i smutny wygląd zimą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 21:42, 25 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Danusiu dziękuję za zainteresowanie moim problemem A skoro mam po drugiej stronie chodnika rabate z trzmielina bialo- zielona emerald gaiety to chyba ta żółta nie bardzo będzie pasowała chyba? Obie rabaty są na przeciwko siebie po obu stronach wejścia do domu. A miłorząb bardzo się rozrasta? Bo rabata jest pod okapem...I co z tym miskantem? Myślałam, że utworzy taka fontannę zasłaniając rynne i pod nim te milorzeby?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 21:53, 25 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Bo wiesz Danusiu, marzył mi się ten miskant dawno, ale nie miałam go gdzie posadzić bo mam dużo cienia w ogrodzie. I kombinuje jak go tutaj wykorzystać. A ten miłorząb sprawdzilam jest piekny! Dałoby radę jakoś je polaczyc?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 21:53, 25 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Bo wiesz Danusiu, marzył mi się ten miskant dawno, ale nie miałam go gdzie posadzić bo mam dużo cienia w ogrodzie. I kombinuje jak go tutaj wykorzystać. A ten miłorząb sprawdzilam jest piekny! Dałoby radę jakoś je polaczyc?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
EwaK1984 22:16, 25 sie 2016

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 59
Danusiu wyraziłabyś Swoją opinię w mojej sprawie? Będę bardzo wdzięczna.
____________________
Ewa To dopiero początek...
EwaK1984 22:16, 25 sie 2016

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 59
Danusiu wyraziłabyś Swoją opinię w mojej sprawie? Będę bardzo wdzięczna.
____________________
Ewa To dopiero początek...
Gardenarium 23:18, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwona1980 napisał(a)
Witam
Jestem tutaj nowa, chciałabym mieć piękny ogród. Bardzo proszę o pomoc w zaprojektowaniu rabaty.
Na kartce zrobiłam szkic rabaty, to co już jest posadzone, mam nadzieję, że uda mi się wstawić zdjęcie.
1. Hortensja bukietowa lamelaight
2. Rododendron
3. Żywotnik zachodnim (żółty kolor)
Z przodu na obwodce są hosty. Bardzo proszę O porady co posadzić.
Z prawej strony rabaty stoi pergola, a z lewej ta rabata ma być połączona z następną rabata. Chcę posadzić rośliny dookoła placu przed domem, a w środku jakieś dwa drzewka.
Pozdrawiam Iwona



Może takie coś, bierz pod uwagę tylko kolorowe oznaczenia

zielone - hortensje
żółte - Hakonechloa macra All Gold
niebieskie - miskant 'Morning Light'
zielone na obwódce - mogą być małe hosty lub żurawki



Wariant 2

zielone - forma pienna iglasta (cyprysik) lub miłorząb Mariken
szare - miskant Garcillimus (wysoki)
krzyzyki zielone - Hakone zielone lub Carex jakiś zielony
Krzyzyki fioletowe - żurawki ładne
żółte - żurawki lub coś innego lub obwódka formowana z trzmieliny żółtej


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 11:36, 26 sie 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
I ja potrzebuje pomocy. Przedstawiam rabatę i proszę o pomoc.
W przyszłości będzie ona kontynuowana, mogę wydłużyć ją jeżeli zajdzie taka potrzeba czego jednak chciałabym obecnie uniknąć.
Główny mój problem to:

- jak posadzić wrzosy żeby ładnie wyglądały w kolorach różowy, fiolet i koniecznie odmiana w rodzaju J.H. Hamilton lub Radnor oraz Robert Chapman.
- ile odmian zastosować 3-5 ?
- czy dosadzić jeszcze 1 lub 2 brzozy ( zaznaczone znak zapytania )
- i jak posadzić trawy bardzo mi zależy na Red Baron sporo w jednym miejscu oraz wyższych Graciliimus

Jeżeli macie jakieś uwagi i istnieje konieczność przesadzenia brzóz, klona lub bukszpanów to chętnie wysłucham i skorzystam z waszej pomocy.

brzydula 11:43, 26 sie 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
zapomniałam dodać jeszcze że rabata lekko na wzniesieniu ze spadkiem w stronę domu i stanowisko słoneczne wiec cóż było począć aż się prosiło wrzosowisko ...
India 12:26, 26 sie 2016


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279



mam 3 pytania o tę rabatę czerwoną
1. co ile posadzić od siebie Miskanty
2. co ile posadzić od siebie Hortensje
3. co ile posadzić miskanta od hortensji?

____________________
Ogród na Zapłociu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies