Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

UMA 21:39, 30 sie 2016

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 22
Dalej za wjazdem do garażu znajduje się druga część rabatki przed domem. Przy bramie rośnie wielki cis który został podcięty w kostkę około
1,8wys x 1,5dł. x 0,8szer.Dalej w tej samej linii pod płotem chciałabym posadzić jakiś żywopłot i pierwsza moja myśl to to grab tylko zastanawiam się czy grab na tak małej przestrzeni to nie za duże drzewo. Długość tego żywopłotu wynosiłaby około 3 - 3,5m a szerokośc to myślę że około 50cm czy to nie za mało?
____________________
UMA
to_ja_S 21:50, 30 sie 2016

Dołączył: 30 sie 2016
Posty: 5
doradźcie proszę jak zaaranżować, niby banalny. kawałek przed domem, strona południowa:
mam do dyspozycji białą hortensję na pniu, lawendy (?) , katalpa jest planowana w innym miejscu, gdyż jest za wysoka, nie chciałabym nic poza wysokość płotu.

co powiecie na taki układ?


będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.
Gintura 22:18, 30 sie 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Gardenarium napisał(a)


Moim zdaniem ten kacik trzeba rozjaśnić, dawanie tam czerni jeszcze bardziej pogłebi smętny odbiór tego miejsca.

Trzeba skupić się na zasłonieciu tej skrzynki, bzrydkiego płota i nóg cyprysika.

Daj hortensje (nr 2)
Na płot daj bluszcz i go przymocuj żeby zasłonił (nr 1)
W nogi hortensji daj zurawki Berry Smoothie, ozywią (nr3)
Z przodu Carex Evergold.
Jeśli za wąsko, poszerz rabatę, nie może być taka mała, że tylko takie bździnki się zmieszczą.




dziękuje za podpowiedź pomysł mi się podoba na pewno go zrealizuję jutro jadę więc na zakupy jeszcze tylko jedno pytanie czy jako hortensje można tu użyć Hortensji bukietowej Hydrangea paniculata ‘Polestar’ czy jednak coś wyższego?
Gintura 22:33, 30 sie 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
iwona1980 napisał(a)
Gintura nie jestem ekspertem,sama powoli zakładam rabaty w moim ogrodzie.
Jeżeli mogę coś zasugerować,to mi konwalik podoba się w połączeniu z Hakonechloa All Gold lub Aureola albo Turzyca ptasie łapki.
Może ktoś inny jeszcze wyrazi swoją opinię.



Dziękuję za podpowiedź
Aga 07:13, 31 sie 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
EwciaK napisał(a)

Szefowo kulki mialy byc w zwirku i przed nimi tulipany na wiosne. Czy dobrym pomyslem bedzie zeby dac zurawki miedzy kulki czy jakies niskie trawki na przyklad carex evergold?

Witam chyba zurawki lepiej ożywią
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 07:20, 31 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gintura napisał(a)

dziękuje za podpowiedź pomysł mi się podoba na pewno go zrealizuję jutro jadę więc na zakupy jeszcze tylko jedno pytanie czy jako hortensje można tu użyć Hortensji bukietowej Hydrangea paniculata ‘Polestar’ czy jednak coś wyższego?


Szukaj wzniesionych egzemplarzy, takl żeby wpasować je w te gołe miejsca. Małe nic nie zdziałają i będzie dalej problem. Duże możesz podwiązywać i kierować gałęzie tam, gdzie potrzeba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:31, 31 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
to_ja_S napisał(a)
doradźcie proszę jak zaaranżować, niby banalny. kawałek przed domem, strona południowa:
mam do dyspozycji białą hortensję na pniu, lawendy (?) , katalpa jest planowana w innym miejscu, gdyż jest za wysoka, nie chciałabym nic poza wysokość płotu.

co powiecie na taki układ?


będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.


Powiem "nie" na taki układ Kojarzy się z karuzelą.

Nic poza wysokość płotu? Ależ nie, tutaj aż się prosi "coś" poza wysokość płotu, bo rabata jest spora i wszystko takie niskie będzie niestety nieproporcjonalne.
Zrób zdjęcie w szerszym ujęciu a nie tylko do płotu, bo ważne jest to, co widzisz za płotem a nie tylko płot. Płotu w ogóle nie powinno być widać, bo przytłacza ogród i nie pozwala cieszyć się roślinnością. gapię się na ten płot.





1. żywopłot z cisa, tusi ciętej Smaragd innego gatunku, ale cięty łądnie w formę prostopadłościanu

2. buk 'Rohan Obelisk' lub inne drzewo może być kolumnowe, Jego kolor wyznaczy to co ma być pod spodem pod nim. Jeśli będzie zielone to krzewy mogą być bordowe, jeśli drzewo bordowe - to pod nim hortensje o białych kwiatach i przebarwiające się na burgund jesienią.

3. miskant 'Variegatus'

5. Carex o białych listkach lub co innego obwódkowego, mogą być nawet białe Begonia semperflorens

6. Hortensje lub inne krzewy liściaste
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:34, 31 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EwciaK napisał(a)

Szefowo kulki mialy byc w zwirku i przed nimi tulipany na wiosne. Czy dobrym pomyslem bedzie zeby dac zurawki miedzy kulki czy jakies niskie trawki na przyklad carex evergold?


Dobry pomysł ożywić tą ciemną zieleń. Żurawki wybieraj energetyczne, świecące tak bym powiedziała. W sklepie szukaj niezbyt ciemnych, na pewno nie bardzo bordowe. Berry Smoothie lub żółte (Electra).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 07:52, 31 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Stworzyłam małą, zapewne tymczasową rabatkę z pochopnie kupionymi różami, jeszcze przed Ogrodowiskiem. Musiałam gdzieś je wsadzić, bo stały w doniczkach i marniały
Mam pytanie, co dosadzić do tej rabaty, co będzie pasować? Róże są w kolorze jasnej czerwieni





Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gintura 08:39, 31 sie 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Gardenarium napisał(a)


Szukaj wzniesionych egzemplarzy, takl żeby wpasować je w te gołe miejsca. Małe nic nie zdziałają i będzie dalej problem. Duże możesz podwiązywać i kierować gałęzie tam, gdzie potrzeba.


w takim razie zostanę przy Magical Moonlight żeby już kontynuować nasadzenie rabaty. Proszę mi jeszcze podpowiedzieć w jakich odległościach od siebie sadzić rzędy poszczególnych roślin hortensja-żurawka-carex muszę zdecydowanie poszerzyć rabatę. Czy wystarczy jak żurawki przed hortensji posadzę w odległości 1m a carex od Żurawek 50cm
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies