Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 07:46, 15 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę bardzo, poczytaj artykuł, który napisałam do Werandy. Jest tam ogromna galeria akurat w tym tonie, który lubisz. Może cię coś natchnie?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/468-urocze-ogrody-w-cieniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rewq 11:06, 15 gru 2016


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
przeczytałam
niestety sciana frontowa jest lekko na wschod, czyli rano niewiele słońca i dopiero poznym popołudniem. Posadzić 0,5m od domu (nie planuje podlewać, wody przy fundamentach mam az za duzo, splywa z gorki)? zainwestować w duze rosliny bo mahonie i bukszpany w tych warunkach beda słabo rosły (moge tesciowej wyrwać małe mahonie odrosty i, jesli sie uda, chociaz czesc bukszpanu 1,5m ale watpie)? o czyms takim myslalam:
http://blogwogrodzie.pl/wp-content/uploads/image/15.-niemiecki-przedogrodek.jpg tylko ze 2-3 gatunki
mam mało utwardzone wiec żwirki nie pasują, w ogóle wyleczyłam się z żwirków, mam jednak ochote zrobić ramkę wokół warzywniaka z czegos (kamyki) ostrego przeciw ślimakom, pomoże? Mam plage i brzydze sie tego zbierac recznie i ta swiadomość że te obślizgłe stworzenia łażą mi po warzywach...
____________________
Mój ogród
Gardenarium 12:59, 15 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kamyki nie pomogą, u mnie łażą po kamykach jakby to był aksamit.

Poczytaj cały wątek o przedogródkach

http://www.ogrodowisko.pl/watek/6454-przedogrodek-czyli-jak-zagospodarowac-kawalek-ziemi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ananasek 09:43, 17 gru 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Gardenarium napisał(a)
Za małe te rabatki do tak ładnego domu. Głupio będzie to wyglądało

Z lewej pasek...wąski

Z drugiej owal. To w takim razie też zrób geometryczną a nie takie coś akurat. Mnie się nie podoba.


Danusiu, zdecydowałam się na taki właśnie owal, bo skoro wyszła mi taka nieregularna rabata między ścieżkami, to wydawało mi się że wokół domu też powinnam mieć coś o łagodnych liniach... a niekoniecznie prostych. (wszystkie zdj,są w tym wątku str.586)
Szczerze mówiąc to właśnie trochę głupio to wygląda - masz rację, i dlatego właśnie pytam co mam z tym zrobić by stworzyło to spójną całość z rabatą na której są kulki i runianka.

Jest mnóstwo inspiracji z których można czerpać gotowce, ale właśnie zagospodarowanie tej części to moja pięta achillesowa!
____________________
Beata Moje nieplony
Gardenarium 12:25, 17 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ananasek napisał(a)



Ja bym mniej więcej tak poprowadziła linie



Prawą rabatę bym zwiększyła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:30, 17 gru 2016
Jak zwykle pięknie Danusia wymyśliła
Ananasek 22:26, 17 gru 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Gardenarium napisał(a)


Ja bym mniej więcej tak poprowadziła linie



Prawą rabatę bym zwiększyła.


Extra! Aż mi się w głowie zawróciło od tych esów floresów !

To się nazywa fachowe rozwiązanie...jednak ja, jako laik muszę ten rysunek przeanalizować na spokojnie...więc odezwę się wkrótce!

Dziękuję Ci bardzo! Jesteś niesamowita w swoim fachu!
____________________
Beata Moje nieplony
Gardenarium 17:27, 18 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



Esy floresy rozpoczęłaś, ale równie dobrze mogą być bardziej uspokojone, a nawet proste linie.

Kółkami na pierwszym rysunku zaznaczyłam drzewa. Są konieczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ananasek 21:43, 18 gru 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221

Danusiu, obmyślam Twoje świetne propozycje i nasuwają mi się pytania.

Czy te trzy drzewa które są na niebieskiej linii mają być tego samego gatunku?
Czy może te ozn. jako nr. 1 takie same (np.cisy stożki bo obawiam się że liściaste zatykałyby rynny mojego niskiego domku. A to naprzeciwko wejścia do domu ma być jakieś szczególne? (nawiasem mówiąc nigdy bym nie wpadła na to żeby posadzić tu drzewo) pomysł czaderski ale nie wiem jaki gatunek..odmiana przemknęła Ci przez myśl

Kolejne pytanie- nie mogę rozkminić co oznaczają przerywane linie :/
oraz w tej "łezce między drogą a ścieżką - co ma być trawnikiem a co obsadzone?


Jeśli chodzi o projekt z liniami prostymi, to mam rozumieć że poszczególne kolory obwódek rabat odpowiadają jednej odmianie roślin? I wówczas tworzę ogród bardzo uporządkowany...skłaniając się ku ogrodowi nowoczesnemu? (I tu oczywiście również sadzę drzewa zaznaczone kółkami jw.)

Czy dobrze zrozumiałam ?
____________________
Beata Moje nieplony
09:18, 19 gru 2016
SŁOŃCE JEST TU CAŁY DZIEŃ, północ jest od frontowego ogrodzenia

Krzewuszka, juki i zielone świerki usunę, ALE CO TAM WSADZIĆ



A tu opis
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies