Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 20:36, 16 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 21:48, 16 lis 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Bartez nie tylko Ciebie Danusia zaskoczyla ale ja tez jestem zaskoczona, masz chlopie szczescie naprawde super pomysl i jeszcze dwie rabaty tak fajńie polaczone.

Danusiu może i mnie skrobniesz podobny rysunek , wiem ze moje rabaty wielgasne ale moze chociaz fragment chyba ze dwie strony wczesniej wkleilam rysunek z pytaniem.
Plisssss
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 21:52, 16 lis 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Na 582 str Danusiu
____________________
elinkowy-ogrod
Pszczelarnia 14:50, 18 lis 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, kiedyś dawno temu na Forum pisałaś o ładnym zestawie krzewów (mogą być wysokie) na rabatę krzewiastą.
Jakie gatunki krzewów polecasz oprócz hortensji bukietowych, dereni, cisów, kalin i berberysów?

Chodzi o gatunki na swobodny układ/ grupy krzewów wzdłuż płotu stachetowego.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:42, 18 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żylistki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 15:44, 18 lis 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Żylistki.


.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
szi 14:50, 20 lis 2016


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 160
Czy mogę powiązać Carex flagellifera w snopki tak jak rozplenice. Porosły mi giganty i już po pierwszym śniegu wyglądały jak placki. Nie wiem tylko czy to związanie im nie zaszkodzi?
____________________
Szi
Gardenarium 21:57, 20 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaszkodzi, bo to rośliny zimozielone. Na wiosnę weź w dłoń i utnij im fryzurę. Skróć. Będą ładniejsze. Teraz wyglądają idealnie i tak ma być.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/428-ciecie-traw-i-turzyc

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaszub88 13:27, 27 lis 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 10
Witam. Chciałbym na wiosnę dokończyć plot i pomyślałem ze nie chce jak każdy mój sąsiad zasadzic tuje wzdłuż płotu. Wychowalem się w kamienicy i teraz mam trawnik i plot i zero doświadczenia. Teraz pytanie jak subtelnie z umiarem, ale ładnie ozdobić teren wzdłuż ogrodzenia. Czy można pomieszac iglaste i liściaste rośliny. Nie znam roślin i pierwsze co wyszukalem to tuje, cis i hortensje, mozecie cos polecić? I czy to na jakimś podwyższeniu, czy jakieś kamienie mogą być? Nie chce kory jak wszyscy obok . Jak delikatnie rozdzielić trawnik od roślin. Pomarańczowa linia miejsce dla roślin. A i czy rośliny z gruntu czy z doniczki i jaki koszt to mniej więcej będzie bo muszę uzbierać .






Gardenarium 21:34, 27 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kaszub88 napisał(a)
Witam. Chciałbym na wiosnę dokończyć plot i pomyślałem ze nie chce jak każdy mój sąsiad zasadzic tuje wzdłuż płotu. Wychowalem się w kamienicy i teraz mam trawnik i plot i zero doświadczenia. Teraz pytanie jak subtelnie z umiarem, ale ładnie ozdobić teren wzdłuż ogrodzenia. Czy można pomieszac iglaste i liściaste rośliny. Nie znam roślin i pierwsze co wyszukalem to tuje, cis i hortensje, mozecie cos polecić? I czy to na jakimś podwyższeniu, czy jakieś kamienie mogą być? Nie chce kory jak wszyscy obok . Jak delikatnie rozdzielić trawnik od roślin. Pomarańczowa linia miejsce dla roślin. A i czy rośliny z gruntu czy z doniczki i jaki koszt to mniej więcej będzie bo muszę uzbierać .







Albo proste linie rabat i trawnik zdjęty w tych miejscach




albo faliste




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies