Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

14:04, 16 lut 2017
Gardenarium napisał(a)
Tak będzie lepiej, ale nasunęło mi się że raczej inne kule pasują niż bukszpan np. świerk Echiniformis bo do Twojej kostki, tych palisad i donicy drewnianej to za bardzo taka kompozycja nie pasuje. Masz styl rustykalny i dobieraj rośliny o naturalnym pokroju, a nie strzyżoną elegancję która tu wyraźnie nie pasuje.

A więc na pniu też są świetne formy z iglaków naturalnych, tylko szczepionych. Tutaj podpowiedzi jakie http://www.ogrodowisko.pl/watek/583-iglaki-na-pniu i w to bym szła. Inaczej będzie zgrzyt niestety.


Danusiu, bardzo dziękuję za bezcenne dla mnie rady
Gardenarium 14:05, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dograj wszystko, doprowadź trawnik do doskonałości, będzie pięknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ananasek 15:42, 16 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Które zestawienie roślin będzie lepsze : bukszpan jako obwódka + hortensja limelight;
na tyły dać miskanta m.light, czy variegatus??
____________________
Beata Moje nieplony
Gardenarium 18:23, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego nie wiem, bo jeśli np z tyłu klon Drummondii, to Variegatus nie będzie pasował, a jeśli drzewo bordowe to jak najbardziej. Rabatę planujemy mając w głowie co jest za nią lub z boku. Co będzie z przodu. A więc tak zupełnie jednoznacznie to nie da się odpowiedzieć. Zbyt łatwo podchodzisz do sprawy.

Inny problem? Jak będziesz ciąć hortensje czy prowadzić wysoko czy ciąć mocno? Variegatus może być za niski. A Morning Light jest jeszcze niższy. Żaden nie nadaje się z tyłu Ot co.

Jedynie Gracillimus. Z nisko ciętymi hortensjami.

Jak w polityce, nie wyrywać rabat z kontekstu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
19:40, 16 lut 2017
Danusiu z drugiej strony wejścia dam podobnie, żeby było spójnie. Dobry pomysł?
Ananasek 19:57, 16 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Gardenarium napisał(a)
Tego nie wiem, bo jeśli np z tyłu klon Drummondii, to Variegatus nie będzie pasował, a jeśli drzewo bordowe to jak najbardziej. Rabatę planujemy mając w głowie co jest za nią lub z boku. Co będzie z przodu. A więc tak zupełnie jednoznacznie to nie da się odpowiedzieć. Zbyt łatwo podchodzisz do sprawy.

Inny problem? Jak będziesz ciąć hortensje czy prowadzić wysoko czy ciąć mocno? Variegatus może być za niski. A Morning Light jest jeszcze niższy. Żaden nie nadaje się z tyłu Ot co.

Jedynie Gracillimus. Z nisko ciętymi hortensjami.

Jak w polityce, nie wyrywać rabat z kontekstu


Danusiu! Na polityce to akurat kompletnie się nie znam!!! ...oby się nie okazało że na ogrodnictwie też... Hehe... Ale jestem armatorkom wiec błędy można wybaczyć!!!
To miałaby być rabata wzdłuż strumienia. Oddzielająca ogród od sadu i warzywniaka. Rośnie na niej obecnie 5 nisko szczepionych wisienek. Rośliny musze tak skomponować by nie było trudności w zbieraniu owoców.

W sumie szukałam jak się robi takie mieszane rabaty, tzn. drzewka owocowe + rośliny ozdobne, ale nic ciekawego nie znalazłam .
Ostateczność jaka chodzi mi po głowie to niski żywopłocik z bukszpanu i sypnięcie kory. ...tylko chciwość by mieć piękne kwiaty jest silniejsza ode mnie.


(rabata, to miejsce gdzie leży długi pasek białej włókniny, aż po okrąg studni)
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/132/1325244/original.JPG
____________________
Beata Moje nieplony
Gardenarium 22:59, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MonikA napisał(a)
Danusiu z drugiej strony wejścia dam podobnie, żeby było spójnie. Dobry pomysł?


Nie, niedobry, bo ogród i nawierzchnia prowadzą się niesymetrycznie, falami, z boku jest ścieżka. Lewa strona powinna mieć większą rabatę, a prawa od garażu mniejszą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
06:40, 17 lut 2017
Danusiu myślałam o rośłinach, kształ zaplanowałam na taki i teraz nie wiem czy będzie dobrze
Gardenarium 10:49, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak dobrze to wygląda. Wydaje się że ta jedna kulista rabata niepotrzebna jest, ta mniejsza na dole.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:52, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ananasek napisał(a)


Danusiu! Na polityce to akurat kompletnie się nie znam!!! ...oby się nie okazało że na ogrodnictwie też... Hehe... Ale jestem armatorkom wiec błędy można wybaczyć!!!
To miałaby być rabata wzdłuż strumienia. Oddzielająca ogród od sadu i warzywniaka. Rośnie na niej obecnie 5 nisko szczepionych wisienek. Rośliny musze tak skomponować by nie było trudności w zbieraniu owoców.

W sumie szukałam jak się robi takie mieszane rabaty, tzn. drzewka owocowe + rośliny ozdobne, ale nic ciekawego nie znalazłam .
Ostateczność jaka chodzi mi po głowie to niski żywopłocik z bukszpanu i sypnięcie kory. ...tylko chciwość by mieć piękne kwiaty jest silniejsza ode mnie.


(rabata, to miejsce gdzie leży długi pasek białej włókniny, aż po okrąg studni)
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/132/1325244/original.JPG


Zrób tam rabatę angielską)

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/401-jak-zalozyc-angielska-rabate
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies