Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

sylwik69 19:56, 15 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gardenarium napisał(a)


Nieco powyżej planowanej, docelowej wysokości ekranu zielonego. Korony powinny wystawać nad nim.


Czy docelowa wysokość zielonego ekranu mogłaby wynosić 1,30-1,40 m?
Nie chciałabym przesłaniać zbytnio rabaty pod płotem,na którą będę spogladać z tarasu który jest dużo wyżej niż poziom ogrodu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
06:40, 16 lut 2017
Danusiu, jak będziesz miała chwilkę, to zobacz czy mogłoby tak być przed domem z frontu, strona północna, słońce latem tylko wcześnie rano i po południu po 16-tej. Jeśli coś zmienić to proszę podpowiedz. Kule to bukszpany, wypełnienie to żurawki, carexy, begonie i jakiś miskant
Gardenarium 06:55, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak będzie lepiej, ale nasunęło mi się że raczej inne kule pasują niż bukszpan np. świerk Echiniformis bo do Twojej kostki, tych palisad i donicy drewnianej to za bardzo taka kompozycja nie pasuje. Masz styl rustykalny i dobieraj rośliny o naturalnym pokroju, a nie strzyżoną elegancję która tu wyraźnie nie pasuje.

A więc na pniu też są świetne formy z iglaków naturalnych, tylko szczepionych. Tutaj podpowiedzi jakie http://www.ogrodowisko.pl/watek/583-iglaki-na-pniu i w to bym szła. Inaczej będzie zgrzyt niestety.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:05, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iglaki kule bez potrzeby formowania (zielone, żółte inne)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3106-iglaste-male-krzewy-kuliste-bez-potrzeby-formowania

A do donicy taka sama forma na pniu, jak będzie w gruncie. Pod nią kwiaty sezonowe.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 09:40, 16 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Danusiu, czy TINY TIM~karłowata tuja o pokroju kulistym to dobry wybór ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gardenarium 09:44, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda dobrze i jest karłowa. Po zimie i po uformowaniu jej po opadach śniegowych, bym przycięła, aby zwartość utrwalić. Borbetka tnie swoje Danica i fantastycznie wyglądają. To dobry wybór jeśli chodzi o zielone kule.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 09:49, 16 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Bardzo dziękuję, tym bardziej, że koleżankę na nie namówiłam
Jeszcze jedno, czy Golden Tuffet przycina się ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gardenarium 09:51, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Normalnie się nie przycina, ale kto zabroni? Jednak ja bym odradzała, akurat przy tej odmianie cięcie. Układ gałązek to sprawia że nie widzę sensu cięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 09:53, 16 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Chciałam się upewnić nie ruszam.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
patrycja 10:13, 16 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Dzień dobry czy pomoże mi pani z tym przed ogródkiem? Pod siatką rosną tulipany i w sezonowe kwiaty , Na tej łezce jest ratka żwirowa na której rosną karłowe iglaczki a na skalniaku też są tulipany i sezonowe kwiaty. Jak tutaj to zmienić jak to by pani widziała swoimi oczami? Bardzo prosz ę o jakąś radę
____________________
Patrycja mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies