Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

agam 09:04, 25 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Borbetka bez tych dużych płyt wygląda to ładniej, jak dla mnie oczywiście. I kształt żwirowej rabaty też fajny tyle że do ogrodu przez korę trzeba będzie wchodzić.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Borbetka 11:22, 25 lut 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Agam - chciałam te płyty przesunąć o jedną tuję, ale się nie uda niestety. Za wąsko będzie, to miejsce jest jedyne na przejście. Kombinuję dalej, później coś wrzucę.
____________________
borówcowy wizytowka
wiosna 16:27, 25 lut 2014

Dołączył: 25 lut 2014
Posty: 12
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i maniaków ogrodów. Od kilku miesięcy śledzę wasz portal i wasze cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji ogrodu. Mam wielki zapał i dużo chęci na zmiany, ale brak mi wizji perspektywicznej. Poniżej przesyłam zdjęcia. Nie mam pomysłu co posadzić jeszcze na przedstawionej poniżej rabacie. Brakuje mi czegoś wyższego - drzewka (najlepiej zimozielonego)? Rabata znajduje się od strony wschodniej. Będę wdzięczna za każde wskazówki.
____________________
Wiosna
wiosna 16:30, 25 lut 2014

Dołączył: 25 lut 2014
Posty: 12
Witam ponownie - drugie zdjęcie wkleiłam niechcący. To rabata frontowa - północna i jest przedłużeniem rabaty wschodniej. Może i w tym przypadku doradzicie mi co można na niej jeszcze zmienić. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wasze sugestie
____________________
Wiosna
Zuza 14:06, 26 lut 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
przepraszam, że pytam tu ale nie znalazłam wątku na ten temat: kiedy mogę przesadzić rojniki? Mam ładne okazy ale widzę, że trzmielina zaczyna je zarastać i zaraz zmarnieją a mam dla niech fajne miejsce na mojej "patelni" Z góry dziękuję za podpowiedź
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Madziarzeszow 08:23, 28 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Witam,
potrzebuję jak zwykle Waszej pomocy
Przedstawiam z grubsza plan ogrodu , czarne linie to linie rabat obecnych , żółte to linie , które chcę dodać , by połączyć pojedyncze rośliny w trawniku.
Co o tym myślicie?
Za każdą podpowiedź będę wdzięczna

Czarne kółko na środku to studnia , którą, obniżoną chciałabym ukryć w środku rabaty.
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
wiosna 08:52, 28 lut 2014

Dołączył: 25 lut 2014
Posty: 12
Witam ponownie
Dla uzupełnienia wklejam jeszcze dwa zdjęcia. Bardzo liczę na waszą pomoc. .....
____________________
Wiosna
Gardenarium 17:55, 28 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Madziarzeszow napisał(a)
Witam,
potrzebuję jak zwykle Waszej pomocy
Przedstawiam z grubsza plan ogrodu , czarne linie to linie rabat obecnych , żółte to linie , które chcę dodać , by połączyć pojedyncze rośliny w trawniku.
Co o tym myślicie?
Za każdą podpowiedź będę wdzięczna

Czarne kółko na środku to studnia , którą, obniżoną chciałabym ukryć w środku rabaty.


Za duża ta wyspa ze studnią
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madziarzeszow 18:54, 28 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Dziękuję szefowo za podpowiedź , zmniejszę ją , ale tak by te dwie rośliny połączyć , może faktycznie mojego trawnika , by niewiele zostało
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Borbetka 19:10, 28 lut 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Madziu, sama kosisz trawę? Bo u mnie kosi M. i jakbym mu zrobiła taką wysepkę w trawie, to by mnie przeklął. Mam studnię w praktycznie bardzo podobnym miejscu jak Twoja. Połączyłam ją z rabatą tak, żeby jadąc kosiarką, było jak najłatwiej ciągiem jechać. Nie robię wysepek w trawniku. Jest wygodniej w koszeniu i tego się trzymam w moim pseudo projektowaniu ogrodu. Szefową jednak jesteś Ty i rządzisz tutaj .
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies