Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Karolinek 19:02, 06 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Borbetko, no właśnie miejsca mam bardzo mało, z buków to chyba tylko 'Purple Fountain', a grujeczniki to duże rosną. Myślałam też o wiśni osobliwej , ale czy ona będzie pasowała do mojego nieformalnego ogródka?
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Karolinek 21:01, 06 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
A może sprawdziłaby się śliwa wiśniowa 'Pissardii', polecana jest na szpalery i formowane żywopłoty.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
beata_kulesza 12:47, 07 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Witam wszystkich ogrodowiczów. Zapewne większość z Was już pewnie poczyniła pierwsze kroki wiosenne w swoim ogrodzie. Ja mam już za sobą cięcie drzewek owocowych i formowanie ale mam pytanie dotyczące trawnika. Nie bardzo wiem od czego zacząć pierwsze prace pielęgnacyjne. Trawnik był założony na jesieni z rolki i nie bardzo wiem jak mam się do niego teraz zabrać.Co wykonać na początek? Drugie moje pytanie to takie czy ktoś stosował nawóz do trawników YARA MILA polecił mi go mój wykonawca ogrodu? Czekam na wszystkie wiadomości
____________________
Beti - Ogród Beaty
Joanna___ 16:07, 07 mar 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Tutaj znajdziesz wszystko o trawniku i nawozach

http://www.ogrodowisko.pl/forum/8-trawnik
____________________
dominika_ 18:50, 07 mar 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witam
Proszę o podanie nazwy rośliny oznaczonej na zdjęciu
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
mischa 19:38, 07 mar 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1361-berberys-berberis

nawet ta sama rabata na zdjęciu
dominika_ 21:04, 07 mar 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Dziękuję przeglądam posty wyrywkowo
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Netka 21:38, 07 mar 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Kochani, bardzo proszę o szczerą ocenę projektu rabaty i ewentualne podpowiedzi. Rabata w słońcu od rana prawie do godź. ok.14.

Tak wygląda w tej chwili czyli totalny misz masz do zmiany wszystko :


a tu moje wypociny


Na ten moment mam : 2 stożki, 2 duże kule i 4 małe kule ( bukszpan ), więc w takiej ilości użyłam ich w projekcie. Oczywiście mogę coś jeszcze dokupić To czerwone to będzie albo żurawka albo berberys Admiration. Dalej coś na pniu podsadzone trawkami, a to żółte to znowu jakaś żurawka ( Lime Rickey ?) ewentualnie jakaś nieduża hosta, która daje radę w słońcu, bo najbardziej pasowałaby tam jakaś bylina, bo w zimie przy podjeździe odwalaliśmy na tą stronę śnieg.
Z góry dziękuję za opinię i wszelkie podpowiedzi


____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Juzia 22:18, 07 mar 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Netka napisał(a)
Kochani, bardzo proszę o szczerą ocenę projektu rabaty i ewentualne podpowiedzi. Rabata w słońcu od rana prawie do godź. ok.14.

Tak wygląda w tej chwili czyli totalny misz masz do zmiany wszystko :


a tu moje wypociny


Na ten moment mam : 2 stożki, 2 duże kule i 4 małe kule ( bukszpan ), więc w takiej ilości użyłam ich w projekcie. Oczywiście mogę coś jeszcze dokupić To czerwone to będzie albo żurawka albo berberys Admiration. Dalej coś na pniu podsadzone trawkami, a to żółte to znowu jakaś żurawka ( Lime Rickey ?) ewentualnie jakaś nieduża hosta, która daje radę w słońcu, bo najbardziej pasowałaby tam jakaś bylina, bo w zimie przy podjeździe odwalaliśmy na tą stronę śnieg.
Z góry dziękuję za opinię i wszelkie podpowiedzi




Tylko ten środek coś mi nie pasi... ta kulka na kiju w okręgu trawkowym.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Marcin89 00:00, 08 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Teraz o wiele lepszy kształt rabaty . Całkiem dobrze dobrane rośliny, tylko czemu tak pusto pod sosnami? Może chociaż jakaś roślina okrywowa do cienia?
W tym miejscu właśnie koło sosen ładnie wyglądały by wrzosy. Ale wrzosowisko to już inna bajka .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies