Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 09:44, 22 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Teraz pilna potrzeba pomocy... siedziałęm wczoraj cały wieczór i kombinowałem... jakoś słąbo mi to idzie, ale wymyśliłem coś takiego na tą rabate.

3 cięte tuje dostają eksmisje, niebieski jałowiec również (betonowy słupek też )
Plan rabaty od wielkiego bukszpana do żywopłotu z tuj. Proszę o szczere opinie i jakieś sugestie bo nie wiem czy to ma jakiś sens.
Za bałagan i nieskończone czynności przepraszam




Graby miały by być cięte na wzór tych od Marzenki z przedpłocia... u mnie byłyby przed płotem Na ogrodzenie w bardzie odsłoniętych miejscach pójdzie bluszcz.
No a to plan


Mam jeszcze 2 kulki bukszpanowe 30cm, jedną 40cm i dwa stożki, ale raczej ich tu nie wykorzystam... chociaż może ktoś ma sugestie.
Proszę się nie migać z podpowiedziami
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Tusiala 09:46, 22 wrz 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Ależ czytelny, wyrazisty i fajowy plan

Viola 09:49, 22 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Taki plan zrobiłeś, że już człowiek Cię niczym nie przebije A na róże nie dasz się namówić ?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Jagodaa 09:56, 22 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Luki, ale graby nie kanciaste? Na pniu, czy od dołu kolumna cała w liściach?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Zielona 10:03, 22 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Luki napisał(a)
Marto szkoda, że nie zrobilem więcej zdjęć wrzosowiska jednak mimo zachywtu podczas kwitnienia rzosów ogólnie to nie przepadam za tymi roślinami no i właśnie te ich wygniwanie. Gosia mówiła, że jeden raz prawie wszystkie u Kapiasa im wymarzły i od tego czasu całe wrzosowisko jest okrywane na zime.

I między innymi dlatego lubię do Ciebie zaglądać. W przyjemnej dyskusji bezcenne informacje. Okrywać wrzosowiska nie mam zamiaru, więc w takim razie mieć go nie mogę. A przynajmniej nie w takiej rozległej formie, jak marzyłam. Dzięki, że napisałeś!
PS Odbierz PW
Zielona 10:09, 22 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Oglądam projekt, ale muszę pilnie zmykać z forum /Dzieci znowu chore/. Obiecuję wrócić i się nie migać
Luki 10:35, 22 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
O jak mnie cieszy taki odzew

Marto(tusiala) sam jestem ciekaw gdzie te fotki były robione bo mnie tak co chwile coś odrywało od grupy... stałem i gapiłem się w dane miejsce
Planik jak planik siedziałem nad nim pół niedzieli a dokładniej na przeglądaniu inspiracji (tu stwierdziłęm, że zbieram tylko inspiracje na ogród marzeń ) zdjęć i katalogów z roślinami

Violu eh no i co ja mam powiedzieć co do róż to miałem przez pewien wątpliwości i chęci na Pomponelle i Paschmine, ale po wyrzucaniu starej róży w zeszłym tygodniu miałem tak podrapane ręce mimo zabezpieczeń, że już całkowicie mi się odechciało. Róże będą u siotry kiedyś to pooglądać będę chodził za płot

Marto no tak na przyszłośc mają być takimi wydłużonymi graniastosłupami na pniu, ale na początku będą zapewne kolumnami na pniu zanim zaczną konkretnie przyrastać bo obecnie mam proste graby wysokie na ok 240cm


Marto z obserwacji i tego co czytałem to wrzosowisko musi byc na podwyższonej rabacie/skarpie, dobrze nasłonecznionej i osłoniętej od ewentualnych mroźnych wiatrów no i oczywiście w odpowiednim podłożu. Wtedy można liczyć się z sukcesem, który np widać w ogrodzie z lustrem gdzie wrzosy do tej pory rosną znakomicie. Takie wymieszane z roplenicami i miniaturowymi sosnami bardzo mi się podoba, ale to musi być w miare duże, a ja mogłbym sobie zrobić wrzosowisko z góra 10 wrzosów

Plan jaki jest taki jest, zbyt dużych grup roślin nie moge wprowadzać mimo że bardzo bym chciał, ale wyglądałoby to bardzo źle. Jednak staram się wprowadzać chociaż małe plamki roślin

No i nie napisałem, że rabata ma ok 10 metrów długości, a głebokośc od 80 do 160cm.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 17:56, 22 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
No to zaspokajam ciekawośćJesteś bardzo fotogeniczny
To u mnie

U Łukasza


W szkółce
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s... 17:58, 22 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
No to teraz w ogrodach


W trawkach
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s... 18:11, 22 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Dla mnie Twój plan super Jak posadzisz to sam zobaczysz czy coś brakuje ale moim zdaniem będzie elegancko
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies