Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Viola 21:23, 18 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Graby mają piękny kolor. Sama zastanawiam się nad takim żywopłotem Zobaczę jak będzie wyglądał jak posadzisz. Może się skuszę
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Zielona 22:01, 18 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Luki napisał(a)


Marto trzmielina ma już 7 lat może tego na zdjęciu nie widać, ale kula ma ponad pół metra. Palik miała przez 3 lata później jakoś sobie radziła, a teraz pień na dodatek jest bardzo ozdobny o ile można tak o pniu powiedzieć


No i znowu... cierpliwości trzeba... Wiesz co... jeśli za siedem lat nadal będziemy dyskutować na tym forum, pokażę Tobie moje trzmieliny
Sebek 22:11, 18 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O jeżuniu, gdzie takie graby za piątaka sprzedają? Będę sobie hodować na strzyżone topiary i potem po 5000 sprzedam A trzmielina świetna - moja po 3 latach też wygląda nieźle, nawet nie sądziłem, że tak "szybko" będzie kulką
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nicol21 23:49, 18 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Gratki wygranej! Rozumiem wkurzenie na fotografa,no ale... jest wygrana I z tego co piszesz jest tez lekcja

Fajne zdjecia z wyprawy nad wide.
No i ta nowa zielen- na serio nie zabrudziles nic a nic auta? Ja zawsze cos rozwale...

A moze i dobrze, ze nowa rabata tworzy sie pomalu.. czasem lepiej sie z mysla przespac
Fajowo, ze prostujesz linie.
I super, ze z kostki.Ja u siebie nadal kostki szukam....teraz to juz kogokolwiek....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Luki 08:49, 19 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu moja trzmielina miała na prawde bardzo trudne życie i gdybym o nią dbał lepiej taki efekt jak dzisiaj osiągnąłbym co najmniej 2 lata szybciej

Violu żywopłotu posadzonego raczej nie pokaże bo jest na tyłach działki nie nadających się do pokazania i na dodatek ma zasłaniać krajobraz księżycowy działki mojej siostry, ale przecież najlebszy przykład żywopłotu grabowego mamy u Marzenki

Marto jak już napisałem Gosi moja trzmielina miała ciężkie życie i w niektorych sezonach nawet przycięta nie była, a po zimie 2011/12 straciła wszystkie liście i tylko moja mama ją uratowała bo ja już stałem z łopatą wbitą w ziemie... wypomina mi to do dzisiaj Na dużą kule doczekasz się zatem o wiele szybciej niż ja.
Dla udowodnienia proszę dwa zdjęcia... pierwsze z 2010 drugie z 2013

Jak widać szału nie ma, ale po tegorocznej pielęgnacji wyszła na ludzi

Sebastian u mnie we wsi w szkółce leśnej a gdy byłem wiosną powiedzielimy, że mają tylko sadzonki 10cm...ktoś chciał zataić cenne informacje.
Ja też myślałem nad wycięciem z nich czegoś ciekawego bo nadają się na to, ale miejsca by się sporo przydało. Na chwile obecną mam koncepcje na 3, aby wycinać na wzór Marzenkowych z przedpłocia.

Ewelino konkurs był i się skończył, kilka osób pogratulowało poza forum i to było miłe, nawet kilka przyszło zobaczyć.

Z samochodem bardzo się zdziwiłem, że czyste, ale od czasu wrocławskich bukszpanów woże rolke agro w bagażniku, żeby dobrze wyścielić bagażnika, a czasem całe wnętrze

Kostka jak dla mni niezastąpiona... jest jeszcze kilka wykończeń rabaty, ale tak drogich, że musiałbym wygrać w totka, a ewentualna zmiana wiązałaby się z jeszcze większymi kosztami
Rabaty muszę dokładnie przemyśleć bo zdecydowanie lepiej wyglądają większe zaplanowane z głową grupy roślin w pośpiechu zrobiłbym znowu zapewne bylinówke na której byłoby wszystko i nic

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kindzia 09:29, 19 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Po 3 latach już można palik podtrzymujący wyciągnąć z trzmieliny??? W przyszłym roku wyciągam swoje!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 14:37, 19 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Irenko to już zaczynam bać się aparatu Do tych rabat podejde na spokojnie bo chce zrobić coś ładnego i właśnie dzisiaj patrząc na jeden fragment i pod wpływem pewnych zakupó dostał olśnienia i mógłbym powiedzieć EUREKA to będzie to


nie bojaj a nie mówiłam!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:39, 19 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Luki napisał(a)
Dzisiaj miałem mały wyjazd po graby i jestem bardzo mile zaskoczony, a powiedziałbym, że nawet bardzo

Kilka ponad 2,5 metrowych grabów


i lasek grabowy na chodniku, z przeznaczeniem na żywopłot

To wszystko przewiozłem za jednym razem samochode, czułem się jak w dziczy... mam nadzieję, że nikt mnie nie widział,a zdjęcia nie zrobiłem bo w pośpiechu rozpakowywałem samochód przed rodzicami, nie chcieli uwierzyć, że to wszystko zmieściłem nie brudząc przy tym auta

I taki jeden strzał, jak ja lubie ta moją trzmielinke


Niezły myśliwy z ciebie
alez ta trzmielina super, kiedy ten palik trzeba wyciągać?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:41, 19 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Marto trzmielina ma już 7 lat może tego na zdjęciu nie widać, ale kula ma ponad pół metra. Palik miała przez 3 lata później jakoś sobie radziła, a teraz pień na dodatek jest bardzo ozdobny o ile można tak o pniu powiedzieć

już doczytałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
tabliczkazna... 16:53, 19 wrz 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Łukasz, a tniesz ręcznie czy elektrycznie te wszystkie swoje kulki i inne?e
____________________
Marta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies