Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:36, 26 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Trzeba by zacząć tegoroczne podsumowania prac ogrodowych, chociaż ja jeszcze rewolucji nie skończyłem i będę walczyć jeszcze długo O ile pogoda pozwoli.

Na pierwszy ogień biore rabate między domem a budynkiem gospodarczym. W zeszłym roku niby była ładna... nie była ładna, była wręcz okropna i zaniedbana.

W 2010 roku kiedy zacząłem tworzyć po kolei wszystkie rabaty w ogrodzie nie mając prawie żadnej wiedzy sadziłem co popadło byle wypełnić pustki, wtedy też pojawiły się obrzeża na rabatach. Jak iwdać szału nie było, ale wtedy bardzo cieszyło.


Tak sobie rosły roślinki przez następne trzy lata, dosadzane były żurawki, kilka roślin zmieniło miejsce, ale zamiast być coraz ładniej było coraz gorzej. Dokładnie rok temu rabata była okropnie zaniedbana i panował na niej wielki nieład.
Po drodze pojawiło się Ogrodowisko dzięki, któremu chciałem przekopać cały ogród (w sumie to tak zrobiłem) bo nie podobał mi się w ogóle jednak na pozbycie się wszystkich roślin nie mogłem sobie pozwolić i poniekąd byłoby mi ich strasznie szkoda.


Wiosną tego roku było już bardzo źle, ale postanowiłem to zmienić i przeprowadzić relokacje roślin dosadzając w miare ujednolicone towarzystwo, tworząc przy okazji element charakterystyczny i spajający w całość ogród czyli obwódki żurawkowe, które mają swoje plusy i minusy


Po kilku dniach pracy zaczynało to jakoś wyglądać. Cała relacja z rewolucji była pokazywana na początku kwietnia tego roku.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:36, 26 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dzisiaj rabata nadal jest kolorowa, wręcz pstrokata, ale jestem z niej zadowolony (chociaż skalniak nadal lekko mnie drażni ) i pod koniec września nie straszy, a w pzyszłym roku mam nadzięję, że będzie jeszcze lepiej gdy rośliny zaczną rosnąć. Różaneczniki mogą mieć tam troszke ciasno za jakiś czas, ale jeżeli Cunningham White nie zakwitnie dostanie eksmisje i miejsce na rozrastanie dwóch pozostałych będzie.
Pomijam wypalone przez pieska placki w trawniku, ale nic na to już nie poradze tak mam go nauczyła i nie chce się oduczyć.



2013


2014


Można by jeszcze bardziej ujednolicić nasadzenia, zmniejszyć liczbe kolorów, ale mnie się tak podoba, apre detali się zmieni, ale mało zauważalnych

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:36, 26 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 22:20, 26 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Piękna metamorfoza, a historia jakby moją ręką pisana z tym przekopywaniem ogrodu po trafieniu na O.
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 22:21, 26 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Pięknie, wszystko takie duże urosło
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Mille 23:45, 26 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Ta metamorfoza wyszła Ci naprawdę świetnie. Przyznam, że nieustannie zaskakuje mnie to, że można na stosunkowo niewielkich rabatach poupychać niemało przecież gatunków i kolorów, a efekt jest nadal super. Nie wiem jak Ty to robisz...
Czy dobrze rozumiem, że przygodę z ogrodnictwem zacząłeś 4 lata temu?

Czy na 3 zdjęciu od końca ta trawa z prawej to może miskant Morning Light?
Zauważyłam, że masz chyba sporo gatunków traw i turzyc - które z własnego doświadczenia mógłbyś polecic?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
olaw 08:56, 27 wrz 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Piękni to teraz wygląda...mnie też się podoba tak kolorowo
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Luki 12:10, 27 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko ja to miałem konkretny kryzys w zeszłym roku i ciągłe pytanie jak zmienić na lepsze nie marnując masy roślin, częśc mimo wszystko musiałem oddać w dobre ręcę, ale tylko mniejszą częśc... reszte upycham

Donia ja mam nadziję, że to wszystko dopiero zacznie rosnąć w przyszłym roku, chociaż o kilka miejsc się obawiam, że miejsca już będzie mało w przyszłym sezonie

Mileno cieszę się, że tak mówisz bo na niektórych rabatach na prawde jest totalny miks gatunkowy, ale już się z tym pogodziłem i tłumacze sobie po prostu... taki już jest ten mój ogród

Trawek mnóstwo przybyło w tym roku i nie mam z nimi większego doświadczenia. To co mam dłużej niż ten sezon to kostrzewa sina, która wymaga pozbywania się kwiatostanów i częstego dzielenia, miskant zebrinus i giganteus który jest gigantyczny , miskant morning Light cudowny, turzyce evergold i amazon Mist mam od zeszłego roku, ale czy dobrze zimują to będzie można powiedzieć po normalnej zimie

Olu dziękuje, bardzo mi miło

Słoneczko nieśmiało przedziera się przez chmurki, więc uciekam do ogrodu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
SylwiaKa 17:16, 27 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Łukasz - przyszłam Ci serdecznie podziękować za identyfikację żurawek
Przy okazji zaznaczę wątek do przeczytania bo po zdjęciach jakie zobaczyłam na ostatniej stronie już wiem, że będzie mi się podobać - lubię jak jest tak kolorowo
Ściskam i jeszcze raz dziękuję
____________________
Katkak 17:44, 27 wrz 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ani mi się waż uszczuplać kolor na tych rabatach, przecież jest cudnie . Pozdrawiam Łukaszek .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies