Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:29, 25 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marto no co mogę na to nie lubię wysiewać, a że coś chce rosnąc to ja bronić nie będę Oby róże, których ja nadal nie lubię też się tak zachowywały

Chyba jednak nie do tego zbiornik służył, dziadek by się nie zmieścił, nie miałem okazji poznać, ale ja mimo swoich dość kompaktowych rozmiarów nie wepchnąłbym się tam nawet na siłę

Agato jak będą miały tyle słońca to nawet lepiej bo nie będzie problemów z jakimkolwiek przypalaniem listków podczas upałów

Mało precyzyjnie się wyraziłem Mam posadzone obwódki z żurawek po jednej sztuce z danej odmiany, a jak wiadomo każda odmiana inaczej wygląda po zimie jedna lepiej druga gorzej. Żeby wyglądały w miarę równo wycinam liście wszystkim żurawkom. Wtedy równomiernie przyrastają i nie ma zbytnich różnic w wielkości. Oczywiście jak ktoś ma posadzone żurawki w grupach z jednej odmiany, a ładnie przezimowały nie ma sensu wycinać całych
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Agatan24 21:34, 25 mar 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Ja mam posadzone różne odmiany w grupie i jedne sa prawie całe a drugie to 3 listki i dziwnie to wygląda właśnie.
To chyba się zdecyduje na ta rio. A nie wiesz kiedy najlepiej jechac do bylinowego zeby je kupic?
Jaka duza rośnie ta rio?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Luki 21:36, 25 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Teraz mój problem. Zrobiłem zdjęcia pustej rabaty, ale było ciemno i wyszły tragicznie. Jedno jednak musze wykorzystać bo potrzebna pomoc.

Jak niektórzy wiedzą, a Ci co nie wiedzą to już będą wiedzieli chcę posadzić na nowej rabacie trzy śliwy wiśniowe odmiany Nigra lub Pissardii.
Mam niedalko dostępne ładne okazy Pisardii w super cenie szczepione na wysokości 180cm.
W drugiej szkółce oddalonej troszkę bardziej są też Nigry niestety 3 razy droższe szczepione również na 180cm.

Uwaga profeszynal wizualizacja

Tak mniej więcej by to wyglądało przy dość wysoko szczepionych drzewach.
Jak myślicie taka wysokośc będzie OK czy szukać lepiej niżej szczepionych. Żywopłot z grabu będzie prowadzony na poziomie 170-180cm.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Annn 21:38, 25 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 32
Zajrzałam, przeczytałam i trzymam kciuki, aby wszystko się udało
____________________
Agatan24 21:39, 25 mar 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Dla mnie to wyglada super a co pod nimi planujesz?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Luki 21:39, 25 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato ja Rio bardzo lubię i polecam. Do bylinowego po żurawki nie wcześniej jak w połowie maja. z żurawkami lepiej się nie śpieszyć i kupić tegoroczne zdrowe rośliny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
leon60 21:42, 25 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Super , niższych jak 180cm nie bierz
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Agatan24 21:42, 25 mar 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Luki napisał(a)
Agato ja Rio bardzo lubię i polecam. Do bylinowego po żurawki nie wcześniej jak w połowie maja. z żurawkami lepiej się nie śpieszyć i kupić tegoroczne zdrowe rośliny

Skoro polecasz to slucham fachowca
A jaka ona duża rośnie?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
malgorzata_s... 21:44, 25 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ale super wizualizacja Co najważniejsze zasłonięty żółty kolor
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 21:46, 25 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Annn dziękuje, przydają się Ja mimo wszystko już zaczne planować dokładnie układ podjazdu i wybieranie kostki

Agato jedna opinia za, dziękuje Tutaj wklejałem plan nasadzeń, ogólnie kwitnąca bylinówka.
Rios jest sporą żurawką co w przypadku posadzenia jej pod hortensjami jest zaletą

Olu kolejny głos za wysoko szczepionymi. Cieszy mnie to, a gdyby nie było drzewa mają mnie zasłonić

Gosiu ty jedyna miałaś okazje napawać się tym pięknym widokiem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies