Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Zielona 21:54, 25 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ja bym niższych nie sadziła, bo jeśli rośliny pod nimi osiągną jakieś 1,2m-1,5m i korona drzew się niemal z nimi będzie stykać, to optycznie będzie to chyba ciężkie... Planujesz tam miskanty? Jeśli tak, to tym bardziej bym stawiała na taką dolną granicę korony, jak pokazałeś.

Ha! Tom się wymądrzyła

edit: I idę spać, bo już u Oli pisałam, że ledwo żyję dzisiaj, a i tak zabawiłam na forum...
Agatan24 21:55, 25 mar 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Kurde Łukasz profeska ten plan ja to jak planuje to w trójwymiarze bo tak na plaskim rzucie ciężko mi sobie wyobrazić.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Rench 00:17, 26 mar 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
I u Ciebie rewolucja widzę

A jakie różyce już kupiłeś i jakie planujesz?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Iwk4 00:44, 26 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Też jestem ciekawa twoich wyborów różanych
____________________
Ogródek Iwony II
Anabell 00:46, 26 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Łukasz całą nową rabatę obsadzisz stipą, tyle jej masz!
Ja nie potrzebnie wysiałam, spotykam na rabatach nowe siewki.
Czytam o żurawkach, robię tak samo, jak wielkie rozdzielam i do doniczek na przetrwanie czekają.
W tym roku wyglądają źle, pewnie ze względu mało było śniegu.
Już z trzech krzaków żurawek zrobiłam 30 doniczek. Pozdrawiam wiosennie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Luki 07:15, 26 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marto bardzo konkretna odpowiedź takie najlepsze i szczerze nie pomyślałem o tym, że miskanty mogą się połączyć z niższą koroną. W sobotę chyba pojadę po drzewa, żeby nikt mi nie wykupił, a w kolejnym tygodniu posadzę. Są z gołym korzeniem więc zbyt zwlekać nie mogę.
Ja miałem iść wcześniej spać i znowu nie wyszło, a odzwyczaiłem się wstawać o 6 rano, strasznie się rozleniwiłem

Agato ja też robię sobie później na takim planie kilka elementów w 3D, aby jakoś proporcje złapać, ale tego już nie pokazuje bo to tylko orientacyjne kolorowe kostki. Na żywo i tak będę coś zmieniał

Reniu na razi kupiłem 3 Bonice, więc myślę, że z tymi problemu nie będzie. Resztę podam wieczorkiem bo nie pamiętam gdzie dałem katalog i listę róż, a nie pamiętam odmian

Iwonko wieczorkiem podam liste róż Oczywiście na pewno będzie się zmieniać.

Haniu ja mam nadzieję, że za rok też spotkam własne siewki stipy i nie będę musiał wysiewać, ale akurat jest bardzo wdzięczną roślinką do wysiewów. W sobotę lub piątek muszę ja popikować
Też muszę podzielić kilka żurawek bo za wielkie wyrosły,a jesienią nie zdążyłem, jeżeli teraz nie podzielę, wyrosną zbyt w pnie


Bedę wdzięczny jak ktoś jeszcze wypowie się na temat drzew
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anna_g 07:42, 26 mar 2015


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki napisał(a)
Aniu tak, Ja największy przeciwnik róż dałem się wciągnąć w różyczkę. Nawet trzy już kupiłem, ale zobaczymy jak to będzie z tymi różami. W sumie to planuje tylko 10 krzewów
Jeżeli chodzi Ci o obcięcie żuraweczkom wszystkich liści to tak można. Odbiją ładnie za jakiś czas. Ja swoje żurawki będę dopiero czyścił po świętach bo wcześniej się nie wyrobie Znowu plany realizują się szybciej niż planowałem, ale cieszy mnie to bardzo



Uffff to dobrze, że można zrobić postrzyżyny żuraweczkom bo już wczoraj zrobiłam. Tak, dokładnie o to mi chodziło. Ciachnęłam im wszystkie "stare" liscie - to co zaczynają wypuszczać zostawiłam. Na razie, jak łatwo się domyślić wyglądają dość żałośnie
No to gratuluję róż Będę śledzić Twoje poczynania ogrodowe Pozdrawiam i dzięki za rady
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Napia 08:24, 26 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Stipa piękna, ach... u mnie tylko niteczki czym Ty ją karmisz?
Fajne plany nowych nasadzeń. A kanalizy gratuluję - też mi w tym roku zakładają, więc zwlekam z pracami w przedogródku, by nie robić dwa razy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Sebek 09:09, 26 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przeraza mnie jak dobrze przygotowałeś ziemię pod nasadzenia... Ja jak zwykle na kamieniach sadziłem... O dziwo rośliny na tym rosną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Viola 09:19, 26 mar 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Ja też jestem za wysoko szczepionymi wiśniami, najwyżej graby poprowadzisz 10 cm wyższe jak będzie Ci za dużo prześwitywało. Jak masz ładne okazy, to kupuj, ładniejszych możesz nie znaleźć.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies