Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Margo 10:47, 26 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
To ja czekam na wieczorny spis różany.
W tym roku planują tez kupić kilka , a o różach nie mam zupełnie pojęcia. Będę podglądała co inni kupują, i cos dla siebie wybiorę
Do tej pory jak na wątkach przewijał sie temat róż, to przelatywałam tekst po łebkach, bo nie chciałam róż. A w tym roku jednak będą
____________________
Gosia
Pszczelarnia 11:59, 26 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukasz, tak sobie myślę, drzewo się starzeje, a więc przyrasta w obwodzie pnia i korony. Jeżeli jest za nisko szczepione, to z czasem bardzo siedzi na rabacie i dominuje w niej, taka kwoka.
Prowadzisz żywopłot grabowy wysoko, to ja bym wyniosła drzewo też wyżej, żeby było nad żywopłotem i dolnymi partiami rabaty (piętrowość i strzelistość).

Ale to tylko moje wyobrażenia raczej. Zapytaj Danusię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agatan24 12:30, 26 mar 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Luki kiedy zaczynasz zasilac zurawki?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Mala_Mi 13:38, 26 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
1,8 metra wcale nie jest to wysoko... dół zasłonią graby, górę drzewa. Bylinowa też będzie ładniej wyeksponowana przy wysokim szczepieniu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 16:34, 26 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu ja większośc żurawek ścinam na zero i muszę z tym widokiem przez kilka tygodni żyć Ciężko, ale jakoś daje rade.
Jak wszystko pójdzie po mojej myśli powinno się udać dośc szybko wszystko obsadzić

Agnieszko u nas kanalizacja blokowała robienie podjazdu, który jest konieczny bo trawnik po zimie zawsze wygląda fatalnie. W sezonie też do pięknych nie należy

Stipy niczym nie karmie sama tak rośnie, właśnie mi się przpomniało, że podlewałem ją 3 dni temu. Trzeba jej coś kapnąć w korzonki


Sebek na razie pozbyłem się darni i wygrabiłem śmieci. Teraz jeszcze muszę przekopać z przekompostowanym obornikiem, gliną i kompostem. Nie chce kupować ziemi w workach do sadzenia każdej rośliny. Szkoda kasiury

Violu dziękuje za opinie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 16:39, 26 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu ja też się broniłem przed różami, ale poległem na polu bitwy co nie zmienia tego, że nadal ich nie lubię, ale co zrobić kiedy one tak ładnie kwitną

Ewo cenne spostrzeżenie. W sumie też jak będą niżej szczepione po jakimś czasie jedna śliwa wejdzie na żywopłot.
Chciałem zapytać Danusie, ale doczytałem, że ma pilne sprawy rodzinne i nie chcę zawracać głowy.

Agato z początkiem kwietnia można zacząć zasilać. Ja zacznę jak uporam się z innymi pracami

Aniu dziękuje za opinie, teraz jestem już przekonany i jadę zobaczyć czy drzewa zmieszczą mi się do auta Jeżeli się nie zmieszczą to sobie je zarezerwuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:49, 26 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Byłem zobaczyć drzewa i chyba miałem klapki na oczach jak ostatnio je oglądałem. Fakt ładnie i równo szczepione na 180cm, ale po 2 ewentualnie 3 bardzo grube gałęzie do metra na końcu których jakieś czuprynki. Krzywe strasznie. Trzeba szukać dalej.
Były piękne bordowe ciemierniki, ale ich cena nie była śmieszna... dla mnie żałosna, naciąganie ludzi..73zł za ciemierniki to solidna przesada.
Były też magnolie Genie mniejsze z duża ilością pąków za 170 i duże z jeszcze większą ilością pąków za 270zł. Gdybym tylko miał miejsce... mógłbym się nawet na jej cel zadłużyć


Miałem napisać jakie róże planuje.
Na liście mam takie odmiany i muszę wybrac 4-6, planuje posadzić 10 krzaczków.

Grafin von Hardenberg
Mariatheresia
Gospel
Ascot
Shone Maid
Bailando
Gartentraume
Munsted Wood
William Shakespeare
Red Leonardo da Vinci
Geoff Hamilton
Queen of Sweden
Spirit of Freedom

Z tego muszę coś wybrać. Zrobię sobie tabelkę z za i przeciw może będzie łatwiej wybrać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
inag 12:35, 27 mar 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Cześć! Kiedyś dawno, dawno temu...
w wątku o żurawkach pytałam o najbardziej czerwoną żurawkę. Napisałeś mi że fajna jest odmiana Rio. Potrzebuję ich trochę zakupić a nie mam sprawdzonego sklepu internetowego.. (u mnie są nie do dostania, więc tylko taka forma wchodzi w grę..) Czy mógłbyś mi dać na pw jakieś namiary na pewny sklep??? Boję się, że jak zamówię to przyjdą takie że bez lupy ich nie zobaczę Już kiedyś tak miałam Z góry dzięki
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
malgorzata_s... 15:34, 27 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Łukasz a jak tam w Bylinowym? Działają już? 8 ML potrzebuję
Najprawdopodobniej 18 kwietnia jadę do Zielonej Góry. Ile tych buksików potrzebujesz?? Może się uda przywieźć
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Katkak 18:19, 27 mar 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Łukasz a jak tam w Bylinowym? Działają już? 8 ML potrzebuję
Najprawdopodobniej 18 kwietnia jadę do Zielonej Góry. Ile tych buksików potrzebujesz?? Może się uda przywieźć

O, a ja 18 kwietnia bawię na weselu
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies