Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

malgorzata_s... 12:05, 07 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Luki napisał(a)
Słoneczko i 10 stopni sprzyja pracom ogrodowym, szkoda tylko, że człowiek uziemiony w domu


No tylko nie waz się nosa wyściubiać z domeczku!! Bo przyjedzie ciocia ze strzykawą .Zdrowiej grzecznie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Nallar 12:08, 07 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Zdrowiej Łukasz, bo idzie prawdziwa wiosna i odstaw gdzieś dalej to wiadro z wodą.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Luki 12:53, 07 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu niestety z domu wyjdę tylko do lekarza i do apteki, a z tą strzykawką to nie na żart więc grzeczny będę

Ewo czym dłużej nie mogę wyjść z domu tym bardziej kusi coś zamówić, a wtedy wiadro potrzebne Muszę szybko wyzdrowieć i odwiedzić jakąś szkółkę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pszczelarnia 13:31, 07 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anabell napisał(a)
Luki - podaj jaka to gazeta")

Ja też się denerwuję na odcinku 120 m mają mi zakopać gaz wzdłuż żywopłotu z cisa. a jeszcze na tym odcinku w ubiegłym roku przekopywane były drzewa buki duże iglaki, hortensje. teraz zrobią demolkę.
Musimy to przeżyć.
Kanalizacji nie robię, bo kopali by całą drogę wjazdową 120 m. gaz i kanalizacja nie mogą razem być, a i kasy niet.


Czy można "nie robić kanalizacji" jak idzie? Pytam, bo się nie znam a to ważna sprawa dla ogrodu i właścicieli.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Luki 14:16, 07 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo u mnie montaż kanalizacji jest obowiązkowy głównie ze względu na fakt, że jeżeli gmina do końca 2015 roku nie będzie w iluś tam procentach skanalizowana to będzie musiała płacić kary. Dokładnie o co chodzi to nie wiem nie zgłębiałem tematu. Jest opcja nie podłączenia się do sieci kanalizacyjnej, ale wtedy co miesiąc trzeba się wykazać wywożeniem nieczystości do oczyszczalni ścieków co w przypadku mojego małego miasteczka w ogóle się nie kalkuluje.
Duży wpływ ma Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, bo może być wyszczególniona konieczność podłączenia kanalizacji i zakaz budowy szamb.
Wpływ może mieć też sposób realizacji sieci kanalizacyjnej, jeżeli zawiera jakiś projekt ekologiczny, wtedy też trzeba podłączyć się do sieci kanalizacyjnej. Zazwyczaj budowa kanalizacji finansowana jest w większości z pieniędzy unijnych, a ta wymaga 'efektu ekologicznego'
Trzeba pytać się w urzędzie jak sprawa wygląda i jakie są wyjścia w danej gminie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
justi 14:28, 07 kwi 2015


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Zdrówka życzę.
A odnośnie kanalizacji to u nas w gminie niedawno zakładali. Nie wszyscy sie podłączali, a niektórzy żałują że się podłaczyli w ogóle, bo rachunki kilka razy wyższe niż byłyby za wode + wywóz szamba.
Jeszcze dodatkowo u nas każdy płacił za swoje przyłącze a np. sąsiednia gmina robiła to mieszkańcom bez dodatkowych opłat. Tak to jest co gmina to inne ustalenia.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Jadwiszka 21:08, 07 kwi 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Na pewno nie trzeba robić kanalizacji, jeśli ma się przydomową oczyszczalnię - zgodnie z pr bud. nie mogą wtedy zmusić do budowy kanalizacji. A jeśli chodzi o budowę kanalizacji, to najczęściej wiele zależy od uchwały gminy. Przy czym, nie wyobrażam sobie, że nagle każą zapłacić po kilka tys zł ludziom, którzy tych pieniędzy nie mają. . .

Łukasz czytam o tej turzycy praire , specjalnie przyszłam sprawdzić u Ciebie, bo liczyłam jakoś, ze przeżyła zimę i będę rozgrzeszona jeśli sobie w tym roku nakupię z perspektywą nie tylko na jeden sezon... no i utwierdzam się , że jednak nie. Bronze form, bronco, frosted curls mają się dobrze i niech tak zostanie. Chociaż Frosted Curls u mnie z jednego źródła jakoś tak bardziej końcówki ma przysuszone niż obok rosnąca wcześniej kupiona i zastanawiam się czy jednak to nie są dwie różne trawki, odrobinę różniące się odcieniem również.
admete 07:32, 08 kwi 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Łukasz zdrówka życzę!!!!!
Idą kolejne ciepłe dni i będziemy wtedy działać na całego
Pozdrawiam i kuruje się!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Agatan24 12:13, 09 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Luki zdrówka
Powiedz, zasilac już żurawki?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Magda70 12:32, 09 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
I się rozchorował zdrowiej Chopaku
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies