Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

malgorzata_s... 22:17, 01 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Luki napisał(a)
Gosiu wszystkiego chyba nie wykupią
Nie wiem jak tam meteorolodzy patrzą w te chmury, ale wtorek i środa mają być łądne bo mam pilną robotę i planuje szkółking bo stwierdziłem, że dzisiaj w deszczy i wietrze to nie ma sensu


Już wybrałam u nich roślin za 2 setki ale ML nadal nie ma w ofercie Jak będziesz to bardzo proszę zapytaj czy będą i kiedy Będę wdzięczna
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
bdan 06:55, 02 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)

Pogody nie ma co komentować, a miałem takie wielkie plany bo teraz mam prawie 2 tygodnie wolnego od zajęć.

[



Niestety, tez już ma dosyć takie pogody.
wojtas2101 16:25, 02 kwi 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Łukaszu,
Zastanawiam się co posadzić na moje nowej rabacie po oczku wodnym. Jak byłem jesienią w bylinowym zwróciłem uwagę na różne odmiany sadzca i jeżówek, co o tym myślisz?
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Luki 22:02, 02 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogdziu w takim razie do usług

Gosiu moja lista troszkę większa Mówiłem, że pojadę na przeszpiegi w tym tygodniu, ale jak widać przez pogodę nie ma to sensu, u mnie cały czas coś pada. Dzisiaj na 5 minut wyszło słońce i znów padał deszcz. Rano oczywiscie wszystko w śniegu.

Danusiu ja również, miałem takie wielkie plany na te wolne dla mnie dni, miała być przygotowana rabata do końca, rury z nawadniania w końcu wkopane i kilka drobniejszych spraw, a tak nic

Wojtku myślę, że ciekawie wyglądałoby połączenie sadźca Baby Joe, Chocolate, miskanta Morning Light i Wyrazistej żurawki np w różowym kolorze. Tylko byłoby to zestawienie ozdobne od połowy lata, trzeba by wkomponować jeszcze jakieś rośliny zimozielone lub byliny kwitnące wcześniej.

U kogoś a forum było też połączenie sadźca miskanta zielonego i rozchodnika. Świetnie to wyglądało, poszukam może znajdę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:07, 02 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Pogody opisywać nie ma co, szkoda słów.

Za to dowiedziałem się dzisiaj kilku ciekawych rzeczy.
Do września tego roku będę mieć podłączoną kanalizację i bardzo możliwe, że jeszcze w październiku zrobiony będzie podjazd. Muszę zacząć planować ten temat bo jest dośc skomplikowany.
Z jednej strony super, ale jak sobie pomyślę, że podłączenie kanalizacji jest zaraz obok rabaty z bukszpanami to aż mnie ciary przechodzą. Będzie trzeba konkretnie zabezpieczyć teren.

Kupiłem też sobie gazetę, w której pojawiło się zdjęcie z mojego ogrodu, o którym nie miałem pojęcia. Dziękuje tutaj Agacie za poinformowanie.
Bardzo to miłe, ale takie zdjęcie sobie wybrali, że szok No i było też zdjęcie naszej Wilczej Ewy

Dotarła też do mnie pewna miła i niespodziewana informacja, ale szczegóły w swoim czasie

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gardener27 22:12, 02 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Hmmm ... brzmi bardzo tajemniczo a zarazem interesująco Czekamy na szczegóły
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anabell 22:52, 02 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Luki - podaj jaka to gazeta")

Ja też się denerwuję na odcinku 120 m mają mi zakopać gaz wzdłuż żywopłotu z cisa. a jeszcze na tym odcinku w ubiegłym roku przekopywane były drzewa buki duże iglaki, hortensje. teraz zrobią demolkę.
Musimy to przeżyć.
Kanalizacji nie robię, bo kopali by całą drogę wjazdową 120 m. gaz i kanalizacja nie mogą razem być, a i kasy niet.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Luki 23:14, 02 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Przemku za jakis czas zdradze jak wszystko dojdzie do skutku

Haniu malutkie zdjęcie z jednym zdaniem pojawiło się w magazynie Kocham Ogród.
U mnie na szczęście będą kopać tylko przez 15 z 60 metrów działki, a podłączenie jest w chodniku, który będzie trzeba skuć. No, ale w jego miejsce ma powstać nowy, więc rozpaczy nie będzie. No i na szczęście u nas przyłącze jest w miarę znośnej cenie i obecnie obowiązkowe, ale to już tematy urzędowe
Nie zazdroszczę takiego przekopywania, u mnie siostra musiała wstrzymać się przez rok z jakimikolwiek pracami na podwórku właśnie z powodu kanalizacji po to aby nie ponosić kosztów dwa razy.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kindzia 08:29, 03 kwi 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Co Ty za dobrą wiadomość ukrywasz...???

Ja wiem, że wysyłają...jakby ktoś nie pamiętał, to ja rozpropagowałam po forum ten ich sklep. Zamawiałam pierwsze ostróżki u nich, potem jeżówki, a potem to osobiście byłam Pokazywałam jakie piękne sadzonki przysyłają...

W tym roku ostróżki jeszcze kupować u nich będę, tylko na kolor się jeszcze nie zdecydowałam.

GRATULACJE!!! Nawet małe zdjęcie, ale jaka przyjemność
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Agania 14:54, 03 kwi 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bardzo się cieszę, że spodobał się twój ogród, każda publikacja cieszy....a ogród masz piękny i charakterystyczny ze względu na miłość do żurawek, czeka cię kolejna rewolucja, tym razem wodociągowa, nie zazdroszczę, ale trzeba rabat przypilnować
Łukasz pozdrawiam przedświątecznie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies