Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

anna_g 08:32, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki napisał(a)

Marto do ostatecznego przygotowania to potrzebuje przekopać rabate z przekompostowanym obornikiem, 8 taczek gliny dzisiaj przywiozłem, do tego będę miał z 4 worki kompostu, kupie kilka worków ziemi ogrodowej i podleje całośc Rosahumusem. Nie mam już zamiaru kupować ziemi w workach sadząc każdą partie roślin bo w zeszłym roku poszedł na to majątek.
Mam nadzieję, że takie przygotowania przyniosą dobry efekt



No ja myślę, że to będzie dobrze przygotowane podłoże... Bo czy ta ziemia w workach jest taka na pewno super to też nie wiadomo - a tu kompost, rosahumus... Ja co roku wiosną podlewam humusem, w zeszłym jeszcze zastosowałam obornik i kompost własnej roboty i szczerze mówiąc nie zasilałam potem żadnymi nawozami - jedynie azalie i różaneczniki ale to inna sprawa. Rabaty przez całe lato nic i wszystko rosło.

Stipy masz przefajne
A pogoda to jest masakra wichury, trąby i ciągle wiadomości że powalone drzewa, zerwane linie... no i nijak do ogrodu wyjść...
Pozdrówki mimo wszystko cieplutkie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mysza 19:19, 01 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Łukaszu pięknie w Twoim ogrodzie
Żurawki i hosty wiadomo, cudne
U nas też wieje strasznie.
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
Pola 19:23, 01 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Łukasz , rabat przygotowana bosko, jestem ciekawa twoich nasadzeń tam....macham przedświątecznie
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Kindzia 19:30, 01 kwi 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dobrze, że mam dość daleko do koperkowej...ale stronkę im przejrzę
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 19:42, 01 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Dobrze, że mam dość daleko do koperkowej...ale stronkę im przejrzę


Oni przysyłają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luki 19:47, 01 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato info ze szkółki niestety na niekorzyść nas pojedynczych klientów, ale ja będę szukać dalej

Dach u mnie też niezłe koncerty daje, a bardzo nie lubię tych dzwięków.

Marzenko mój dom nie stalowy, ale za to stary z dużą ilością drewna w sobie i też potrafi postraszyć dźwiękami, ale teatru nie zazdroszczę

Iwnko rozchodniki mam posadzene przy berebrysach Artopurpurea Nana, niską odmianę Briliant mam posadzoną w turzycach Frosted Curls, a reszta rośnie i wypełnia luki na bylinówce, ale jak pogoda pozwoli będę troszkę zmieniał na rabacie.
Z resztą połączenie tego berberysa i rozchodnika będę powtarzał na nowej rabacie

Wyszperałem takie zdjęcie z jeżówką Southern Belle


O i udało się wyciąć ten fragment pokazany w całości.
Na zdjęciu rozchodnik, berberys, jeżówka, kocimiętka, przetacznik i pysznogłówka.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:55, 01 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu taką mam nadzieję, że czas poświęcony na przygotowanie podłoża odpłaci się bujnym wzrostem. Za kilogram Rosahumusu mam zaledwie 5 worków ziemi co przy sadzeniu jest niczym, a ten nawóz mam nadzieję, że jest więcej wart niż torf w worku.

Uprawa Stipy jest nawet przyjemna i jak ładnie będzie rosła to będę wysiewał co roku bo bardzo mi się podoba.
Pogody nie ma co komentować, a miałem takie wielkie plany bo teraz mam prawie 2 tygodnie wolnego od zajęć.

Gośka bardzo mi miło i również ciepło Pozdrawiam

Jolu po świętach ruszam w trasę po szkółkach do których już dzwoniłem i mają to co jest mi potrzebne, nawet jak będzie brzydka pogoda to pojadę, wolę już mieć najważniejsze rośliny na podwórku nawet nie posadzone

Kasiu uprzedzam, że gdyby co to lepiej sobie zarezerwować telefonicznie bo mimo swojej ceny jest na nią popyt Pani Agnieszka na pewno będzie wiedziaął o kogo chodzi

Bogdziu wysyłają, a ja w maju mogę też przywieźć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 20:23, 01 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Prognozy kłamią Będzie lepiej niż mówią No to chyba i ja już polatam wirtualnej u pani Agnieszki Wykupiła wszystko i co
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 20:39, 01 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu wszystkiego chyba nie wykupią
Nie wiem jak tam meteorolodzy patrzą w te chmury, ale wtorek i środa mają być łądne bo mam pilną robotę i planuje szkółking bo stwierdziłem, że dzisiaj w deszczy i wietrze to nie ma sensu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Bogdzia 20:50, 01 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Lukasz tylko dzieki Tobie zajrzałam do tej szkółki i bardzo mi sie spodobali.A w maju kto wie czy Cię o cos nie poproszę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies