Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 22:09, 02 maj 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dzisiaj zrobiłem w ogrodzie coś drastycznego i mam nadzieję, ze nie będę tego żałował, ale pochwale lub przemilczę temat za miesiąc jak będą jakieś efektu lub ich nie będzie

Walka z nornicą na chwilę obecną wygląda na wygraną, czyli wychodzi na to, że dość dziwny sposób gazowania szkodnika się sprawdził, ale jeszcze poczekam z dwa dni na rozwój sytuacji.

Jutro muszę odgrzebać aparat bo przydałyby się jakieś zdjęcia
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
AlKa 00:02, 03 maj 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Oj tak zdjęcia by sie pzydały. Sposób na nornicę obserwyję, jeśli to skutkuje, to nie zawaham sie zgapić. Moje tulipanożerne nornice zagazuję
____________________
pora na zmiany
Ludwika 00:15, 03 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Wklejanie zdjęć jest bardzo wskazane.

A nie wiesz, czy gazowanie jest też skuteczne na krety?
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
zbigniew_gazda 07:57, 03 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Łukasz cofnąłem się do tyłu a tu taaakie zmiany. Gratulacje i pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
omelka1 16:56, 03 maj 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Bardzo jestem ciekawa efektów walki z nornicami.Podglądam i podziwiam poczynania w ogrodzie.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
nicol21 18:00, 03 maj 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10371
I znów będziesz działał. Z takimi sadzonkami to pewnie i w tym roku będziesz widział efekty, a za rok to będzie wybuch roślin! Bardzo miło się patrzy na Twoją precyzję działania w ogrodzie.
A u siostry też coś będziesz działał w tym roku?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Luki 22:08, 03 maj 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Alka na chwilę obecną nie wiem czy nornice się wyniosły czy padły bo 3 dzień zero śladów żerowania, a wszystkie nory nadal otwarte, do tej pory po godzinie wszystkie były zasypywane. Jutro pokopie w miejscu gdzie była główna nora. Na chwilę obecną sposób jest chyba skuteczny

Ludwiko nie wiem czy skutkuje na krety, widziałem filmik gdzie dodatkowo podpalali ten gaz i trawnik podskakiwał w powietrze, ale ja bym się nie odważył

Zbyszku dziękuje za odwiedziny i bardzo mi miło

Agato na chwilę obecną sposób jest raczej skuteczny. Jutro ostateczna inspekcja rabaty i jedno miejsce przekopie

Ewelino roślinki już dawno w ziemi, właśnie mi się przypomniało, że miałem załatwić sprawę z różami

U siostry jest szansa, że coś ruszy, we wtorek wkracza ciężki sprzęt równać teren. Następnie przyjedzie troszkę lepszej ziemi na wyrównanie i granit na obrzeża rabat. Później będę kopać nawadnianie i jak znajdą się jakieś wolne fundusze to będą w tym roku pierwsze nasadzenia. Znam jednak sposób działania i nie będę zapeszał. Do momentu, aż to podwórko nie będzie wyrównane tak jak powinno nie uwierzę, ze coś tam w tym roku powstanie, chociaż bardzo bym chciał
Na chwilę obecną siedzę nad projektem i nie mogę się zdecydować na ostateczną wersję
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:24, 03 maj 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Miały być zdjęcia, a ja po wczesnym obiadku o 12 wybrałem się do lasu na spacer i na zmianę słuchając muzyczki i odgłosów lasu nawet nie wiem kiesy zrobiła się 18. Tak przyjemnie się spacerowało... nawet nie wiem ile kilometrów przedreptałem.
Mam piękne lasy pod nosem, a tak mało z nich korzystam, muszę to zmienić

Na szybko złapałem kilka kadrów i pare zdjęć to prywatnego archiwum na porównania


Wczesny Rh już za momencik




____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:30, 03 maj 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909




Nic więcej ciekawego nie uchwyciłem bo już kiepskie światło się robiło
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Agatan24 22:32, 03 maj 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Ślicznie zdjęcia i moje ulubione zestawienie białe i różowe tulipany-cudo
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies