Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Agatan24 19:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
A gdzie ta Szkółka z rozchodnikami? Ja się zdecydowalam na mr. Goodbud.
Ja sie juzdo bylinowego wybieram od 2tyg. bo chciałam kupić rozplenice Hamlen ale się wybrać nie moge.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Lukasz2013 19:17, 28 kwi 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Też pierwszy raz tak zamawiałem bo mało u nas million bells tylko na zamówienie i czasu troche ostatnio mi brak. Mam nadzieje, że się udadzą. Sadzonki ładnie zapakowane i duże dotarły.
malgorzata_s... 19:21, 28 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Łukasz matko, jakie piękne zakupy Normalnie rusza mnie na kanapie
Byłeś w Bylinowym ? Te szałwie cudne chyba mi się szałwii chce
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Anita1978 19:30, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Dawno nie byłam.....a tu zakupy....tak jak wszędzie....ja na razie nie kupuję....no później tylko do skrzynek.
Gratki za publikację!
____________________
ogródek Anity
Luki 20:48, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato takiego nie mają na pewno bo znam ofertę, która i tak nie do końca zgadza się z tym co na szkółce. Info na pw

Łukasz jednoroczne mają to do tego, że nawet jak kiepska sadzonka to przy dobrym nawożeniu będzie rosła. Ja w tym roku ograniczam doniczkowe bo raz szkoda mi na nie kasy, a dwa później muszę latać i to podlewać

Małgosiuwiesz jaki ja uchachany, w końcu udało się zrobić konkretne zakupy chociaż jak rozłożyłem cześć na rabacie to będzie jednak troszkę pusto w jednym miejscu ale tak planowałem bo muszę zobaczyć jak drzewa cień będą rzucać
Byłem w Bylinowym gdzie dumałem nad piwoniami i w dwóch innych szkółkach. Po szałwie w sumie jechałem 60km ale nie tylko po szałwie

Anito ja do siebie powoli będę robił ostatnie zakupy, w tym roku zapełnie wszystkie rabaty,a w kolejnych zapewne będą tylko skromne zmiany, ale zakupy będę robił nadal tylko, że dla siostry i nie za swoje To będzie jeszcze bardziej przyjemne
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Bogdzia 20:55, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luki napisał(a)
Szkółking wybitnie udany
Dzisiaj bawiłem się w szamana, gdzie się nie pojawiłem to zaczynało lać i to konkretnie. Podjeżdzam pod pierwszą szkółke... burza, pod drugą deszcz, pod trzecią ulewa, ale na szczęście miałęm ze sobą 3 parasole więc mam co chciałem

Pysznogłówka różowa, bodziszek o pięknych liściach(zapomniałem odmiany), szałwia Blue Queen i ROsenwein, Rozchodnik Brilliant, kocimiętka, Turzyce Ice Dance i Everest, Floks Red Carrabien, Funkia do donicy, miskant Variegatus i Gracillimus.
Kupiłem też hortensje Vanille freise ale brzydkie są no ale dostałem je prawie za darmo więc najwyżej wymienię jak znajdę ładniejsze i na zdjęcie załapały się róże Ascot, które dzisiaj przyszły, a Maria Thereska moczy się w wiadrze

Jak ja się cieszę, że nic nie zamawiałem przez internet przepłaciłbym dwukrotnie, a nie wiadomo co bym dostał. Fakt do jednej szkółki musiałem śmigać 60km, ale co tam przynajmniej mam złote źródło hortensji bukietowych w wielu odmianach i jak na złość ta którą chciałem była resztką z zeszłego roku


Co to jest to z tyłu takie rozrosnięte?I to z boku po lewej na dole?Piękne zakupy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Katkak 20:56, 28 kwi 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale świetne zakupy, też chcę . A gazetkę kupiłam oczywiście i gratuluję jeszcze raz . Pozachwycałam się znowu .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 21:18, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogdziu z dołu po lewej są róże Ascot te akurat przyszły dzisiaj kurierem.
Na samej górze rozrośnięte są liliowce przy warzywniku, przypadkiem się załapały, przy okazji w jednego wrósł orlik Był drugi pas z 10 liliowcami, ale wyglądają fatalnie bo nornica zrobiła sobie w korzeniach stołówkę, i kępy mają po kilka korzonków.
Wyrwałem wszystkie posadziłem na nowo, aby zasypać te tunele pod korzeniami to ta paskuda znowu przekopała. Zjadła już półtorej paczki trutki i nadal nic.
Niedługo chyba wyskoczy jakiś mutant wielkości kota i zapyta się gdzie jedzonko...
Tak już nie na temat

Kasiu to moje pierwsze i ostatnie takie duże zakupy, ale jeżeli chodzi o ilość bo gdyby spojrzeć na cyferki to zrobiłem interes życia
Ja również jeszcze raz dziękuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 21:51, 28 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Świetne zakupy, chociaż na razie i tak nie widać jak to będzie kwitło
Ja mam straszne tyły w zakupach w porównaniu z zeszłym rokiem...Bo tylko 2 drzewa i bukszpany na obwódkę.
Gdzie kupowałeś swoją hakone?
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Magda_ 22:38, 28 kwi 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Luki napisał(a)
Doczekałem się deszczu, na początku pokropiło przez 10 minut, ale przed chwilą skończyła się pół godzinna ulewa. Gęstych krzewów na pewno dokładnie nie podlało, ale reszta dostała solidną dawkę wody

W przerwie między deszczykiem wyskoczyłem na zdjęcia i taki mokry ogród o wiele bardziej mi się podoba wiosną





ale klimatycznie wyszło
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies