Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pszczelarnia 09:53, 23 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Luki napisał(a)
Cudowne miejsce



Tak, bylinowy raj na zdjęciach! A to czerwone obok miskanta w środku po prawej i za nim, co to dokładnie jest?
Piękne są te rabaty wyspowo-wstęgowe - wyższa szkoła jazdy.
A dlaczego liliowiec 'Scary Mary' jest w tym roku paskudny? Jak zawsze mam wiele pytań do Ciebie. Dziękuję.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abiko 10:03, 23 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Łukasz masz jakiś sposób, że Ci floksy nie chorują na mączniaka? One z tego co widać są blisko siebie.. pryskasz, chuchasz, dmuchasz..?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Luki 10:27, 23 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Reniu oj są cudne i ciągle ulegam pokusie na chwilę obecną zgromadziłem około 50 odmianowych i ponad 20 siewek, więc troszkę tego jest, ale w tym roku wiele odmian jest bardzo kiepska, a niektóre nie zakwitły. Mam też takie, które od 3 lat, w ogóle się nie rozrosły i wymagają przesadzenia.

Ewo to floks i w rzeczywistości ma taki koralowy kolor, o odmianę zapytam jak będę następnym razem W tej gęstwinie są też czerwone pełne jeżówki.

Scary Mary miał zawsze po 20-30 kwiatów na pędzie w tym roku nie a nawet 10 i na dodatek nie wykształcił takiego kwiatu jak powinien, każdy jest zawsze troszkę zniekształcony. Kwitł zawsze niezawodnie, ale w tym roku przedogródkowe liliowce są marne... za ciasno posadzone.

Te rabaty wyspowe są piękne, a kolejne powstają. DLa mnie idealne minimum trawnika i mnóstwo kwiatów

Agnieszko w sumie to można powiedzieć, że wiatr dmucha Rosną troszkę w przeciągu i szybko są osuszane z wody, na dodatek w tym roku już nie podlewam po liściach tylko linią kroplującą, chociaż poprzednie lata floksy i pysznogłówki w innych częściach ogrodu podlewałem wieczorem po liściach i nie miałem problemu z mączniakiem.
Jedynie po pierwszej fali upałów w czerwcu jak przyszły deszcze mączniak pokazał się na kilku dolnych listkach pysznogłówki co na szczęście zauważyłem. Oberwałem liście opryskałem tylko pysznogłówkę i jest spokój, ale ograniczam na bylinowej opryski do minimum totalnego bo mam tam owady chyba z całej wsi
Na mszyce niczym nie pryskałem i same zniknęły z róż, jedynie usuwałem mechanicznie ich nadmiar.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 10:41, 23 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)


Agnieszko w sumie to można powiedzieć, że wiatr dmucha Rosną troszkę w przeciągu i szybko są osuszane z wody, na dodatek w tym roku już nie podlewam po liściach tylko linią kroplującą, chociaż poprzednie lata floksy i pysznogłówki w innych częściach ogrodu podlewałem wieczorem po liściach i nie miałem problemu z mączniakiem.
Jedynie po pierwszej fali upałów w czerwcu jak przyszły deszcze mączniak pokazał się na kilku dolnych listkach pysznogłówki co na szczęście zauważyłem. Oberwałem liście opryskałem tylko pysznogłówkę i jest spokój, ale ograniczam na bylinowej opryski do minimum totalnego bo mam tam owady chyba z całej wsi
Na mszyce niczym nie pryskałem i same zniknęły z róż, jedynie usuwałem mechanicznie ich nadmiar.


Ostatnio oglądałem jeden z angielskich programów o ogrodach, chyba to były ogrody świata, padło tam fajne stwierdzenie jednak ogrodniczki, która miała duży ogród z wieloma, kwitnącymi roślinami. A mianowicie powiedziała ona, że roślinom nie przeszkadza mszyca, ślimaki ani inne takie, bo rośliny sobie radziły z tym przez wiele lat zanim coś wymyślono, to tylko przeszkadza ogrodnikom lepiej naturalnie walczyć npbzszyca sądząc rośliny odstraszajace albo robić naturalne opryski np z pokrzywy
____________________
Mój mały zakątek
abiko 10:44, 23 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Mistrzostwo świata z tą rabatą.. gdybym miała więcej arów skopiowałabym jak nic. Strasznie lubię floksy ale u mnie mączniaka łapią niestety.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
AlKa 10:55, 23 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
mateuszmichn napisał(a)


Ostatnio oglądałem jeden z angielskich programów o ogrodach, chyba to były ogrody świata, padło tam fajne stwierdzenie jednak ogrodniczki, która miała duży ogród z wieloma, kwitnącymi roślinami. A mianowicie powiedziała ona, że roślinom nie przeszkadza mszyca, ślimaki ani inne takie, bo rośliny sobie radziły z tym przez wiele lat zanim coś wymyślono, to tylko przeszkadza ogrodnikom lepiej naturalnie walczyć npbzszyca sądząc rośliny odstraszajace albo robić naturalne opryski np z pokrzywy


Moim tytoniom mszyce zaszkodziły jednak. Mimo porysku z sody oczyszczonej.
Teraz na pomidorach testuje gnojówke z pokrzywy.
____________________
pora na zmiany
Jadwiszka 11:23, 23 lip 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Luki napisał(a)
Cudowne miejsce


Tą jeżówkę muszę mieć



Łukasz co to za jeżówka??? Też muszę ją mieć!

A Red Baron w takiej masie to po prostu obłęd!
Pszczelarnia 11:41, 23 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jadwiszko, stawiam na echinacea ‘Fatal Attraction’, to najlepsza z jeżówek stosowana przez bryt. projektantów nader często. W tym samego projektanta-prototypu dla innych: Outdolfa.

Ew. jeżówka 'Ruby Glow', 'Rubinglow'; 'Rubinstern'. To najlepsze wyniki hodowlane.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Jadwiszka 11:46, 23 lip 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
dzięki Ewa muszę się za nią oglądnąć - piękna żarówa!
Jadwiszka 11:51, 23 lip 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Pszczelarnia napisał(a)
Jadwiszko, stawiam na echinacea ‘Fatal Attraction’, to najlepsza z jeżówek stosowana przez bryt. projektantów nader często. W tym samego projektanta-prototypu dla innych: Outdolfa.


z tego co czytam, to nawet selekt Oudolf,a, tylko hmm na zdjęciach w necie na taką żarówę nie wygląda... ale i tak mus mieć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies