Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

AlKa 10:24, 24 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Fantastyczne zdjcia. Kwiaty kolory a jakie kanciki ostre.
____________________
pora na zmiany
agam 12:00, 24 lip 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Luki napisał(a)
Aga jeżeli są mocno wyrośnięte to trzeba podzielić całe żurawki przez ukorzenieni pędów tylko uprzedzam, że takie grube zdrewniałe pędy nie zawsze dobrze się ukorzeniają, najlepiej zrób zbliżenie, albo chociaż odmianę podaj


Berry Smoothie. Takie maleństwa sadziłam zeszłego roku...
Ogólnie wiem jak się dzieli żurawki, ale nie wiem co robić z takimi co mają taki jakby pieniek. Wydaje mi się że była instrukcja u Ciebie ale nie mogę się dokopać .

Tutaj jest jeden pieniek z odrostami


Tutaj sprawa jest jasna, bo odrosty rosną osobną i podzielić łatwo.

____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 12:06, 24 lip 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Cofnęłam się do ostatnich fotek i jestem w szoku. Roślinki masz przepiękne, kompozycje super przemyślane, zdjęcia robisz profesjonalne. Miałam się jeszcze o coś zapytać i zapomniałam .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Dorotka 12:27, 24 lip 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Łukasz przybywam z ciągiem dalszym mojej żurawkowej historii.
Mam żurawki od tamtego roku, w tym roku super odbiły po zimie i są ładne ale czytałam że Danusia coś pisze o przycinaniu zurawek czu coś takiego. Co to znaczy??
Generalnie powiedz mi co się robi z żurawkami dalej?? Na przykład przed zimą czy się jeścina zupełnie?? No i teraz czy mam ścinać uschnięte liście a może całę żurawki obcinać???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
paniprzyroda 12:53, 24 lip 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Luki napisał(a)
[img size=321x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/92/920940/original.JPG[/img]

Tę jeżówke to i ja bym chętnie przygarnęła, u nas niestety, jeżówek brak.

Bylinowy raj to i u Ciebie na rabatach już widać Chyba trawnika by nie było u mnie, gdybym mieszkała tak blisko
____________________
Dwa ogrody
Luki 18:16, 24 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Justyno wiesz ile u mnie jest chwastów, gdzie krzaczka nie odsune to coś się pod nim skrywa, na bylinowej dalej kiełkują chwasty z nasion, które się tu wysiały przed powstaniem rabaty, ale te najbardziej na widoku staram się na bieżąco usuwać, ale w głębi to czasem sam się przestraszę co urosło

Aniu mnie cały czas kusi zmniejszanie trawnika, ale w końcu ja do końca nie rządzę, a cały plan zmian finalnych zależy od tego co będzie w przyszłości
Ja i tak bywam tam zbyt często

Alka kanciki świeże bo trawa już wrastała w byliny na szczęście tylko obcinanie nożyczkami to raz dwa i po kłopocie Nie wyobrażam sobie mieć tak w całym ogrodzie, jednak kostka daje troszkę ułatwienia.

Agnieszko z tymi żurawkami nie ma tak źle muślałem, że będą bardziej wyrośnięte, takie jak pokazałaś najlepiej podzielić przed odłamanie wszystkich bocznych pędów z piętką, najlepiej odłamywać w dół. jeden główny pęd środkowy(jeżeli jest) można posadzić z powrotem troszkę głębiej.
No i dziękuje za komplementy

Dorotko teraz nie ścinamy żurawek i na zimę też tego nie robimy. Teraz powinno obciąć się kwiatostany i jeżeli przypaliło jakieś listki to tylko te obrywamy aby nie szpeciły rośliny. Wiosną można zrobić na dwa sposoby jak będzie ładna to zostawić, a jak brzydka to obciąć wszystkie liście. Ja bez względu na wygląda wiosną ścinam wszystkie zeszłoroczne liście

paniprzyrodo ja na szczęście mam pewne ograniczenia i nie mogę obecnie nic powiększyć, ale wszystko do czasu. We wrześniu może się będzie u mnie sporo działo
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 23:33, 24 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)


Mateusz dwa opuchalczki po dwóch latach też mogą zrobić kuku


Oj tam oj tam trzeba być optymistą

A co do nowych zdjęć, to nie pokazuj więcej takich, bo wszystkich zżera zazdrość. Pięknie jest, o bylinówce można poematu pisać
PS. Nie chcesz się zamienić ogrodami? U mnie będziesz miał dużo roboty
____________________
Mój mały zakątek
nicol21 13:27, 25 lip 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Wow, wow aż człowiek się dziwi że ten zawijasek tworzyłeś w tym roku. Świetnie wygląda,a ilość bylin powala, kolorowo i energetycznie!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
leon60 14:45, 25 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
bylinowa jest obłędna
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Dorotka 19:01, 25 lip 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziękuję Łukasz serdecznie i macham do Ciebie ja i moje uratowane dzięki Tobie żurawki tamtegoroczne
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies