Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

inag 12:13, 23 lip 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ale czad! Szkoda, że w moich okolicach nie ma takich szkółek
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Luki 13:39, 23 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mateusz mszyce owszem uszkadzają rośliny i osłabiają nowe pędy, gdyby je zostawić rośliny dobrze by nie wyglądały, ja usuwałem ręcznie. No, a to że ślimaki nie szkodzą roślinom to większej bzdury nie słyszałem owszem szkodzić nie szkodzą bo jak zjedzą to już nie ma czemu szkodzić. Co roku wiele osób gdyby nie truło ślimaków mieli by po wielu roślinach, chyba żeby zatrudniły osoby do zbierania tego paskudztwa. Ja sam w tym roku wyzbierał kilkaset ślimaków i nie chce wiedzieć jakie miałbym straty gdybym to zostawił


Agnieszko spróbuj wyciąć jesienią wszystko i spalić może to w przyszłym roku pomorze. Na razie na floksy nie narzekam, ale trzeb się im przyglądać.

Alka w ogóle nie ograniczane uszkodzą rośliny. Jak gnojówka nie pomorze to przynajmniej naturalnie zasilisz rośliny

Ewo Jadwiszko to jeżówka Solar Flare, ta ze zdjęć sadzona była w zeszłym roku, na zdjęciach tego nie widać, ale tworzyła gęste nie za wysokie kępy sztywnych pędów. Zmienna kolorystycznie w trakcie kwitnienia

Ilono dlatego wykorzystuje ile mogę możliwość podziwiania, to sama przyjemność i na dodatek bardzo ładnie zestawione wszystko ze sobą
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agam 15:55, 23 lip 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Piękne rabatki pokazujesz. Z mojego ulubionego sklepu .
Przychodzę po poradę. Co robić z wyrosnietymi zurawkami? Dzielić, jakie sposob najlepszy?
____________________
Aga i Ogródek Agam
IzaK 16:33, 23 lip 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
jak miło po dłuższej przerwie pochodzić sobie po Twoim ogrodzie Łukasz
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
AlKa 16:54, 23 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Jasne że tak a gnojówka napewno nie zaszkodzi. Załuję że wcześniej niezastosowałam.
____________________
pora na zmiany
agatanowa 20:05, 23 lip 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Na mączniaka prawdziwego floksów - wyciąg z krwawnika, ponoc w 100% skuteczny. Nie sprawdzałam, a muszę,bo mam rok w rok, również na pysznogłówce
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
mateuszmichn 21:40, 23 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)
Mateusz mszyce owszem uszkadzają rośliny i osłabiają nowe pędy, gdyby je zostawić rośliny dobrze by nie wyglądały, ja usuwałem ręcznie. No, a to że ślimaki nie szkodzą roślinom to większej bzdury nie słyszałem owszem szkodzić nie szkodzą bo jak zjedzą to już nie ma czemu szkodzić. Co roku wiele osób gdyby nie truło ślimaków mieli by po wielu roślinach, chyba żeby zatrudniły osoby do zbierania tego paskudztwa. Ja sam w tym roku wyzbierał kilkaset ślimaków i nie chce wiedzieć jakie miałbym straty gdybym to zostawił





Wiem o co chodzi tylko przypomniało mi się a propo tych mszyc, stwierdzenie tej babki. Jeśli jest tam malutko kilka ślimaczkow no to nie ma co robić afery jak zje dwa listki bo właśnie nieraz skaczemy i dostajemy szału na widok dwóch robaczków
____________________
Mój mały zakątek
Luki 07:37, 24 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aga jeżeli są mocno wyrośnięte to trzeba podzielić całe żurawki przez ukorzenieni pędów tylko uprzedzam, że takie grube zdrewniałe pędy nie zawsze dobrze się ukorzeniają, najlepiej zrób zbliżenie, albo chociaż odmianę podaj

Izo miło mi bardzo i zapraszam oczywiście

Alka ja też mam pokrzyw na łące od groma, ale w tych prawach to strasznie leniwy jestem

Agato u mnie krwawnika zawsze na polu było mnóstwo, teraz jakby zniknął. Muszę się przyjrzeć czy jeszcze rośnie to może wypróbuje jak mnie leń nie złapie

Mateusz dwa opuchalczki po dwóch latach też mogą zrobić kuku
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 07:47, 24 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Zaległe trawki rosnące w buksach

Ptasie łapki


Ice Dance


morrovi Variegata


Evergold w tym miejscu jeszcze nie nabrały żółtego koloru



____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 07:50, 24 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tak wygląda cześć liliowcaowa na rabacie


Jeszcze raz Forty Second Street, nie zdążyłem wieczorem zdjęcia zrobić, ale nie wiem czy to są budyniowe róże bo mój zakres kolorystyczny nie obejmuje takich kolorów to już zbyt skomplikowane


Zakwitł jeszcze El Desperado


Gaudy Gaudy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies