Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 23:13, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jadwiszko warto bo bylina bezobsługowa i bardzo długo kwitnąca, jedyny jej minus to możliwość łapania mączniaka, ale u mnie tylko raz się zdarzyło i skutecznie się go pozbyłem

Marzenko i to jest chyba największy problem bo rośliny nie mieszczą się na rabatach, a co będzie za te kilka sezonów

Sebek to fakt, zdjęcia oszukują i nie pokazują wszystkiego, a w moim przypadku wielu brzydkich miejsc Co zrobić nie wszystko da się przeskoczyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Katkak 23:14, 18 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Szkoda, że małe, ale jak to mówią - na dobre warto czekać . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
iwonadm 23:33, 18 lip 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Piękne widoczki podziwiam Twoje wyczucie estetyki i znajomość tematu
Lubię tutaj być
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
mateuszmichn 23:52, 18 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Łukasz, dzięki za tak szczegółowa odpowiedź. Muszę powiedzieć, że fajnie opisałeś krok po kroku jak tworzysz swój ogród. U mnie jest ten problem, że mam w zasadzie brak roślin( drzew i krzewów), które tworzą podstawę. Chociaż jestem po technikum architektury krajobrazu to nie jestem pewny co do zestawień i zakupu roślin, poza tym wiesz jak to jest w szkole, niby cie uczą ale nic nie wiesz bo pchają sama teorie, która po jakimś czasie wrzucasz z głowy żeby nie zapełnić dysku
Po prostu nie wiem za bardzo jakie krzewy kupić, żeby nie wydać kroci, a później jeszcze tego żałować.
Mam ba drugim ogródku kilka tujek i sporego bukszpana, chciałbym je jakoś wykorzystać i przesadzić np na rabate pod domem i stworzyć coś takiego bardziej reprezentacyjnego.
Co do ogrodu twojej siostry jestem przekonany że będzie wspaniały. A co do architektury ogrodowej, no to projekt będzie profesjonalny panie mgr. inż.
Jeśli chciałbyś pomóc mlodszemu koledze ogrodnikowi, jak na razie to pseudoogrotnikowi , to byłbym bardzo wdzięczny.
____________________
Mój mały zakątek
malgorzata_s... 23:58, 18 lip 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Łukasz cudna kolejną siewka Monardy uwielbiam i przyjadę po nowe
Zamiast żurawek posadziłam bordowe rozplenice Zobaczymy czy przejmują
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
popcorn 10:30, 19 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Luki napisał(a)


Karolino w bukszpanach rośnie Ice Dance, Ptasie łapki, Evergold i Variegata. Ogólnie miał być tylko evergold i Ice Dance, ale kupowałem na kilka razy i na początku wydawały mi się bardzo podobne

jakby Ci się chciało kiedyś cyknąć te trawki z buksami z bliższej odległości, byłabym bardzo zobowiązana
____________________
Mój nowy ogródek
butterfly 14:25, 19 lip 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Frontowa była dla mnie the best - teraz bylinowa ją pobiła
straaszszsznie mi się podoba.
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Nikita 19:06, 19 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Łukasz macham i uciekam dalej...
Czekam na fotki nowej rabatki "powarzywnej"
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
wojtas2101 10:40, 20 lip 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Łukaszu,
Dzięki za zdjecia pysznogłówki, mam jedno miejsce na tak wysoką roślinę wcześniej myślałem aby dosadzić funki ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Miejsce w półcieńiu pod świerkiem obok sadźca. Zdjęcie u mnie.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Luki 11:09, 20 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu jak się dobrze zadomowi to już szybko rośnie, trzyletnie egzemplarze są już wielkie, ja też planuje jeszcze dosadzić w jedno miejsce świecznice

Mateusz potrafisz to co wiele osób chciałoby potrafić czyli świetnie rozplanować przestrzeń w ogrodzie co widać na Twoich rysunkach, teraz rozmieszczenie roślin to już tylko zależy od Twoich preferencji i stanowiska, jest mnóstwo pięknych roślin, na które nie trzeba wydawać majątku, ja głównie z takich korzystam, fakt mam sporo bukszpanów, ale one są z plantacji, więc nie zapłaciłem za nie 10% tego co musiałbym dać w centrum ogrodniczym. Na dodatek pobliska szkóka bylinowa daje mi możliwości sporych nasadzeń przy niedużym wydatku za co jestem strasznie właścicielom wdzięczny. Musisz sobie wytyczyć rabaty i pokazywać co chcesz posadzić co Ci się podoba. Roślin można się szybko nauczyć tym bardziej jak kogoś to interesuje. Ogród masz niewielki, wiec raz dwa się zapełni, a na dodatek wiele roślin, które są popularne na ogrodowisku można samemu pozyskać lub szybko rozmnożyć z jednej rośliny

Gosiu zapraszam jak najszybciej bo lilie i reszta przekwita a w końcu chciałem pokazać rabaty w najlepszym momencie, chociaż przedogródek to w tym roku tragedia.. Jutro jadę na przeszpiegi i małe zakupy więc będę Cię kusił

Karolino oczywiście zrobię dzisiaj zdjęcia wszystkich trawek

Beatko bardzo mi miło

Magda rabatka zapewne powiększy się na jesieni bo teraz już nie będę męczył bylin i wszystkiego przesadzał, będzie troszkę zmian, ale za to nowe miejsce na to co się nie zmieściło się znajdzie

Wojtku pysznogłówka to ładny akcent kolorystyczny i długo kwitnie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies