Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 23:33, 27 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Popracowałem dzisiaj troszkę w ogrodzie, posadziłem kilka doniczkujących roślin, ale kilka nadal zostało i czeka na pomysł. Zakaz kupowania nowych roślin wprowadzony od dzisiaj do odwołania.

Chwasty strasznie szybko rosną i co chwilkę gdzieś mnie coś zaskakuje, dzisiaj kilka metrowych okazów znalazłem

Jest też szansa, że w tym tygodniu prace w drugim ogrodzie ruszą pełną parą... oczywiście do sadzenia roślin jeszcze długa droga, ale jest światełko w tunelu i może pod koniec sierpnia pojawią się pierwsze drzewa, żywopłoty, buksy, hortensje i trawy. Wiosną róże, byliny i reszta. Sporo roślin uda mi się pozyskać od siebie między innymi szałwie, kocimiętki, turzyce, runianke, trzmieliny, pysznogłówki. Zawsze to spora oszczędność
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
iwonaal 23:53, 27 lip 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
____________________
Zakochana w ogrodach
mateuszmichn 02:10, 28 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)
Popracowałem dzisiaj troszkę w ogrodzie, posadziłem kilka doniczkujących roślin, ale kilka nadal zostało i czeka na pomysł. Zakaz kupowania nowych roślin wprowadzony od dzisiaj do odwołania.

Chwasty strasznie szybko rosną i co chwilkę gdzieś mnie coś zaskakuje, dzisiaj kilka metrowych okazów znalazłem

Jest też szansa, że w tym tygodniu prace w drugim ogrodzie ruszą pełną parą... oczywiście do sadzenia roślin jeszcze długa droga, ale jest światełko w tunelu i może pod koniec sierpnia pojawią się pierwsze drzewa, żywopłoty, buksy, hortensje i trawy. Wiosną róże, byliny i reszta. Sporo roślin uda mi się pozyskać od siebie między innymi szałwie, kocimiętki, turzyce, runianke, trzmieliny, pysznogłówki. Zawsze to spora oszczędność


Czekam z niecierpliwością no jakaś małą fotorelację z drugiego ogrodu, jestem bardzo ciekaw stylu i ogólnej koncepcji.
Haha nieraz są takie super okazy, że pielisz a za dwa dni jakiś wielkolud się wyłania
____________________
Mój mały zakątek
nicol21 07:35, 28 lip 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Łukaszu - falbonkowy liliowiec własnej chodowli - super! taki tłuściutki!
rabata przed domem pierwsza klasa!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Katkak 20:14, 28 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz nie ma stresu, nadmiarem roślin możesz obdarować siostrę, tym bardziej, że ogród dopiero powstaje . I zrobi się miejsce na nowe chciejstwa. Zakaz zakupów? co Ty mówisz?! Brzmi strasznie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 20:45, 28 lip 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Wszystko obejrzałam i siedzę zachwycona W bylinowym cudnie ale Twój ogród niczym nie ustępuje, no może brakiem sprzedaży Tak sobie myślę że jak Ewa przyjedzie to wyskoczymy do bylinowego. Tylko czy 7 albo 8 będą mieli czynne ?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mala_Mi 21:49, 28 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kurcze.. wiem jak byliny rosną, ale cofam ponownie i myślę co dajesz tym roślinom???

Jak to coś tylko w górę to ja też chcę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ewsyg 22:04, 28 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Luki napisał(a)
Kilka zdjęć z soboty i niedzieli

Zakwitła niesamowita siewka, bardzo gruba falbanka i duży kwiat


Zamówiliśmy chyba tą sama siewkę. Moja niestety nie zakwitła w tym roku. Twój jest piękny
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Luki 23:12, 28 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mateusz projekt(fakt mało aktualny) parę razy się przewinął i na razie nie planuje nic pokazywać.

Ewelino paradoks rabaty przed domem jest taki, że jest ona za domem ale tak już się przyjęło. Liliowiec nie jest mojej produkcji, ale teoretycznie nabywając od kogoś siewkę mam do niej pełne prawa i mogę nawet ją sobie nazwać

Kasiu obdarowywanie siostry tylko tym co potrzebne pojedyncze rośliny nie wchodzą w grę bo mam ściśle określone cele i plany co do ogrodu, soliterem może być jedynie drzewo i nic więcej, ma być minimalizm zmieszany z buszem i kwiatami
Co do tych zakupów, ja już na prawdę nie mam gdzie upchać roślin, kilkanaście stoi w doniczkach i nie wiem na co czeka... chyba na cudowne rozmnożenie, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że mam jednak pewien sentyment do niektórych roślin, a przeszkadzają. Musi przyjść taki dzień kiedy zacznę wywalać to co mi przeszkadza i zrobi się miejsce, czasem tak mm i później nawet tego nie żałuję

Gosiu ojj cudnie, zobaczyłbym ponownie jak teraz to wygląda, ale w tym roku już przeginam i konieczna kolejna przerwa w odwiedzinach
Najlepiej przedzwonić i zapytać jak w ten weekend wyjeżdżają, ale jak coś to tylko piątek wchodzi w grę, wątpię że w sobotę ktoś będzie.

Aniu ja też myślałem, że wiem jak rosną niektóre byliny, ale się przeliczyłem. Jednak glina, kompost, piasek, woda i przeszłość jednej części rabaty robi swoje i rośliny szaleją, już się nie mieszczą, oszaleję z tym brakiem miejsca.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak w przyszłym roku nie dam nawozu to rośliny będą marne, jak znów dam to będzie busz... brak złotego środka

Ewo ja zamówiłem w ślepo 3 siewki (lubię w liliowcach niespodzianki ) i każda okazała się pięknym bladym falbankowym liliowcem, bardzo mnie to cieszy



Teraz już na prawdę mi głupio, że tak mało odwiedzam i piszę na Waszych wątkach staram się wszędzie być w miarę na bieżąco, ale na pisanie zawsze czasu braknie. Muszę się poprawić...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
AlKa 08:14, 29 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Podziwiam Twoje liliowce. Muszę dokupić jakieś później kwitnące bo moje żółte nn juz kończą kwitnienie, niestety.
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies